Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3. babát vállalnál, ha nem...

3. babát vállalnál, ha nem vagy 100 %-ig biztos magadban? Mi alapján döntenétek?

Figyelt kérdés
Pénzügyileg bírnánk, van egy 7 és egy 3 éves lányunk. Kezdetektől 2 gyereket terveztünk, de mindig volt egy olyan érzésem a 2. után, hogy még szeretnék. És most a párom is úgy van vele, hogy ha én benne vagyok, akkor vágjunk bele. Viszont néha most a 2 gyerekkel és munkával kicsit soknak tartom az ide-oda rohangálást. Ill. megint kiesnék a munkából. Most úgy érzem, hogy várnék még egy évet, de félek, hogy lassan "kiöregszem" belőle (35 éves múltam). Mi lenne a döntő érv mellette, vagy ellene?
2015. dec. 28. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel a szived azt sugja varj egy evet meg..en hallgatnek ra :) Egy ev nem sok akkor sem ha 35 eves vagy es ezalatt biztosabban tudsz donteni! Nekem 3 gyerekem van es szeretnek egy 4.et is de nem dontottunk ez ugyben. 38 eves vagyok ;)
2015. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 35 után már nem szülnék. Illetve szükségem lenne a munkára, nem akarnám újra kezdeni, bármennyire is csodálatos egy kisbaba.


Egymást után 2 év különbséggel "letudva" a két gyerek, és én ennél meg is állnék.


Tehát számomra a te helyzetedben mind a korom, mind a munkára való vágy visszatartana. Mellette? Lenne egy 3. gyerek.. de már ott vannak ketten egymásnak, és nekem ez elég.

2015. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én belevágnék, hiszen az sem biztos hogy azonnal összejön.

Nekünk is három van, és persze kell a logisztika (8,6,3 évesek), de megoldható. Én másfél éve dolgozom, szuper helyem van, de ennek ellenére szeretnénk, nem úgy élem meg, hogy "kiesnék", hiszen utána folytathatom ott, ahol abba hagytam, és életem végéig dolgozhatok, még rengeteg évet, viszont szülni csak most van lehetőségem, én is 38 vagyok.

Nem hiszem, hogy a logisztika 3-al annyival nehezebb, mint 2-vel, ráadásul mire meglenne a 3-ik addigra a nagy már elmúlik 8. Én a sajátomon látom, mennyire nagy váltás van egy-egy éven belül, sokkal önállóbbak.

Az enyémek mondjuk majd megvesznének egy kisbabáért. :)

Bárhol van egy bébi, körberajongják...

Ráadásul nem kell autót sem cserélni, téged megillet egy csomó kedvezmény a legkisebb 8 éves koráig. Van sok nagycsaládos kedvezmény, tehát abban a pár évben, amíg nem dolgozol, könnyebben kijöttök anyagilag, mint amikor a másodikkal voltál otthon.

Hát most ennyi jut eszembe, szerintem a nagycsalád szuper! :)

2015. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk biztos voltam magamban....vagyis mindketten biztosa voltunk magunkban.A 2. gyereknél 35 évesek voltunk,a 3.-nál-amikor született-40 évesek.Az is igaz,hogy (mindketten)saját céggel rendelkezem,így magamnak osztom be a dolgokat.A lassan kiöregszel-re csak azt tudom írni,hogy sok közeli ismerősnél az első gyerek született/születik hamarosan 35-36 éves korukban....
2015. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi kislányt szeretünk volna 2 fiu mellé .és 34 voltam mikor megszületet a kislányunk,te tudod hogy mit szeretnél jobban ? Még egy évet várni dolgozni,vagy neki állni 3 . gyerekhez 35 évesen sem leszel hozá őreg tehát semmi akadája hogy várj vele 1 évet.
2015. dec. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akki azt írja hogy mennyi kedvezmény van 3 gyerekre az téved ,lányom az oviba ingyen eszik,fiaim fél áron az iskolában,ingyen tankönyv bár az amugy is ingyenes ,lassan mindenkinek az 1 gyerekesnek meg több gyerekesnek is also osztályban .és kész ennyi kedvezmény családi 48000 ft havonta .ugyhogy ennél jóval többe van 3 gyerek .
2015. dec. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hatos! Harom gyerekesek vagyunk. Eleve a csp 16 ezer gyerekenkent, 48 ezer a harom utan, mig kettovel 26 ezer volt. A csaladi adokedvezmeny meg 99 ezer forint. Mi ki tudjuk hasznalni. Mi jobban jovunk ki. Es igaz ez atmeneti de egy evig kapom a gyedet es a gyest parhuzamosan. Ez is segitseg.
2015. dec. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozni lehet nagycsaládos szervezethez (pl. NOE), ezért cserébe rengeteg kedvezményes dologhoz hozzá lehet jutni (színház belépők, stb. stb)
2015. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogyan döntöttetek? Megosztod velünk?

2016. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg még nem jön a 3. gyerek. Nem vagyok biztos magamban, így nem mertem bevállalni.
2016. ápr. 9. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!