Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény magzatra...

Családi adókedvezmény magzatra? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most tölti be a magzatom a 91. napot, szeretném majd igénybe venni az adókedvezményt, de én táppénzen vagyok. Úgy tudom, hogy így nem vehetem igénybe. Az apukával nem vagyunk házasok, így ő sem igényelheti. Mi ilyenkor a teendő?
2016. jan. 2. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom de a kérdésed alatt a hasonló kérdesknél van ez a téma. Vagy hívd fel az illetések szervet, akár a MÁKot, azonnal tájékoztatnak!
2016. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg megkapod jövőre az adóbevallásnál kell majd jelezni. Legalábbis én így hallottam.
2016. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is táppénzen vagyok, de én megkapom (egy gyerek + egy magzat után), rajta van a fizetési cetlimen is.
2016. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy táppénzen vagy, még kérheted, ez nem kizáró ok. Annyi, hogy attól függ mennyi a táppénzed, mert ha alacsony összegű (kb. bruttó 70ezer alatt), akkor nem tudod a teljes összeget érvényesíteni.

De nem esel el az adókedvezménytől, mert ha máshogy nem, akkor jövőre az adóbevallással egy összegben visszakérhettek, és akkor már az apuka is.

2016. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 2. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt is jár a magzati adókedvezmény!!
2016. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!