Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 évesen először menni au...

25 évesen először menni au pair-nek?

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat, hogy au pair legyek valahol külföldön (pl. Anglia, Írország, Svájc), de magyar családnál. Viszont több kételyem is van. Már dolgozom és feladni a munkahelyemet egy au pair állásért nem hangzik túl ésszerűnek. Másrészről viszont, ahogy az árakat nézem, az au pair zsebpénz nagyjából ugyanannyi, vagy meghaladja a mostani fizetésemet, és még szállást, kaját sem kellene fizetnem.

Másik kételyem, hogy au pair-nek legtöbbször fiatalabb lányok szoktak menni, aki meg 25 évesen au pair, az már évek óta az, és nem 25 évesen kezdi el. Egyébként gyógypedagógus vagyok, szóval az hogy gyerekekkel foglalkozzam, nem áll távol tőlem, szerintem ezzel nem lenne probléma. Azzal viszont igen, hogy felnőtt nő létemre kis túlzással, de elég gyámoltalannak érzem magam, biztos nagyon honvágyam lenne, és gyakran jönne rám sírás emiatt. Kicsit nehezen is barátkozom, pedig jó lenne ismerkedni is, kimozdulni néha valakivel, szabadnapokon.

Összességében, egyrészről lenne kedvem hozzá, más országban élni, más kultúrát megismerni, nyelvet tanulni, gyerekekre vigyázni, háztartásba besegíteni (ezek egyébként sem állnak tőlem távol). Másrészről viszont ismerve magamat, lehet hogy nehezen viselném, és 25 évesen már bejelentett "igazi" munkahelyemnek kellene lennie, meg a karrieremre kellene koncentrálnom, nem pedig ideiglenes, pár hónapra/1 évre szóló munkának, plusz mi van ha nem jövök a családdal sem?

Ti ennyi idősen belevágnátok?



2016. jan. 10. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Belevágnék, de nem aupairként.

Én 19, aztán 21 évesen dolgoztam aupairként, akkor szuper volt, nagyon élveztem, de amit ott kapsz tényleg csak zsebpénz.

Azt eleve nem értem, miért magyar családhoz mennél ki, az aupairségnek pont az a lényege, hogy tanuld a nyelvet, ott meggazdagodni nem fogsz, ez a munka a nyelvtanulásról, tapasztalatszerzésről szól.

Referenciákkal menj inkább nannynek, az már teljes munkaidős állás teljes fizetéssel. Jó lenne, ha a gyógypedagógusi végzettséged tudnád honosítani, hogy Európán belül máshol is elfogadják.

Vagy vállalj más természetű munkát, pl. segédápolókat mindig keresnek, én is az voltam, nyelvtudás, empátia és jogosítvány kell hozzá. Ha nincs jogsid, idősápolónak is elmehetsz. Ezek a munkák kinti viszonylatban is egész jól fizetnek, persze lelkileg nem könnyű, de ha a személyiséged megvan hozzá, akkor lehet szeretni.

2016. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én kb 27 leszek, mire a listámon sorra kerül. de no para, nem a kor a lényeg!


Bár, inkább foglalkoztat mostanság a terhesség, szóval lehet elmarad az au pairkedés. :)

2016. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Engem is foglalkoztatna, de nincs se férjem, de párom anélkül meg nehéz... :D

Ha lenne valakim én sem azon gondolkodnék, hogy kimenjek, legalábbis nem egyedül. Bár akkor már inkább én is a családalapításon gondolkoznék.

2016. jan. 10. 17:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ez okoz gondot, szeretnék már babát, de közben meg kimenni Spanyolországba au pairnek. A párom nem igazán örül neki, lehet végül az ő akarata fog érvényesülni, és inkább együtt vállalunk valamilyen más munkát valahol máshol. És lehet ideje lenne is már ilyesmivel foglalkoznom :) De a lényeg, h nem késtél le semmiről, és nem törvényszerű az sem, h valakinek ebben a korban már normális munkahelye van. Én most írom a diplomamunkámat, picit elhúzódott, és az idő alatt egy kávézóban dolgozok.
2016. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszadóhoz lenne kérdésem, remélem visszanéz még ide.


Szóval, pontosan mi is ez a nanny? Azt tudom, hogy dajkát jelent, de ez pl. ovikban? Vagy ez is családnál? Azért kezdetben jobban örülnék, ha fix helyre mehetnék családhoz, és nem kellene még lakást is keresni a munka mellé. Plusz pont az agyonszabályozott közoktatási rendszerből szeretnék egy barátságosabb családi légkörbe (ebben az esetben szó szerint egy családba) váltani.

Azért mennék magyar családhoz, mert annyira nem jó az angolom, hogy pl egy angol kisgyereket megértsek. Sokszor még magyarul is nehéz megérteni egy 1-3 éves gyereket, nem hogy más anyanyelvűt. Ezenkívül meg nagyobb biztonságban érezném magam, ha magyar felnőttek is lennének körülöttem. Szóval a magyar családhoz ragaszkodom :)

De egyébként pl segédápoló vagy idősgondozó lehetnék gyógypedagógusi végzettséggel? Mert gyakorlatom csak gyerekekkel van.

2016. jan. 10. 18:46
 6/15 A kérdező kommentje:
A 2. válaszadótól pedig azt kérdezném, hogy te hány éves vagy? :)
2016. jan. 10. 18:46
 7/15 anonim ***** válasza:
pont, mint te :) 25 :)
2016. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És te mi leszel, ha lediplomáztál? :) Gyerekekkel kapcsolatos, vagy más?
2016. jan. 10. 19:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, gyerekekkel kapcsolatos :) Magyart fogok oktatni elvileg... mondjuk külön vonz az az oldala, hogy magyart oktatni nem magyar anyanyelvűeknek. Érdekel a módszertan is nagyon. Hááát és így :) És te?
2016. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok

A nanny elég hülye fordításban kb. olyan, mint a nevelőnő.

Családnál lakik, ugyanolyan, mint az aupair, csak több a munkaideje és a felelőssége, hivatalos, bejelentett munka.

A segédápolót nem is fordítottam jól, care assistant a neve angolul, mozgássérültek otthonában élsz, őket látod el, nekik segítesz. Nem kell ehhez semmiféle előképzettség, egy ingyenes 5 napos tréningen veszel részt mielőtt kiközvetítenek. Én minden nehézsége ellenére nagyon szerettem ezt a munkát, ha nem lenne gyerekem, gondolkodás nélkül visszamennék.

Magyar családot elég nehéz lesz találnod, bár semmi se lehetetlen.

2016. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!