Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen hagynád egyedül...

Hány évesen hagynád egyedül először a gyermeked (rövid időre, mondjuk egy bevásárlás idejére)?

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha arról van szó, hogy lemegyek a boltba sóért, akkor onnantól kezdve, hogy iskolás, tehát 6-7 évesen. Tényleges bevásárlás idejére (szóval amikor nem a sarki kisboltba szaladok át) mondjuk 10 évesen.
2012. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában hagyom őket itthon, de együtt, a nagy 9 a kicsi 7,5.


Igazából nem is bennük nem bízom, hanem lakótelepi lakásban lakom, nálunk már volt olyan, hogy kiment az összes villany és mire kinéztünk, addigra lángolt a kapcsolószekrény. Vagy egyik nap kivonult a rendőrség, mentők meg a tűzoltók, mert egy barom kis híján felrobbantotta az épületet. De pár házzal odébb is volt, hogy az ismerősünk alatt lakó mielőtt kiugrott az ablakon (ki akarták lakoltatni) még felgyújtotta a lakást és a füstben kellett menekülni a gyerekkel. Szóval nekem az egyedül otthonmaradáshoz az volt a feltétel, hogy 1. tudják kezelni a telefont 2. a folyosó ajtót ki tudják nyitni.

2012. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát mondhatjuk, hogy iskolás kortól kezdve? Nálunk szeptemberben lesz iskolás (nem most akarom még egyedül hagyni :) ). Sokszor van, hogy el kell ugranom valamiért a boltba, de neki épp nincs kedve, annyira el van merülve valamiben. Én is attól tartok, hogy valami épp akkor történik, mikor nem vagyok itthon... (családi házban lakunk, viszonylag jó környéken, tehát a szomszédok "hülyeségétől" nem kell tartani).
2012. okt. 13. 16:49
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
5 és fél éves körül volt, hogy először magára mertem hagyni kb egy órára. Semmi gond nem volt.
2012. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Néha úgy érzem, kicsit "túlféltem" a lányom (6 éves lesz nemsokára), azt látom, hogy hozzá hasonló korú gyerekeket sokkal jobban szabadjára engednek. Múltkor is egy helyi rendezvényen folyton a sarkában voltam, mert féltem, hogy aggodalmaskodni fog, ha nem talál... aztán mikor láttam, hogy a korabeli gyerekek már egyedül szaladgálnak, megbeszéltem vele egy találkozási pontot, és teljesen bevált a dolog. :) Szóval próbálom egy kicsit kevésbé "félteni". Néha azt gondolom, hogy 15-20 percre simán itthon hagyhatnám, úgy, hogy megbeszélem vele, "baj" esetén mit csináljon - elég értelmes hozzá. :) De aztán mindig korainak tartom, inkább beöltöztetem, berakom a kocsiba és cipelem magammal, akkor is, ha nincs kedve, meg ezzel magamnak is plusz "nyűgöt" okozok...
2012. okt. 13. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:

A szüleim a szomszédban laknak, így többször előfordult már, hogy a lányom (6 éves) itthon játszott elmélyültem, én pedig átugrottam anyuékhoz valamiért pár perce (max. negyed óra).


Teljesen itthon hagyni, hogy elmegyek a boltba, azt még nem szeretném.

2012. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem kb. negyedóra lenne a bolt is, kocsival szoktam menni - azért is macera, mert ilyenkor már ugye öltöztetni kell, gyerekülés, biztonsági övezés, ki-be ültetés csomagokkal... néha szívesen itthon hagynám, de azt hiszem, várok még vele pár hónapot. :)
2012. okt. 13. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Hát már én is elég sokszor gondolkodtam rajta, hogy jó lenne, ha itthon lehetne hagyni egy rövidebb időre, ilyenkor nagyon bennem van a para. Pedig nem vagyok egy túlaggódós típus más területen, úgy értem, sok dolgot ráhagyok, hogy majd a saját kárán megtanulja, hogy nem szabad valamit, de attól állatira félek, hogy úgy történik vele valami, hogy én (vagy más felnőtt) nem vagyok ott. Pedig bizonyos tekintetben elég fegyelmezett gyerek, itthon bármit elöl lehet hagyni, ha azt mondom, hogy ahhoz nem szabad nyúlni, akkor nem nyúl hozzá, legyen az ezer éves porcelánváza (jó, ilyenem nincs), vagy szekerce (oké, ilyenem sincs, de akár lehetne), se vegyszerhez, se késhez, se értékes tárgyhoz nem nyúl hozzá, sőt, múltkor mondtam neki, hogy tegye arrébb a chemotoxot, és ő szólt rám, hogy "de anya, az mérgező, gyerek nem nyúlhat hozzá", szóval tudja a szabályokat, és be is tartja.

De mégis úgy vagyok vele, hogy akármi történhet, amíg nem vagyok itthon, akármit kitalálhat, amire én nem is gondolnék, ezért nem is tiltottam meg, neki meg csak úgy kipattan a fejéből.

Eddig a leghosszabb idő, amíg egyedül hagytam a lakásban, az 5 perc volt, amikor a negyedikről leszaladtam, odaadtam anyukámnak a parkolóban egy szatyrot, aztán visszamentem. Mondjuk már akkor is idiótának éreztem magam, mert mielőtt lementem, kb. hússzor a szájába rágtam a gyereknek, hogy amíg lent vagyok, ülnie kell a kanapén (épp mesét nézett), és nem mehet el onnan :D

Ja, amúgy 5 éves kisfiúról van szó, én nem tudom, hogy más ötévesek mennyire vannak egyedül hagyva, de én ebben az egyben nagyon parázós vagyok. Ez igazából érdekes, mert sokszor van az, hogy én kint vagyok a konyhában, a gyerek meg jön-megy a lakásban, és akár egy órán keresztül elvan a saját kis dolgaival, és semmi nem történik, úgy, hogy oda se nézek, de nekem egész más érzés lenne, ha nem lennék itthon.

2012. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pontosan erre gondoltam én is, hogy ha a másik szobában van, akkor is elvan nélkülem, órákig is akár...

Bár ma pl. volt olyan, hogy kiabált nekem, hogy menjek, mert felmászott a konvektorra és nem tudott lemászni (ki akarta nyitni az ablakot, hogy kiengedje a macskát :) ) tehát ilyesmi bármikor előfordulhat...

Amúgy ő is nagyon szabálykövető, vegyszerekhez, ollóhoz (kivéve gyerekolló), késhez, tűzhelyhez soha nem nyúlna, ebben teljesen biztos vagyok.

2012. okt. 13. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pont a héten tettem egy felelőtlen dolgot. A fiam 4 éves, épp felébredt a délutáni szunyából és kómásan rajzfilmet nézett, a 2 éves húga a rácsos ágyban durmolt még. Muszáj volt leugranom valamiért, így hát mondtam a fiamnak, hogy vigyázzon a húgára és leszaladtam. Kb 5-7 perc volt, nem több.

Mikor visszajöttem, a kis bambula még mindig rajzfilmet nézett...

2012. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!