Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most miért kell idegeskedni...

Most miért kell idegeskedni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ezen az oldalon egyre többször olvasom hogy hát még egy hét van a menzeszig,de még negatív a teszt,attól lehet baba? Most ez komoly? Minek kell ennyire korán tesztelni? Én elhiszem hogy nagyon vágynak a babára,de nem veszik észre hogy ezzel csak maguknak ártanak(csalódás a negatív miatt).A másik meg pozi a teszt 4 nappal a nemvárt előtt és a nemvárt napján megjön, ez a másik.Ugyanis létezik kémiai terhesség is.Tényleg nem értem,ez miért jó nekik?
2016. jan. 13. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem. Őszinte leszek, és le lehet pontozni, de én attól vagyok kész, amikor valaki írja, hogy 5 napja voltam együtt a párommal, de van fehérfolyásom, meg nyilal a petefészkem, stb. akkor most terhes vagyok? Nem tudom mire jó ez, és miért csinálják, de engem már baromira idegesít. Nem orvosok vagyunk, sem jósok, hogy más testébe lássunk.
2016. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Én sem értem. :)

Viszont van egy történetem:

Mielőtt meg kellett volna jönnie az előtt egy héttel produkáltam az összes tünetet (sokat jártam pisilni, fáradékony voltam, hányinger, stb).

Csináltam tesztet, persze hogy negatív lett, aztán megjött a szokásos időpontban, csak kevesebb volt, a tüneteim megmaradtak.

És terhes voltam.

(Az is igaz, hogy nem írogattam ide...)

2016. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Meg tudom érteni, mert voltam ilyen helyzetben, amikor nagyon vágytam babára, régóta próbálkoztunk, amikor összejött, elvetéltem, és utána megint a kínkeserves próbálkozások... ilyenkor minden apró reménysugárba bele tudtam kapaszkodni... utána a csalódás... olyan, mint az összes többi, nem jobb, nem rosszabb, csak legalább van valami pici remény. Az eszemmel tudtam én, hogy ez hülyeség, de attól még csináltam sorra a teszteket.

Hogy miért jó ez? Nem jó... az egész helyzet nem jó, amikor kétségbeesetten vágyunk babára, de a tesztelgetés nem az ok, hanem a tünet. Ilyenkor nehéz racionálisan gondolkodni...

Most már, kívülállóként nekem is furcsa, de meg tudom érteni, át tudom érezni maximálisan.

2016. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Mert ez tölti ki az életüket már. Semmi mással nem tudnak foglalkozni - és sokszor nem is akarnak. Hogy mi visz idáig egy nőt? Azt nem tudom.
2016. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én másfél évig vártam a babára, a férjemmel, mégis megvártam 10 nap késést. Előtte 2 menszi is késett, mert akkor volt az esküvőnk, így biztosra akartam menni. Értelmetlen előtte tesztelgetni, de ők tudják. Attól nem jön a baba, hogy tesztel.
2016. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is 1 évet vártam a babámra és tudom milyen minden hónapban várni,és mégsem tesztelgettem.Érdekes amiket írtatok!Köszönöm!
2016. jan. 13. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos: vannak sikerorientált és kudarckerülő személyiségek.

A kudarckerülők szeretnek biztosra menni és nem szívesen vállalnak kockázatot (a csalódás kockázatát), a sikerorientáltak pedig a legkisebb lehetőséget is megragadják, és viszonylag könnyen túlteszik magukat a csalódottságon.

Ez mutatkozik meg a babaváráshoz való hozzáállásban is. Egy kudarckerülő nyilván nem tesztel, amíg nem biztos az eredmény, sőt, még akkor is inkább kivár, nehogy csalódnia kelljen. A sikerorientáltak pedig már akkor is tesztelnek, ha csak minimális esély is van a pozitív tesztre, még akkor is, ha benne van a kudarc kockázata.

Ez alapvető személyiségvonás, nem érdemes ítélkezni felette.

2016. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy 1 héttel korábban minek tesztelni. Azt viszont legalább ennyire nem értem, hogy miért jó az, ha nem derül ki, hogy kémiai terhesség lett volna. Mi van, ha progeszteronhiány, vagy pajzsmirigy-alulműködés áll a háttérben, ami különben kezelhető lenne, és a menzesz előtto 2-4 napos tesztelés során tud kiderülni, hogy lehetett volna baba?
2016. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!