Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális érzés...

Szerintetek ez normális érzés szülés után?

Figyelt kérdés

Két hete szültem, de elég sokat sírok mostanság. Olyan gyorsan eltelt ez a 9 hónap, és a szülés is nagyon gyors volt

Mármint maga az egész. Nem úgy történt mint a nagy fiamnál h a ki írt napon be fektettek és még rá húztam pár napot, hanem itthonról mentünk és mire fel eszméltem már a szülőszoban voltam. Gyors volt (bár ez jó h nem vajúdtam órákig). Nem tudtam úgy rá hangolódni az egészre mint anno. Aztán már itthon is voltunk és ment minden a régi kerékvágásba.és a sírásom oka az h nem tudtam megelni az egész kismamasagot, pedig annyira szerettünk volna kistesot és totál nem így képzeltem a terhességem ahogy lezajlott. Illetve pár év múlva szeretnék még egy babát, de a férjem jelenleg teljesen elzarkozik ettől. Ez nagyon megvisel :( úgy érzem már nem lesz több gyerekünk mert tőle függ az egész. Vagy nem is vagyok normális h ilyenekre gondolok?


2016. jan. 17. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Koncentrálj a gyerekeidre, ne ilyen felesleges dolgokra!
2016. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Természetesen rájuk koncentrálok teljes egészében. Nem fekszek az ágyban egész nap és sajnálom magam, nem úgy kell érteni.
2016. jan. 17. 14:29
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Ez a szülés utáni depresszió.
2016. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Irigylem a "problémád". Lehet soha nem lesz gyerekem. Te meg itt ilyeneken hisztizel. Szedd össze magad!
2016. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Jézusom, ez nem szülés utáni depresszió, nem tudom, miért kell riogatni a kérdezőt. De azt sem tudom, miért kell benne bűntudatot kelteni, és miért ne lenne joga rosszul érezni magát valami miatt. Csak mert másnak rosszabb? És akkor mi van?

Két hete szült, semmi meglepő nincs abban, hogy össze-vissza kavarognak az érzései.

2016. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Most komolyan az a bajod, hogy gyorsan és könnyen megszültél, hamar hazajöhettetek?


A kutya is jó dolgában vész meg.

2016. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez szülés után normális.Adj időt magadnak, rendben lesz minden...Ha netán elhúzódik ez az állapot ( 6 héten túl ), akkor kell vele komolyabban foglalkozni!
2016. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem te azt a rózsaszìn maszlagot vàrod, ami amúgy leginkàbb csak a babamagazinokban létezik... Egy nagyobbacska gyerek mellett kevesen érnek rà egész nap pocakot simogatni. Nem lesz ez màsképp a 3. terhességnél sem, ha lesz. Örülj, hogy minden rendben ment. Szép volt, jó volt, de nem tart örókké a kismamalét.
2016. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Mit értesz az alatt, hogy nem tudtad megélni a kismamaságot? Gyerek mellett természetes, hogy nincs ugyanannyi időd befele figyelni, mint az elsőnél.

Másodszorra nekem is volt némi lelkiismeret-furdalásom, hogy alig figyeltem a pocakban levő babámra. De aztán megszületett, túltettem magam ezeken a dolgokon, és nagyon boldog vagyok velük. Harmadszorra pedig valahogy annyira természetes állapot a terhesség, hogy az elején tényleg alig vettem róla tudomást. Most már érzem a baba mozgását, van neve, így már igazi családtag, de pár hónappal ezelőtt nem ezt éltem meg.


Szerintem próbáld meg elengedni az elvárásaidat, és igyekezz örülni a kicsinek. A harmadik gyerek témát pedig egyenlőre hanyagold. Most itt van kettő, ha a férjed azt látja, hogy jól boldogulsz velük, minden rendben, akkor lehet, hogy ő is szeretné a harmadikat. De ilyen lelkiállapottal, amiben most vagy, ne csodálkozz, hogy nem a következőn jár az esze.


Nyugodj meg, ezek a sírógörcsök el fognak múlni, nekem minden terhességem után volt ilyen időszak, de nem nevezném depressziónak, inkább csak valami hangulatingadozás, érzékenység.

2016. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azoknak akik nem egyből le rohantak és nem csak elolvasták amit írtam, hanem picit mögé is láttak.
2016. jan. 17. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!