Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapcsolattartás újraszabályozá...

Kapcsolattartás újraszabályozáshoz kellene, segítség, mit írjak?

Figyelt kérdés
Sajnos csak így tudtam feltenni a kérdést, röviden leírnám történetem, 5 éve váltunk el, a feleségem adta be a válópert, akkor havi 20.000 Ft-ot és két hetente 1 nap reggel 8-tól délután 4-ig tartó láthatási jogot ítélt a bíró. Szóval azóta folyamatosan fizetem ezt, plusz a gyerekekre én vásárlok, kabát,ruha, iskola kezdés, cipő, ezen felül a drága feleségem az ország másik felébe költözött, ez minden gyereklátogatásnál csak a benzin költség, 15000 ft. Közbe ő teherbe esett, (1éve ismeri) mindegy. Szóval várandós és, azzal fenyeget feljelent, mert nem fizetek időben plusz csak a havi 20.000 ft neki kevés. És minden hónapban küldöm csak nem pont 10.én. És hétvégén írt, hogy nem mehetek a fiaimért, mert ő megy a bíróságra és addig amíg a bíróság le nem zárja az ügyünket. Mert neki gyerekenkét havi 40.000 kell, plusz járjak értük, sorolhatnám. Ez annyira nem kifizetődő, albérletbe lakom, övé lett a közös házunk, autót kapott amikor elváltunk, (a gyerekek miatt). Most követelőzik, szóval kaptam egy nyomtatványt. És ilyen kérdések vannak, csak közbe tiszta ideg vagyok, és már a könnyem hull, hogy elveszíthettem a gyerekeim.. Mit írjak, eddig kapcsolattartás rendje, folyamatos vagy időszakos? Mind a két helyen pontozott vonal van, nem értem.. A másik indokolja meg, miért kéri az újra tárgyalást? Plusz a kapcsolattartás új rendjére való kéelem. és ide is az van hogy folyamatos vagy időszakos, akkor mettől meddig stb. Aki ezen már keresztül ment segítene?
2016. jan. 17. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is azt tudni kell, hoyg ha Ö költözött el a gyerekek korábbi lakóhelyéröl, akkor NEKI kötelessége aláthatás miatti többletköltsgéket fizetni - azaz te követelheted töle (bírósági úton) az oda-vissza utiköltséget.

Másodszor akkor sem tilthatná el a láthatást, ha semmit sem fizetnél - ugyanis a tartásdíj fizetése NEM feltétele a láthatásnak. A gyerekekért nyugodtan menj, ha nem akarja odaadni, akkor hívd a rendörséget (meg legyen náad a láthatásról szóló határozat), ök biztosítják, hoyg elvihesd öket. Ugyanakkor ott tehetsz feljelentést ellene. A láthatás akadályozása ugyanis büntetendö - és ha minden alkalommal egyre magasabb összegeket kell büntetésként fizetnie, akkor majd meggondolja.


Szóval ne ess pánikba! Nem tudom, honnan és miylen nyomtataványt kaptál, de menj be vele a bírósági ingyenes tanácsadása, ott hozzáértö emberek segítenek megfelelöen kitölteni.


Ami nem világos: a közös házat miért ö kapta és azzal most mi van? Mert feltételezhetöen ott van, ahol elözöleg közösen éltetek, ha ö onnan elköltözött, akkor a házat nem vihette magával.

2016. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

1. A láthatás joga és a gyerektartás fizetésének kötelezettsége egymástól függetlenek, tehát nem vonhatná meg a láthatást még akkor sem, ha egyáltalán nem fizetnél.


2. A havi 20 ezer forint két gyerekre valóban nem túl sok, de ha a bíró ennyit ítélt meg, és azóta a körülményeid nem változtak, nem valószínű, hogy növeli a bíró az összeget.


3. Ha a gyermekeket nevelő fél elköltözik, és ezzel növeli a láthatás költségeit, úgy a bíróságtól lehet kérni, hogy kötelezzék az elköltöző felet arra, hogy a terheken osztozzatok.

2016. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm . A közös házunkat, árulta sokáig,nem ott élnek,nem is lakott benne miután Bp-re költöztünk. Ekkor már megromlott a kapcsaolatunk de mivel itt dolgoztam gondoltuk ha felköltözik a gyerekkel talán javul a kapcsolatunk sajnos nem, megismert egy férfit éls hozzá költözött, majd sajnos apukám daganatos beteg lett, így szóltam a volt feleségemnek, hogy mivel ők nem használjak, a közös házunk, és nem is szándékozik oda haza menni, szüleimnek jó lenne, ekkor mondta fizessem ki a ház árát, és a legnagyobbik gyereknek ajándékozza, majd lehetek én a haszonélvező így beköltözhetnek szüleim. ez megtörtént, kapott egy C-s mercédeszt amire én fizettem a törlesztőt, meg kapott pénzt, amiből vállalkozást csinált, de befuccsolt.. sajnos, későn ismertem ki milyen ember.
2016. jan. 17. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Hagyd a nyomtatványt és írj egy kérvényt a saját szavaiddal.

Amúgy a folyamatos azt jelenti, hogy mindig ugyanabban az időben történik, az időszakos pedig extra. Az ujratargyalas indoka az, amiért még akarod vaktoztatni: kevés, sok, stb. Az új rend, ahogy szeretnéd, ide folyamatosat kellene írni.

2016. jan. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, a tartásdíjnak nincs köze a lathatashoz, az külön kérelem. Anyuka kérhet emelest - hogy megkapja e, azt nem tudni: elvileg a jövedelmed 50%a terhelhető gyermektartasdijjal
2016. jan. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csurmi ***** válasza:

"két hetente 1 nap reggel 8-tól délután 4-ig tartó láthatási jogot ítélt a bíró"


Miért, Te ennyit kértél?


Azért lakás, C-s Merci, kölcsön amit elbukott - nagyon ismerős a történet. Tipikus hiéna nő.


Te meg bocs, de ha nem csal a szimatom tipikus papucs férfi vagy. Állj a sarkadra, foglalkozz a gyerekeiddel, kérj egész hétvégét, amit a gyerekeknek veszel vond le a tartásdíjból, az utazási költségeidet vond le a tartásdíjból. A házat amit Te odaadtál számíttatsd bele a tartásdíjba, és fogadj egy jó ügyvédet. És jó tanács, nem kell megalázkodni a nő előtt.

2016. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!