Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem 1,5 éves...

Egyedül nevelem 1,5 éves kislányomat. Az apa kapcsolattartásra hol tart igényt, hol nem. Melyik illetékes szervhez lehetne fordulni?

Figyelt kérdés

Terhességem alatt megcsalt, de mivel kell apa a gyereknek így tartottam a kapcsolatot vele.(Meg mondta ő se fog hagyni bennünket-ahhoz képest csak elméletben nem hagy minket!)1 éves koráig 7-szer látogatta meg, addig semmi gyerektartás.Fél éve ad gyerektartást,-említettem neki a bíróságot hogy akkor ott segítenek közös nevezőre jutni. ha látogatni akarja akkor van kötelezettség is.A megbeszélt időpontokat nem tartja be.Néha elkapja a gépszíj hogy ezeneul minden más lesz, tart is 1 napig.A kislányom az én nevemen van csak az anyakönyvi kivonatban szerepel a neve.KÖszönöm!!

Melyik illetékes szervhez tudnék fordulni, mert én már ezt a bizonytalanságot nem bírom!



#egyedülálló anya #apával való kapcsolattartás
2012. dec. 2. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Az apa nem kötelezhető a kapcsolattartásra, de az, hogy ritkán látogatja nem ok a lathatasi jog megszüntetésére. Egyebkent a bíróságon kellene lathatasi jog megszüntetése iránti kérelmet beadni.
2012. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyámhivatalhoz. Ott mindent el kell mesélni, és beadni a bíróságra a kérelmet a kapcsolattartásra és a gyerektartási díj kiszabására. Ott hebeghet-haboghat, nem fogja meghatni a bírót. Igen, lesznek jogai de kötelezettségei is.
2012. dec. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen le kellene papírozni a láthatást és a gyerektartást is. A kettő amúgy nem függ össze, tehát nem mondhatja hogy csak abban a hónapban ad pénzt amikor a gyerekkel van, és te sem mondhatod hogy nem láthatja ha nem fizet.


A bíróság megállapít a láthatásra egy időpontot, amikor neked biztosítanod kell hogy a gyerekkel lehessen. Ha ő máskor "ér rá", akkor csak a te jóindulatodon múlik, hogy engeded-e. Illetve később már gondolom lesznek programjaitok hétvégén, nem lehet mindig otthon ülni hátha apukának eszébe jut a gyerekkel lenni.

Minél előbb legyen hivatalos a dolog, ne akkor kapkodjatok amikor már tányérdobálás van.

2012. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az ajtó mindig nyitva volt előtte, jöhetett akkor amikor csak szeretett volna, de vagy oda sem ért, vagy órákat késett.(Mi igazodtunk hozzá, mert határon túl dolgozik.)

Én nem szeretnék mindig díszmagyarban várni őt, hogy akkor vajon érkezik vagy sem?HA a bíróság ítélkezik és utána se tartja be az ígéreteit?Akkor mit lehet tenni?

2012. dec. 2. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit nem tart be, a lathatast? M

Nem kötelezhető rá. Ellenben téged meg büntetnek, ha nem biztosítod. De ahogy elnézem, nincs is még hivatalosan elhelyezve a gyerek. Minél előbb adj be egy gyermek elhelyezést es tartasdijat igénylő kérdést. Amíg a gyerek hivatalosan nincs elhelyezve, mindkét szülőnek ugyanolyan jogai vannak, tehát akar el is viheti a gyereket.

2012. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!
2012. dec. 2. 10:57
 7/7 Csurmi ***** válasza:
Kíváncsi lennék ma hogy áll ez az ügy?
2016. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!