Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadhatónak tartjátok,...

Elfogadhatónak tartjátok, hogy kétgyermekes anyuka havi 210 órákat dolgozzon szülésznőként?

Figyelt kérdés

Szeretem a hivatásom, de a helyzet nagyon súlyos az egészségügyben, kötelezően elvárják a rengeteg túlórát, utánpótlás nincs.

Muszály a családot eltartani... de ma beszéltünk a kolléganőkkel, hogy ez így nem élet, nincs magánélet, hazaérve hullafáradtak vagyunk, nem bírjuk ezt már sokáig így.


2016. jan. 23. 20:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

szerintem a megértés megvan, de azzal nem sokra mész, és nem leszel több időt a gyerekeddel.

a megértést ne csak anyukáktól várd, és ne csak eü dolgozóktól.

apukák, de gyermektelenek is ugyanebben a helyzetben vannak.

attól, hogy valakinek nincs gyereke, még szeretne a családjával lenni, vagy a párjával. vagy kirándulni, étterembe járni, bármi.

a megoldás is csak egyetlen dolog lehet, a váltás. ha ezt valahol érezted, és csak megerősítést vártál, akkor oké. valamit még írtál, máris megnézem.

2016. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

meg is van. 6-kor végzel, de fél 10-kor indulsz haza??????????

ezt vissza is kapod, és mindenki így jár el? komolyan, mindenki?

ez a 3,5 órát a gyerekedtől veszed el!

értem én, hogy szegény kolleganő, meg minden, de akkor most ki a fontosabb? a kollegina, vagy a gyereked????????????????????????????

miért vársz/vártok változást, mikor ingyen dolgoztok? nem vesznek fel több embert, ha azt látják, hogy ennyi emberrel is működik az osztály!

hülye lenne bárki többet fizetni, vagy új embert alkalmazni, ha talál olyan balekokat, akik ingyen is elvégzik a munkát, és még csak szóvá sem teszik!

én itt most kilépek ebből a beszélgetésből, itt nem lehet segíteni, ha te nem teszel magadért SEMMIT. egy névtelen oldal hatására nem várhatunk változást.

azt meg egyedül neked kell eldöntened, hogy a családod vagy a kolléganőd fontosabb-e számodra. de el is döntötted, hiszen 18-kor is elindulhatnál haza, és 18.30-tól a gyermekeddel lehetnél, aki viszont úgy nő fel, hogy nem is találkozik veled. ezt át kellene gondolni, és nem feltétlenül az államra fogni, mert itt egy elég súlyos döntést te hoztál meg, és nem az állam vagy az igazgatód. :(

2016. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügy nem gyerekeseknek való. Erre én most jöttem rà igazàn amikor vissza aktam menni dolgozni. Persze màshol is sokat dolgoznak, nem ezzel van a baj hanem se hérvége, se ünnepnap.... Ugy döntöttem a gyerekem fontosabb mint a hivatàsom( pedig nagyon szeretem, mentőtiszt vagyok). Ugyhogy ujra iskola padba ültem és most pénzügyet tanulok..

Nemakarok màst csak egy 8 oràs munkat, szabad hétvégékkel.

Nem tudok màst tanàcsolni csak azt hogy keress màs munkahelyet. És kitartàs!

2016. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mindannyian órákig maradunk sokszor a műszak lejàrta után, egyszerűen tisztában vagyunk vele, hogy képtelenség a másiknak egyedül boldogulnia ennyi munkával.

Ezt nem választottuk, belekényszerítettek bennünket.

Hónapokig hirdetik az állást és senki nem jelentkezik rá, egyre csak fogyunk, legtöbben már külföldön helyezkedtek el a szakmában.

2016. jan. 23. 22:09
 15/22 A kérdező kommentje:

Éljenek a mentőtisztek!

Mi a véleményed arról, hogy mivel szülésznő nem jelentkezik mentőtiszteket osztanának be a szülésznők mellé műszakozni a szülőszobára... nem viccelek.

2016. jan. 23. 22:12
 16/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem tartom elfogadhatónak.

Heti 40 órát dolgozom, hétfőtől péntekig, minden hétvégém szabad, a magyar ünnepeken nem dolgozom.

Ha beteg vagyok, elmegyek orvoshoz, és ő betegállományba vesz, és táppénzt kapok. Évi 20 nap az alapszabadságom, plusz a pótszabadságok.

Ezt tartom elfogadhatónak, semmi mást.

2016. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező, mintha a húgomat olvasnám...Ő nem szülésznő hanem ápolónő, imádja, ez a hivatása, sosem csinálna mást. Két óvodás korú kisgyereke van , múlt héten pl. 60 órát dolgozott...ki lehet számolni, ez egy hónapban mennyi. Soha nem értettem a 12 órás műszakokat, szerintem kínzás, plusz hulla fáradt dolgozók kezében vannak így a betegek. Nagyon nincs ez jól! A húgom bírja egyébként, ő nem szeret otthon lenni, hozzáteszem a gyerekei (főleg a kisebbik) súlyosan megsínylették már, de nem okul belőle. Ja, hab a tortán hogy mellette tanul főiskolán...

Szóval nem, nem elfogadható! Én biztosan nem csinálnám, egy életed van és a gyerekeidnek egy gyerekkora! Nem a munka a legfontosabb az ember életében!

2016. jan. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én szintén eü dolgozó vagyok, és pont a napokban mondtam, mennyivel jobb volt a három műszak meg a 12 órázás... Túlórával is több életem és időm volt, mint most, amikor a főnővért kell helyettesítenem fixen fél nyolctól négyig.

Heti 48 óra az négy nap, ebből ha kettő éjszaka, akkor reggel simán viszem, délután hozom a gyereket...

Baromi fárasztó (de szeretem), meg se fizetik, de szerintem jobb a nyolctól-négyig munkánál. Na jó, az ünnep kérdése más, szerencsére jó a csapat, gyerekest nem osztanak be pl karácsonyra, idősebb kolléganők azt mondják, annak idején nekik is korrekt munkatársaik voltak, most viszonozzák.

2016. jan. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

8: alvónap a szabadnap neve nálunk is, ha több éjszaka volt előtte.


Egyébként egy két műszakban, heti váltásban dolgizó anya a délutános héten látja a gyerekét reggelente egy órát... Nekik se jobb :(

2016. jan. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18%

"gyerekest nem osztanak be pl karácsonyra"


na én ezt nem korrektségnek hívom, hanem igazságtalanságnak.

a karácsony annak is karácsony, akinek még nincs gyereke.

ugyanolyan szerződéseel dolgoztok, senkinek sem járhatna több vagy kevesebb.

ha mégis, azt kivételezésnek, sőt DISZKRIMINÁCIÓNAK hívják. más jogok illetnek meg valakit a családi állapota alapján? milyen jogon?

ez az eljárás jogtalan, és ha én lennék a szenvedő alanya, nem hagynám szó nélkül.

tudom, hogy ezt ti nem értitek meg, de egy nem gyerekesnek is van családja, vagy idős szülei, vagy rokonai, a karácsony neki is karácsony, meg a többi ünnep, vagy a hétvége.

és épp az ilyen idióta szokásjog miatt nem mernek nagyon sokan gyereket vállalni, mert őket úgyis belökik mindig hétvégére meg ünnepnapra, hát NEM!

jogtalanságot próbálnak sokan úgy beállítani, mintha kedvesség, empátia lenne, de ez nem így van!

2016. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!