Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fájások alatt esik le a...

Ha fájások alatt esik le a baba szívhangja, meddig számít még elfogadhatónak? Akit ezért császároztak, mennyire ment le a baba szívhangja?

Figyelt kérdés

Itt arra célzok, hogy ugye a baba szívhangja 120-160 között van általában.

Mikor mondják azt a dokik hogy ez már sok és császár? (persze ha a fájásokkal teljesen összhangban esik a szívhang)


2012. szept. 16. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Csütörtökön múlt egy hete, hogy szültem. Minden rendben volt az elején, de mikor erősödtek az összehúzódások, leesett a babám szívhangja 50-re. Hála istennek ezek a szívhangingadozások nagyon rövid ideig tartottak, ezért kaptam oxigént, és így javult a helyzet. .viszont a kitolásnál ismét leesett a szívhang, és tolófájásokkal toltak a műtőbe.Sajnos császár lett a vége. Az orvosok a köldökzsinórra gyanakodtak, de mint utóbb kiderült a placenta egy kicsit kisebb volt, és nem bírta a nagy terhelést. Hála az égnek minden rendben a kisfiammal, és én is hamar felépültem!

Remélem tudtam segíteni, ha érdekel még valami írj nyugodtan!

2012. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nem vagyok doki, de úgy tudom, h magánál akitolásnál természetes h leesik a szívhangja, mivel összepréselődik a köldökzsinór is, kevesebb vért, oxigént tud átengedni, épp ezért fontos, h a kitolási rész gyors, rövid legyen. Ha valami miatt beakad a baba, nem tud kijönni onnan (pl. épp a köldökzsinór miatt, mert mondjuk a baba nyakán van 2x, vagy túl rövid, vagy a placentával vannak gondok), akkor ha még a baba feje nem mutatkozik a résben, tolják is be az anyát a műtőbe, vagy ha már látszik, vákuum, fogóval próbálják világra segíteni. De amúgy ha még bent van a baba(a kitolás előtt) és tartósan lent van a szívhangja, nem filóznak, akkor már tolják is be a műtőbe az anyát. Igen kb. 50-70 az a kritikus szívhang, amire már nagyon figyelnek a dokik.

2012. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Így utólag kerülget a frász...

Engem nem császároztak meg, pedig fájásnál 6 órán keresztül minden fájásnál leesett a szívhang 80-ra, majd később 60-ra.

végül vacuum-mal rásegítettek.

2012. szept. 16. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Különben nem okoskodni akarok, de sajnos az is előfordul, h fájásoknál is leesik, hiszen azt, h méhösszehúzódás, szószerint értsd, azt jelenti, h összepréseli a babát, vele együtt a köldökzsinórt is. Ha tartósan esik le, pl. fél -1perce már folyamtosan 60 , az a baj. Ha ugrál fől-le, az sem jó, de sajnos a szülés nem egy egyszerű dolog, ha a magát a szervi oldalát nézi az ember, akkor az is elég egy összetett folyamat......
2012. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

3 hete született a kisfiam, előtte kórházba kerültem mert a rossz NST miatt befektettek. Mindíg lassult a szívhang leesett 90-re is. Spontán szültem, fájások alatt szintén lassult a szívhang, a doki nyugtatott h nem lesz baj.

Amikor megszületett kiderült h nagyon rövid volt a köldökzsinór, emiatt esett a szívhang. A kórházban töltött idő alatt sok kismama volt hasonló helyzetben, volt akinek 80-85-ig esett le a szívhang de nem császározták meg. Szerintem orvosa válogatja.

2012. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

engem is vákumoztak mert leesett a szívhang 70 re, de

császárra nem volt idő valamiért.

szerencsére rendben lett minden végül

2012. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó, most hogy olvasom hogy nem voltam/vagyok vele gyedül, kicsit megnyugodtam..

Szerintem a lényeg az hogy egészséges lett a pici. Már 8,5 hónapos.

Mondjuk én bíztam az orvosokban, hogy ha olyan nagy lett volna a gond akkor közbelépnek, szerintem.

2012. szept. 17. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!