Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadhatónak tartjátok,...

Elfogadhatónak tartjátok, hogy kétgyermekes anyuka havi 210 órákat dolgozzon szülésznőként?

Figyelt kérdés

Szeretem a hivatásom, de a helyzet nagyon súlyos az egészségügyben, kötelezően elvárják a rengeteg túlórát, utánpótlás nincs.

Muszály a családot eltartani... de ma beszéltünk a kolléganőkkel, hogy ez így nem élet, nincs magánélet, hazaérve hullafáradtak vagyunk, nem bírjuk ezt már sokáig így.


2016. jan. 23. 20:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
84%

Hiába háborogsz, nálunk jól működik. Hó közepén leteszi a főnővér a következő havi lapot, mindenki beírja, mi az, amikor nem tud jönni (családi ünnep, szülői értekezlet, bármi), és önként írjuk be magunkat az ünnepnapokra. Nincs kényszerítve senki, mert nem így működik, hogy megírja a főnővér a beosztást és kuss. Anyák napján meg sose hagyjuk dolgozni azt, akinek vidéken élnek a gyerekei és tudjuk, hogy jönnek haza köszönteni.

Az idősebbek azért vállalják, mert ezen az osztályon ez mindig így működött, annak idején ők sem dolgoztak szenteste vagy húsvétkor, mert akkor a náluk idősebb, nem kisgyerekes kollégák vállalták...

Nálunk még valódi jó csapat működik, sajnos sok helyen nem... mi ha nagy ritkán kapunk egy kávét, csokit, megy a szekrénybe, aztán ha van 10,mert annyian vagyunk, mindenki elvisz egyet belőle...

2016. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Karácsonykor dolgoztam 25.- én és 26.- án is 12 órában.

Dolgoztam újév napján is, nappalos voltam 12 órában.

Szerencsére a 24.- e a családomé volt!

Én nem vártam el, hogy a gyerekek miatt külön bánásmódban részesüljek, viszont a kolléganőim és a főnökasszonyom biztosította számomra a 24.- ét, csak, mert jófejek! :D

2016. jan. 24. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!