Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívták a dédszüleiteket?

Hogy hívták a dédszüleiteket?

Figyelt kérdés
esetleg ha a gyereke(i)tek nevét is leírjátok azt megköszönném :) olyan jó lenne látni mennyit változott a nevek hangzása 80-100 év alatt, ezért érdekelne :)

2016. jan. 25. 22:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Dédszülők: Mária, Balázs, György, Erzsébet, Ernő, Teréz, Dezső és még egy Erzsébet.

Gyerekek: Alex és Maja. Hát nem túlságosan hagyományos nevek :)

2016. jan. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Anna, Zsófia, Mihály, többit nem tudom.

Ezek a nevek manapság is így hangzanak.

2016. jan. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
dédnagyanyám: Jusztina
2016. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

hűha, megfogtál. Most csak az jut eszembe, hogy az egyik dédapám József volt (valamiért nálunk nagyon sok József nevű férfi volt a családban), az egyik dédanyám pedig Juliánna. Na, meg most eszembe jutott, egy másik dédanyám Gertrúd volt.

Az egyetem alatt csináltam egy tök jó genogramot, mert kellett az egyik órára, és ott mindenkinek rajta van a neve is, de nem tudom, hogy hová tettem.

A gyerekeim neve amúgy Krisztián és Alex. Ilyen nevek egész biztosan nem voltak a korábbi generációknál a mi családunkban :)

2016. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Sándor és Ilona, Miklós és Mária, Zoltán és Olívia, Hajnal (férfi!) az ő feleségét nem tudom

Kisfiam Attila

2016. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Dédszülők: Katalin, István, Anna, László (anyu nagyszülei). István, Margit (apu anyai nagyszülei, az apairól semmit nem tudok.)


Gyerekek: Léna Katinka (a 2. nevét az én dédim és két dédmamája után kapta, szerencsére a dédi megérte, hogy láthatta az első ükunokát), Lotti Fruzsina.

2016. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Anyukam nagyszulei (anyai agrol) Katalin, Janos

Apukam nagyszulei (szinten anyai agrol) Margit, Jozsef, (apai agrol ) Katalin es Lajos .


Fiaim: Erik Tibor es David Mark

2016. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ilona,János,Katalin,Ferenc-apukám nagyszülei

Anna,József,Katalin,József-anyukám nagyszülei

Érdekes,a családban többször ismétlődnek a későbbiekben is :)

Akkor is voltak "divatos" keresztnevek,amint látható :)

2016. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Anna, Margit, Franciska, Katalin, György, József, ennyit tudok.
2016. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
János, Mária, István, Julianna.
2016. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!