Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért éri meg örökbe fogadni...

Miért éri meg örökbe fogadni gyereket?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, hogy örökbe fognak fogadni 2 gyereket még (van 2 saját is) mert azt mondta, hogy sok pénz van benne? Ezt hogy értette?
2010. márc. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nagy barom lehet az a valaki, ha pénzért fogad örökbe gyereket. Az vállaljon plusz gyerkőcöt, aki szeretni is fogja! Ne a pénzért! Egyébként nem olyan sok pénz az!!!
2010. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem örökbefogad, hanem nevelőszülők lesznek nem?
2010. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nevelési díjat kap pl. Ezen felül Gyedet, gyest, ha jár, valamint családi pótlékot, ingyen tankönyv, nevelőszülői díj.


Az indiomagyarok is azt csinálják, egymás gyerekeit fogadják örökbe és vígan élnek belőle.

2010. márc. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi örökbe fogadtunk.

Abban az értelemben, ahogy kérdezed, nem éri meg. Semmi plusz juttatást nem kapok, csak amit ti (anyasági, tegyás, gyed, gyes). Semmi egyebet, tehát téved az előző válaszoló.

De nagyon megérte így dönteni, de csak a lelki többlet miatt!

Tehát nincs ebben pénz!!!!

2010. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tévedek, hivatalosan kéne kapnotok. Rendelet van róla.
2010. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem jár.

Szerintem kevered a nevelő- és örökbefogadó szülőt. Mi a nevünkre is vettük. Jogilag mintha én szültem volna, már sosem vehetik el tőlünk. A nev.szülő bármikor visszaadhatja, ill. el is vehetik tőle, ha nem alkalmas, vagy örökbe fogadja más.

(Előző voltam)

2010. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!!! :)

Egyetértek az első válaszadóval! Szerintem, ha valaki örökbe akar fogadni, akkor azt ne a pénzért tegye!!! Ezt mondtam neki is, de már eldöntötték és a saját feje után megy!

Pontosan nem tudom, hogy örökbe akar-e fogadni vagy nevelőszülő akar lenni... Én úgy emlékszem, hogy azt mondta nekem, hogy örökbe akar fogadni.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)


Üdv: Nosi

2010. márc. 29. 13:07
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt az érdekes cikket találtam erről a témáról, ha valakit érdekel! :)

2010. márc. 29. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez is aláhúzza azt, amit én írtam!

Az örökbe fogadó szülő NEM kap semmi pénzt ezért az állambácsitól.

örökbefogadó

2010. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!