Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor a nö MÉG nem akar...

Amikor a nö MÉG nem akar gyereket!?

Figyelt kérdés
28 eves nö vagyok, hosszu, harmonikus parkapcsolatban élek 29 éves parommal. Kb 1 eve, mikor keresztszulok lettunk, paromnal erosen jelentkeztek az ,,apai" osztonok, ami mostanra szamomra nyomasztova valt. En is szeretnek gyerekeket, ez nem kerdes, csak en meg nem erzem, hogy anyava kene valnom. A hatter adott lenne, ezzel nincs gond. Szuper munkam van, jol keresek, utazhatok, ahova akarok. En elvezni akarom ezt meg. O viszont csaladot akar, es latom , hogy nyomasztja, hogy en meg nem, sokszor nem szol hozzam, buntet, bennem meg buntudat van, hogy egy szemet vagyok, mert nem adom meg neki, amit akar. Onzo lennek?? Azert mert nem akarok elvarasbol, vagy nyomas alatt anya lenni, lemondani a mostani eletemrol??? Sztem pont ez a tudatossag. Kijar annak a kicsi gyereknek, hogy vagyjanak rá, boldogsagba foganjon. Tanacstalan vagyok...
2016. jan. 28. 13:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes altalaban a nőknél jőn előbb ;) Szerintem nincs ezzel baj amúgy.Ha nem érzed ne vállalj.Én 28vagyok elsőt várom és bár tervezett volt nincs bennem az a huuu milyen szuper.örülök bár lehet várhattam volna én is de igazából mire?Lehet pár hónap azt te is máshogy látod de lehet nálad még kell pár év.Meg kell beszélni az érzéseket,terveket a pároddal.Az én párom még várt volna először és most boldogabb szerintem mint én ;)
2016. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
35%

a párod/férjed hozzáállása is kétségbeejtő, de azért jó ha tudod, évről évre problémásabb lesz a gyerekvállalás, minden egyes év áldozat a jövőbeni közösen a gyermekeddel tölthető idő oltárán (de szép mondat...de gondolom érted.)

szóval nem tudom a mai "fiatalok" 28-30 éves fejjel még mit akarnak élni, utazni...hogy aztán 35 évesen meg csodálkoznak hogy lombikozni kell...én 28 évesen szültem de csak azért nem előbb, mert nem volt meg a biztos háttér. Itt az ideje felnőni, és a párod is ezt érzi, nyilván őt frusztrálja hogy az idő ketyeg.

2016. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyénfüggő. 😊

Én meg pont, hogy már nagyon szeretnék, de még várnunk kell. 😞

Férjem is szeretne, de a körülmények miatt várna még.


27/n

2016. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Ne légy tanácstalan! Élvezd az életet,mert ha gyermeket szülsz sok-sok mindenről le kell mondanod! Csodálatos dolog az anyaság. Jobb mint utazgatni mert...na ebbe most nem megyek bele:-)

Lényeg,h tüzzetek ki egy időpontot ha megbeszélni felnöttek módjára nem tudjátok. Te is megnyugszol,h még "élhetsz" és ő is,h apa lesz csak legyen még türelemmel.

Ha nem akarsz babát még akkor sztem semmi esetre ne erőltesd magadra a kedvesed kedvéért, mert csúnya vége is lehet a harmonikus kapcsinak!

Akkor vállalj ha úgy érzed űr van a szívedben és tudni fogod,h ezt az űrt mi töltheti ki. Vagyis,h ki töltheti ki!

Nem vagy semmiről sem lemaradva!!

Rem tudtam segíteni :-)

13hós baby anyuja ;-)

2016. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az a baj,hogy manapság sok 27-32 éves képtelen felnőni és felelősséget vállalni,lemondani az éltedről?? miért mondanál le? Nem leszel halott mert gyereked van..sose értettem ezt a hisztit hogy élni akarok meg utazni,mintha gyerek mellett nem lehetne..teljesen normális vágyi vannak a párodnak benned van a hiba...persze nem kell erőszakosan gyereket vállalni,de érdemes elgondolkodni,hogy öregszel,35-40 évesen igenis öreg a nő az első gyerek vállalásához..
2016. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

Én meg nem látom annyira az ellentmondást.

Ha azt mondanád, hogy a karriered miatt ennyi és ennyi évig még nem lehet, az más.

Az meg tök mindegy, hogy most esel ki két évre a munkahelyedről, majd mész vissza ugyanoda, vagy 2 év múlva teszed ugyanezt.

Utazgatni meg babával is lehet, hacsak nem az extrémsportok híve vagy, szóval nem értem.


Én azt gondolom, hogy itt inkább maga az "anyává válás" az, amitől félsz, csak nem fogalmaztad még meg ennyire pontosan.


Az, hogy a férjed szeretne gyereket, hát szerintem sok nő összetenné érte a kezét.


Szerintem ennek inkább valami lelki háttere lehet, ami miatt félsz és nem mersz belevágni. Esetleg érdemes lehet pszichológussal beszélgetni párszor, mert néha nagyon egyszerű a kulcs az ilyen problémákhoz, amire egy kívülálló személy nagyon jól rálát, míg aki benne van, az teljes sötétségben csücsül, és csak a "tüneteket" észleli.

2016. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
18%

Ha még nem érzed, nem szabad belemenni, mert tuti depressziós leszel a szülés után.

Viszont a korrektség azt kívánja, hogy megbeszéld a pároddal, hogy te a közeljövőben ezt nem szeretnéd, tehát vagy külön folytassátok tovább az életet és keressen magának olyan társat, akivel ez kölcsönös, vagy fogadjon el még egy darabig téged így.

Képzeld el ezt fordított helyzetben, milyen pokoli érzés lehet, hogy minden adva van, hogy a legnagyobb álmod teljesüljön, viszont ebben a párod egyáltalán nincs melletted. Ez akár tönkre is teheti a kapcsolatot.

2016. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

"sokszor nem szol hozzam, buntet, bennem meg buntudat van, hogy egy szemet vagyok, mert nem adom meg neki, amit akar."


óvodásnak szülni? ezt kérdezed meg tőle!

2016. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
18%
Ha még nem akarsz várj, de azért abba is gondolj bele hogy erre rámehet a kapcsolatotok. Te tudod megéri e. Másrészt az is igaz, hogy később lehet nem jön olyan könnyen. Én 35 vagyok, nekem nem voltak meg huszonévesen a körülmények, volt egy iszákos ostoba férjem, akivel nem lehetett tervezni, és sajnos túl sokáig maradtam mellette. Most van már normális párom, és két éve hiába várunk a két csíkra. Kár hogy nem lehettem fiatalabb anya, de most már ez van. Nem érzem magam öregnek de nem jó érzés ilyeneket olvasni, mint itt a hozzászólások. Hamar pörögnek az évek, lehet hogy neked egyből összejönne, de vedd számításba, hogy huszonévesen tízszer annyi esélyed van mint harminc fölött, és egy jó párkapcsolatot meg kell becsülni.
2016. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi valaszaitokat! Tudom, hogy egy baba oriasi valtozast hoz, sok lemondassal jar, de ha valakinek az anyava valas a legnagyobb vagya, akkor a vele jaro dolgok nem nyomasztoak, hanem termeszetes, édes áldozat. :-) Es ez igy helyes.

A lombikozassal kapcsolatban...ugy gondolom, elek olyan tudatos eletet (eletmod, mozgas, sport), hogy a leheto legkevesebb esely legyen arra, hogy gondot okozzon a megtermekenyules, bar tudom, hogy nem ezen mulik minden. Az ido mulasa egyertelmuen hatraltato tenyezo lehet. De ami tolem telik, azt megteszem. Remelem, a jo Isten szant nekem legalabb egyet.. :-)

2016. jan. 28. 13:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!