Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mai fiatalok, ti mikor akartok...

Mai fiatalok, ti mikor akartok gyermeket vállani és milyen körülmények kötött?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is kérnek! :)

2016. jan. 29. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megfelelő anyagi biztonság esetén, a kapcsolatunk stabil, az OK, illetve ha körvonalakban felkészültnek érzem rá magam. Ez még sehol nincs, de még van időm, csak nem sok.

39N

2016. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk most lett aktuális.Stabil hosszú évek óta tartó kapcsolatunk van.Bár nincsenek millióink van normális munkahelyünk,jut magunkra amit szeretnénk és a babának is tudunk mindent venni ami kell.Nem vagyunk gazdagok,átlagosan élünk.Én abba a csoportba tartozok akik huszonévesen szerettek volna szülni.Nem ítélem el azt aki kitolja de én azt nem akartam.Nekem fontos volt,hogy jó környéken modern lakásban éljük.Ezt jelenleg albérletben sikerült megvalósítani.Számunkra nem megrögzött dolog hogy saját lakás legyen.Persze szeretnénk majd mi is de jelenleg nincs olyan itt vidéken ami megfelel az elképzelésünknek és a pénztárcánknak ezért várjuk a megfelelőt. Nem érezzük hogy ez probléma lenne. Kiéltük magunkat sok helyre sikerült eljutni.Persze vannak még álmok amik valószínűleg azok is maradnak,de nem érzem azt hogy baba nélkül is teljesült volna.Mi boldogok vagyunk így és jól érezzük magunkat és várjuk hogy kint legyen a pici is lassan ;)
2016. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: 28/N
2016. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi most vállalunk, ami nálunk a minimum feltétel volt, az a:

- stabil kapcsolat, hűséges, elkötelezett pár

- megfelelő méretű ház, ahol külön szobája lehet a gyereknek

- biztos állás mindkettőnknek

- lelki felkészültség mindkét fél részéről (mindkét fél akarja a babát)

2016. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, 24/N
2016. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 30 éves korom előtt szerettem volna t, szerencsére minden összejött, így 27 voltam, mikor a fiam Megszületett. Remélem nemsokára kopogtat a gólya ismét.


28N

2016. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*kettőt
2016. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen fiatalon szerettem volna, úgyhogy nálunk az első baba 20 éves koromban érkezett. De közte, és a tesója között több, mint 8 év lesz, most vagyok 28, és pár héten belül megszületik a második kisfiunk :)

Nálunk főleg az volt feltétel, hogy legyen mindkettőnknek munkája, és ne a szülőkkel lakjunk. Nem volt probléma, hogy pici a lakás, úgy voltunk vele, hogy majd lesz nagyobb úgyis, de attól még az első gyereknél ez miért is okozott volna gondot?

Én azt is tudtam, hogy az akkori munkámat nem akarom egész életemben csinálni, és szeretnék még tanulni, de ezt sem éreztem elég indoknak arra, hogy várjunk. Én szerettem gyerek mellett tanulni, sőt, nekem erre szükségem is volt. Így lett nyelvvizsgám, meg diplomám, meg plusz egy szakmám. Na meg egy tök jó munkám, amit imádok :)

Nekem bejött ez a sorrend, de persze nem mondom, hogy mindenkinek így kéne csinálni, hiszen mindenkinek mások az igényei, és mások a szükségletei is. Nekem erre volt szükségem, így volt jó.

Most, a második gyerkőc mellett is akarok tanulni, bár azt hiszem, második diplomát nem fogok szerezni mostanság (most a férjem is tanul éppen, két tandíjat fizetni elég megterhelő lenne), de majd egyszer még szeretnék. Viszont nyelvet tanulni mindenképp fogok, és van pár tanfolyam is, amit kinéztem magamnak, csak választanom kellene.


28/N

2016. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

En 22 evesen szultem. Akkoriban a paromnal laktam. Mar 4 eve egyutt voltunk. Bar az o haza hitelmentes volt,az megsem az enyem volt. Szerettem,szeretem most is,de sokat gondolkoztam azon,mivan ha szetmegyunk. O idosebb tolem 5 evvel. Gimi utan felvettek az egyetemre,de a nagy vakito szerelemtol nem mentem tanulni :( Kaptam egy jo fizeto allast es merlegeltem,hogy vajon menne-e egyedul,alberletben egy bebivel ha ugy alakulna. Ment volna.

Akkor mar volt egy kis felretett penzem,mert 16 eves korom ota minden hetvegen dolgoztam,biztonsagban ereztem magam!


Most 29 eves vagyok,2 eve vettunk kozos hazat,a kapcsolatunk nagyon jo,de en csak igy merem bevallalni a 2.-at. 22 evesen,munka nelkul nem mertem volna bevallalni az elsot,mert bar fiatal voltam,megis tervezetten jott a lanyunk.


Az egyetemet banom,de talan akkor meg sem szuletik ez a gyonyoru kislany es talan az egesz eletunk maskeppen alakul.


Mostmar ferj es feleseg vagyunk,kozos elettel es celokkal. Igy bemerem vallalni a 2.-at.

Azt gondolom,hogy valami biztonsagerzet kell,mielott babat vallalsz. Legyen az barmi,de ne kelljen azt erezned,hogy a parodtol fuggsz! Kell,hogy tudd,barhogy alakul,megoldod!

2016. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23 vagyok, főiskolán tanulok, sajnos nincs kapcsolatom... mindig azt gondoltam, hogy 22-23 évesen már babázni fogok. A pénzt szorgosan gyujtogetem, hogy ha úgy alakul, akkor ne az anyagi miatt kelljen várni. Remélem, hogy azért 30 alatt jön a baba. Tervezem az egyetemi diplomázott is, jelenleg főiskolai diplomara hajtok, ami jövőre már meg is lesz...
2016. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!