Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok tervezetten jött a...

Nálatok tervezetten jött a kisbaba vagy becsúszott? Akiknél becsúszott, hogyan oldottátok meg, hogy felneveljétek a gyermeket? Milyen körülmények voltak adottak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem véletlen jöttek az ikrek. Most egy évesek de későbbre terveztük őket, amikor már be van fejezve a ház építése mert így jobban kellett sietni hogy minden kész legyen.

Szerencsére nincsenek rossz körülményeink, bár ők már a 3. és 4. babáink. :-)

35.N

2012. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi már eleve azért is költöztünk házba, mert tudtuk, hogy a 30 nm-es szoba-konyhás garzonba nem akarunk vállalni gyereket. Aztán mikor úgy voltunk vele, hogy akár jöhet is a baba, abbahagytam a gyógyszert, de nem görcsöltünk rá. És 10 hónappal később össze is jött. Van két autónk, saját kertes házunk, ugyan hitellel, de nem nyomorgunk. Most már vissza mentem dolgozni, és kisfiam bölcsibe jár (2,5 éves lesz).
2012. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is ikrek csúsztak be. Szerencsére a körülményeink teljesen jók voltak, egyszerűen túl karrieristák voltunk a férjemmel ahhoz, hogy babavállaláson gondolkozzunk.
2012. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tervezett baba jött. Rengeteget vacilláltam mi legyen, de végül megtartottam. Ez volt életem legnehezebb és legjobb döntése. Nem vagyunk gazdagok, de minden megvan ami kell. Fiatal vagyok, 21 éves, de már örülök, hogy így alakult.
2012. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 éves kisfiunk tervezett baba volt, de a tesója nem, 14hetes kismama vagyok. Körülményeink normálisak, mindent meg tudunk venni a gyereknek, és magunknak, ami kell vagy amit szeretnénk. Anyunál lakunk, de március-áprilisban költözünk külön.

2012. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
En gyogyszer mellett estem teherbe, apuka kiakadt azon, hogy nem akarom elvetetni, igy most eppen a nem szolok hozzad onzo korszakat eli... 23 hetes vagyok. Kimondani is fura, hogy mar itt tartok :). Tulajdonkeppen nincsen semmim, csak a talpon maradni akarasom, ami eddig meg mindig kisegitett, es talan most sem lesz maskepp. Online munkakat vallalok el, akarmilyen keves penzert, csak hogy gyarapodjon amim van. Egyenlore legalabb nem "hatrafele" megyek. van egy kis felretett penzem, de ahhoz igyekszem nem hozzanyulni, legyen "veszhelyzet" esetere. Bar mondhatnak, hogy mi ez ha nem veszhelyzet mar igy is, de tapasztalatbol tudom, hogy amikor eppen azt hiszi az ember, hogy ennel rosszabb mar nem lehet, mindig tortenhet valami ami bebizonyitja, hogy teved :)... Tudom, hogy 2-3-4 ev mulva mar egeszen maskepp fogom latni a dolgokat, es sok oromom lesz a gyerekemben es az eletben is. Mos egyenlore meg azon vagyok minden nap, hogy a "holnapig" eljussak valahogy, es ez eddig sikerult. Es nem akarom elkiabalni, hogy mintha egyre jobban menne... De ha egyszer, csak egyszer! tortenne velem olyan jo az eletben amiert nem kell megkuzdenem, hat... azt kimondottan birnam... :)
2012. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Becsúszott a baba.

Én egyedül éltem apám házába, a párom még nem élt velem.

Megmertem tartani mert párom akkor jól keresett, meg amúgy sem szívesen mentem volna ab-ra annak ellenére hogy fiatal 18 éves voltam (még nem töltöttem be teljesen).

Természetesen a terhességem alatt össze költöztünk, a lakással nem volt gond maradhattunk apuéban, mert ő nem lakik itt, igazából anno ezt azért nem adta el, hogy majd megöröklöm...

A szüléskor nagy volt a kapkodás.7. hónapban szültem, így még semmink nem volt épp 1-2 ruhánk, az nehéz volt.

Úgy terveztük, pont a szülésem előtti napokba beszéltük hogy lassan szép apránként elkezdhetjük megvenni a kiságyat, babakocsit stb-t.Hát így egyszerre kellet mindent.

3 éves a fiunk.

Ezalatt a 3 év alatt sok minden történt, volt hogy "jól" ment a sorunk, de sajnos olyan is volt hogy sírva hívtam a postát hogy meg jött-e a gyes és azzal sírva mentem az elműbe hogy enyit tudok most fizetni, ne kapcsolják ki a villanyt, mert a pici gyerekre akkor nem tudok fűteni.

De mindent átvészeltünk, és a fiam soha semmiben nem szenvedett hiányt, inkább "nélkülöztem" én vagy a párom.

2012. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő tervezett volt.

Az első olyannyira, hogy 2 évet vártunk, mire sikerült.

A másodikkal meg úgy voltunk, hogy addig essek teherbe, míg a Gyes le nem jár. Ő váratlanabb meglepetés volt, de mindenképpen tervezett.

2012. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy vagyok mint az előző. Az elsőre 2 évet vártunk, a 2. baba viszont már sikerült a 2. "próbálkozós" hónapban:)
2012. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Lombik babánk van :)
2012. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!