Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt kisgyerekes anyukák...

Vannak itt kisgyerekes anyukák szakma nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem egy sima érettségim van. Meg egy félbehagyott fősulim, de ez senkit nem érdekel. Szóval a kérdésem azokhoz az anyukákhoz szól, akik hasonló cipőben járnak, mint én. Van 2 gyönyörű gyermekem (5 éves és 15 hónapos) és kis túlzással a fősuliról mentem férjhez. Azért írom, hogy túlzás, mert fősuli után dolgoztam kereskedelemben (eladóként) pár évet, majd ezután baleseti táppénzen voltam vagy fél évet. Eközben megszűnt a munkahelyem (nem volt komoly karrier...) és nem kerestem újat, mert megfogant a fiam (tervezett gyerek volt!). Miután megszületett 3 évig otthon voltam vele, de addigra már várandós voltam a kislányommal. Aztán most megint GYES-en vagyok. Azt még nem tudjuk lesz-e 3. gyermekünk (szeretnénk), de erősen gondolkodom, hogy mit kezdjek magammal. Játszótéren, oviban, lépten-nyomon azt kérdezi mindenki, hogy "Nnaaa? És mész majd vissza dolgozni?" de hova vissza?? Nekem sose volt azelőtt karrierem és fix állásom. Amúgy a férjem jól keres lehet mondani, hiszen az ő egyedüli keresetéből élünk. Ráadásul albérletet tartunk fent egy ideje, mert eladtuk a házunkat és nemsoká építkezni kezdünk. Szóval szeretnék dolgozni, de 1.: fogalmam sincs, hogy mit csináljak. 2.: a gyerekek sűrűn betegek (2 hetes váltásban adják egymásnak a bacikat), szóval valakinek mindig itthon kéne lenni valamelyikkel. Más ezt hogy oldja meg nagyszülői segítség nélkül? 3.: szakmát tanulnom már késő nem?! A férjem amúgy azt akarja, hogy maradjak itthon és vezessem a háztartást továbbra is meg neveljem a gyerekeket. De én mégis úgy érzem, hogy nekem is dolgoznom kéne.

2016. jan. 30. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Részmunkaidő?

Sajnos az még nehezebb.

Alapfokú tanfolyamra mehetsz (munkaügyet kérdezd), de azzal meg nem lehet elhelyezkedni.

2016. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nézzél szét az okj-s tanfolyamok közt. Már miért lenne késő tanulni? Sosem az. Nem árt, ha árt valamihez az ember. Most még kicsik a gyerekek, otthon vagy, ok, de örökké nem lehetsz mégsem,a gyerekek felnőnek, aztán majd tényleg nem vesznek fel sehova. Meg mi van, ha nem megy mindig ilyen jól a szekér? Neadjisten valami történik a férjeddel, esetleg szétmentek. Meg amúgy is az állandó háztartásbeliségbe bele lehet fásulni.

Én azt mondom amíg otthon vagy képezd magad, aztán a későbbiekben ha úgy alakul könnyebb lesz az elhelyezkedés.

2016. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz az anyagi kiszolgáltatottsággal, mert ha bármi miatt a férjed eltűnik a képből, akkor a mélyszegénység vár rátok.


Nem késő tanulni soha! Apukám 55 évesen szerezte az 5. diplomáját.

A férjem 43 évesen az elsőt, mert anno nem volt lehetősége tanulni. Én a szülés után két hónappal vizsgán ültem, egy éves volt gyerek, mire végeztem a képzéssel. Bármilyen korban lehet tanulni, erre lettek kitalálva a levelező vagy távoktatásos képzések.

2016. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én igazából egy dologhoz értek a gyerekeim nevelésén és a háztartásvezetésen kívül. Állatokhoz. Lovakhoz. Ezért is jártam agrárra. Állattenyésztő mérnöknek készültem, csak hát mind1...úgy alakult, ahogy. Mielőtt a fiam született, újra jelentkeztem a fősulira, fel is vettek csak nem kezdtem el járni. Babáztam. Most újra agyalok, hogy megérné nekem/nekünk, hogy 3. nekirugaszkodásra is beadjam a jelentkezésem egy ilyen suliba? Azóta már az ország túlsó csücskében élek, de 100-150 km-es körzetben lenne ilyen suli. Férjem szerint nem jó ötlet, mert elcsesznék 3,5 évet az életemből, lenne egy állattenyésztő mérnöki diplomám, aztán hol helyezkednék el vele? Szerinte inkább gyakoroljam magántanárral a rég elfeledett németemet és járjak át pl. takarítani. Ugyanis itt lakunk az osztrák határon, szóval 15 perces távolságban találnék munkát. Takarítást sok barátnőm csinálja, jó dolog és jól megfizetik. Csak az a baj, hogy nem bejelentett. Így meg nem adhatom a kicsit bölcsibe, úgy viszont nem tudok dolgozni se. Szívás. Valakinek valami ötlet? Amúgy totál egyet értek veletek, hogy több lábon kell állni. Anyum is jogi diplomával nagy háztartást vezetett 25 éven át. Apám cége gyönyörűen eltartotta a családot. Csak aztán apu daganatos lett. HÁLA AZ ISTENNEK MEGGYÓGYULT!!! De azokra az évekre nem szívesen emlékszem vissza. Még szerencse, hogy volt egy nyaraló, amit gyorsba eladtak, és annak az árát éltük fel míg újra keresőképes lett. Anyám ember feletti energiát és szeretetet adott mindannyiunknak. Igaz a gyógyulás után elváltak. Nem volt egyszerű Anyumnak 50 évesen munkát keresni. Jogi végzettség gyakorlat nélkül semmi. Hú nem tudom mit csináljak.
2016. jan. 30. 18:31
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Valamilyen szinten egyet értek a férjeddel. A nyelvtanulás nagyon hasznos dolog, manapság szinte alapkövetelmény. Szinte alig van olyan álláshirdetés, ahol ne szerepelne az elvárások között. Mondjuk a nem bejelentett takarítgatást annyira nem pártolom. Persze ideg óráig jó, de hosszú távon nem. A tanulásnál meg szerintem is a "hasznosságra" kéne törekedni. Természetesen érdekeljen is a dolog, de munkát is találj vele. Nem tudom, hogy azt az egyetemi végzettséget mennyire tudnád ott használni. Most csak azért, mert tetszik, és meglegyen belőle a diploma, tényleg nincs sok értelme.
2016. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát én eredetileg lovagoltam és lovak körül dolgoztam. Viszont 5. éve, hogy nem lovagolok intenzíven. Vissza kéne rázódnom. De arra most nem nagyon van lehetőségem ilyen picik mellett. Saját lovat eladtuk 5 éve. Az lenne szép és jó, ha egy osztrák istállóban kapnék állást, mint lovas. De ha lovászként kezdeném, nekem még az is jó lenne, csak még ahhoz is kell a német és a papír. Hiába van gyakorlat...az kevés. Ha fősulit is végzek, lovardavezető lehetek pl. Én nem készülök nagy karrierre, csak jól lenne valami, amihez értek, amit szívesen csinálok és amit megfizetnek. :)
2016. jan. 30. 19:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzeted. Egyházzenész diplomám van a zeneakadémiáról, de nem pénzkeresésre való ez a szakma.

Mikor megszületett a fiam és eluntam magam 6 hónap után, elkezdtem levelezőn (a Kapos 2007-nél) a fogászati asszisztens képzést. Nagyon érdekelt, szerettem is, napi 4 óra intenzív tanulással, és tökéletesen megtervezett időbeosztással egész jól ment. A gyakorlat következett volna, mire ujra várandós lettem.

Azt javaslom, hogy nézz utána az OKJ-s képzéseknek, a levelezők otthonról is végezhetők többnyire, vizsgázni sem kell csak a végén. (Közben tesztekkel elenőrizheted a tudásod. ) Mostanában egész sok 2 éves képzést sűrítettek 1 évbe. Mire bölcsibe megy a kicsi, addigra meglesz a szakmád. A fogászati képzés nekem 130 ezer volt, havonta 8-12.000 kb.

A képzésen egyébként én voltam a legfiatalabb, szóval szerintem ezekre a képzések pont azoknak valók, akik ilyen helyzetben vannak. Kiesnek a szakmájukból, vagy megunják amit eddig csináltak, vagy csak önképzés céljából... mert tanulni sosem árt :)

2016. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Fogászati asszisztens? Esküszöm ilyesmi nekem is megfordult a fejemben. Errefelé ez egy totál keresett szakma. De nekem kevés önbizalmam van az ilyesmi újdonságokhoz. :D :( Végül is annyira öreg nem vagyok, 30 éves vagyok. Akkor most te is otthon vagy a két gyerekkel és keresed önmagad?
2016. jan. 30. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A megérzésedre, szívedre, eszedre hallgass, ne a férjedre.


Német+takarítás? Szerinted hosszútávon boldog lennél úgy, hogy nem csak otthon vár a házimunka+főzés+gyereknevelés, de a "foglalkozásod" is az, hogy a szart vakarod más wc-jéből, már elnézést? Nem hiszem.


Neked vannak ambícióid, nem úgy jött össze az élet, ahogy azt előre tervezted, nade ez van, előfordul. Sosem késő! Ne add fel az álmaidat azért, hogy egésznap koszt kapargathass valahol egy konyhapultról.


Jelentkezz egyetemre esti/hétvégi képzésre, így nappal a gyerekekkel is lehetsz. És közben ismételd a németet, akkor tényleg lehet hogy felvesznek egy oszták lovardába pl. :) De ha a határ mentén éltek, a magyar oldalon is egészen elviselhető fizetést kaphatsz.

2016. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok (érettségi + félbehagyott fősuli), csak nekem még most, 35 évesen sincs fogalmam arról, hogy mit kéne tanulni, amit szeretnék is csinálni utána :) Ill. van, mert a lakberendezés és a belsőépítészet nagyon érdekel, csak arra itt Mo-on csak a sznob réteg tart igényt, akiktől viszont a hideg kiráz!!! :)

Jelenleg a kereskedelemben dolgozom, de szerencsére nem egy pult/kassza mögött állok, hanem nagyon változatos a munkám, szeretem is, de mégsem ez az, amit még 30 év múlva is csinálni szeretnék :)


Szóval ha te szeretsz lovagolni és lovakat gondozni, akkor javaslom, hogy próbálj meg egy lovardában elhelyezkedni, mert azt valószínűleg boldogan fogod csinálni még 30 év múlva is :)

2016. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!