Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt kisgyerekes anyukák...

Vannak itt kisgyerekes anyukák szakma nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem egy sima érettségim van. Meg egy félbehagyott fősulim, de ez senkit nem érdekel. Szóval a kérdésem azokhoz az anyukákhoz szól, akik hasonló cipőben járnak, mint én. Van 2 gyönyörű gyermekem (5 éves és 15 hónapos) és kis túlzással a fősuliról mentem férjhez. Azért írom, hogy túlzás, mert fősuli után dolgoztam kereskedelemben (eladóként) pár évet, majd ezután baleseti táppénzen voltam vagy fél évet. Eközben megszűnt a munkahelyem (nem volt komoly karrier...) és nem kerestem újat, mert megfogant a fiam (tervezett gyerek volt!). Miután megszületett 3 évig otthon voltam vele, de addigra már várandós voltam a kislányommal. Aztán most megint GYES-en vagyok. Azt még nem tudjuk lesz-e 3. gyermekünk (szeretnénk), de erősen gondolkodom, hogy mit kezdjek magammal. Játszótéren, oviban, lépten-nyomon azt kérdezi mindenki, hogy "Nnaaa? És mész majd vissza dolgozni?" de hova vissza?? Nekem sose volt azelőtt karrierem és fix állásom. Amúgy a férjem jól keres lehet mondani, hiszen az ő egyedüli keresetéből élünk. Ráadásul albérletet tartunk fent egy ideje, mert eladtuk a házunkat és nemsoká építkezni kezdünk. Szóval szeretnék dolgozni, de 1.: fogalmam sincs, hogy mit csináljak. 2.: a gyerekek sűrűn betegek (2 hetes váltásban adják egymásnak a bacikat), szóval valakinek mindig itthon kéne lenni valamelyikkel. Más ezt hogy oldja meg nagyszülői segítség nélkül? 3.: szakmát tanulnom már késő nem?! A férjem amúgy azt akarja, hogy maradjak itthon és vezessem a háztartást továbbra is meg neveljem a gyerekeket. De én mégis úgy érzem, hogy nekem is dolgoznom kéne.

2016. jan. 30. 15:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló helyzetben voltam, amikor a fiam született, annyi különbséggel, hogy nekem a középiskolai tanulmányaim sem lettek befejezve, nem azért, mert onnan mentem szülni, hanem mert nem vettem komolyan, sokszor váltottam iskolát, satöbbi. Inkább elmentem dolgozni olyan helyre, ahol elég volt az én 10 osztályom is. De nekem egyértelmű volt, hogy ha már két évig itthon leszek gyed-en, akkor a hiányzó két osztályt elvégzem és leérettségizek. Aztán, mikor ez megvolt, rájöttem, hogy ez kevés lesz, de a tanulásra már úgyis rákaptam, hát beiratkoztam egyetemre is. A második babát már úgy várjuk, hogy van szakképzettségem, van fix munkahelyem (mondjuk az elsőnél is volt munkahely, csak nem olyan, ahova vissza akartam volna menni, meg nem annyira család-kompatibilis beosztással dolgoztunk). Nyolc év lesz a két gyerek között, nekem ennyi időbe tellett, hogy azt mondjam, többé-kevésbé készen vagyok szakmailag. Mondjuk biztos fogok még tanulni, mert szeretek, nekem szükségem van arra, hogy fejlődjek ilyen téren is, pedig majd harmadik gyereket is szeretnénk, és hosszabb időt itthon is leszek a terveink szerint, de nekem eleve nem esne jól, ha a férjem azt kérné, hogy én maradjak otthon háztartást vezetni, gyereket nevelni. Nálunk ez közös döntés, én mondtam, hogy szívesen csinálnám így, ha neki is oké, de csak úgy érzem magam biztonságban, ha bármikor készen állok arra, hogy újra belépjek a munkaerő-piacra.
2016. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
bon jovi szerepeket lehet dramatizálni színházakban, nem sok pénz, de hosszabb távra kivitelezhető, otthon csinálható kizárólag
2016. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le egy nyugodt estén és írd le, hogy milyen szakmák, szakirányok érdekelnének. Bármit, ami eszedbe jut és úgy érzed, hogy örömmel csinálnád és van hozzá affinitásod (értem ezalatt, hogy ha kínlódtál a matekkal, akkor ne akarj alkalmazott matematikus lenni).


Aztán a listáról lassanként ki lehet húzni dolgokat és a végén megmarad, hogy mit érdemes tanulni. Olyan nincs, hogy valaki túl öreg a tanuláshoz. Maximum akkor, ha elmúlt 80 éves és demens. Addig bármeddig, bármit, bármennyit lehet tanulni.


Mivel érdemes számolni azzal a lehetőséggel, hogy esetleg a férjed kiesik a képből bármilyen okból, az adott szakma anyagi vonzatát is nézd. Mennyi fizetik meg? 3 gyereket eltartani nem egyszerű egyedülállóként, így a fizetés összege sem elhanyagolható.

2016. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!