Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lesz majd ha jön a...

Hogy lesz majd ha jön a kistesó? Ti nem féltetek ettől?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiunk, tervezzük, hogy jöhet a testvére. De amellett, hogy nagyon szeretnénk hogy legyen még egy gyerekünk mostanában furcsa érzéseim is vannak. A kisfiammal rengeteg időt töltünk együtt, és nem tudom hogyan fog ez változni ha ott lesz egy kis újszülött, akit majd non stop szoptatni kell, stb.. Hogyan oldottátok azt meg, hogy mindkét/három/stb. gyerek megkapjon ugyanúgy mindent (itt most nem az anyagi dolgokat értem, hanem a szülőkkel töltött időt)? Mindig is több gyereket szerettem volna, és most úgy bánt, hogy ezt érzem..
2016. jan. 31. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
hát nálunk ez nagyon nehéz volt. 4 éves volt a fiam amikor megszületett a kislányom. a fiam nagyon agresszív volt mindig is. mindig az kellett legyen amit ő akart mert ha nem akkor hisztizett. nem akart enni stb. mikor haza jöttünk a kórházból a fiam már hisztivel fogadott. baj volt azért is hogy miért kap a kicsi annyi mindent. nagyon nem birtam vele. egy újszülött es egy hisztis gyerekkel nagyon nehez volt. nem tudtam egyszerre mindkettore figyelni. a férjem dolgozott napi 8 órát. már olyannyira nem bírtam ellátni mindkét gyereket hogy a fiamat kis időre átköltöztettük a nagyszülőkhöz. 1 hónapot volt kb Úgy hogy rendszeresen latogattuk. Anyuéknál megtanulta hogy nem minden ugy van ahogy o akarja. Mikor haza jott mar nagyjabol minden jol ment.
2016. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden hozzáállás és nevelés kérdése, aki kezdetektől fogva elmondja, hogy lesz egy kistesód, aki nem tud önállóan semmit se tenni ezért, nagyon kell rá vigyázni ott nincs gond. Gond azoknál van, akik nem megfelelően készítették fel a nagyobb gyereket, vagy túl sok mindent ráhagytak mert féltek a hisztitől.
2016. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magától fognak alakulni a dolgok, ne aggódj. A nagyobb gyereknek meg kell tanulnia elfogadni, hogy már ott a kicsi, és nem lesz rá ugyanannyi időd, mint azelőtt volt. Amíg az egyik gyerekkel foglalkozol (mert pl. öltözteted vagy bármi), addig a másiknak várnia kell, ez az élet rendje.

Viszont hiába készíted fel jól a nagyobb gyereket, még akkor is lehetnek nehézségek az elején, hiszen egy 2 éves nem tudja elképzelni hogy milyen lehet majd az az időszak ha tényleg megszületik a testvére. Nálunk pl. a 2,5 éves azt hitte hogy majd olyan lesz mint ő és egyből játszhat vele, hiába mondtuk neki hogy nem. Szóval 1-2 hónap, és belerázódtok mindannyian.

2016. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még az én 4 évesemet is "megviselte" a kistesó érkezése, pedig folyamatosan készítettük fel a terhesség alatt, hogy kb. mi lesz. De nyilván, az első gyerek megszokja,hogy apa-anya minden figyelmét ő kapta, és azt is meg kell szoknia, hogy ezután nem így lesz.

Mi pedig rengeteg figyelmet fordítunk még így is a Nagyra, mert a Kicsi áldott jó baba. De a gyerekorvos is mondta,hogy a ló túloldalára sem szabad átesni, mert az oké,hogy most még a Kicsi eszik-alszik szinte, de ahogy nő, nyilván ő is úgy fog több figyelmet igényelni.

Nálunk pl. most,hogy a Kicsi 3 és fél hónapos, a Nagynál most jelentkezett egy kis féltékenység. Hála Istennek a Kicsit imádja, puszilgatja, de sokkal anyásabb lett. Eddig pl. egyedül aludt el mese után, most sír,ha nem maradok bent vele. Valószínűleg most kezdi felfogni,hogy ez az állapot így marad, és a Kicsit sem visszük vissza a kórházba! :) Ha valaki itt van, legyen az rokon, barát, folyamatosan produkálja magát, követeli a figyelmet. De úgy gondolom,hogy bár sokszor nehéz, ez normális.

Nekem is van egy bátyám, ő is "túlélte",hogy megszülettem. Szóval alakul ez majd magától.

2016. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 2 eves lesz mikor erkezik a kisocsi (3 het mulva). Mondogatjuk neki,de nem igazan fogja meg fol,majd ha mar itt lesz. Biztos furcsa lesz neki, nem lesz konnyu eleinte mire megszokja/megszokjuk az uj helyzetet,de nem parazunk ra elore,majd alakul hogy lesz.
2016. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két év van a gyerekek között. A nagy már végigaludta az éjszakát és önállóan aludt el, mire született a kistesó. Ez alapnak jo volt. A kicsi evett aludt az elején' utana meg vittem oda, ahol a naggyal voltunk.

Igeny szerint szopott a pici, de nem volt cicin órákat, csak amíg evett.

Semmi probléma nem volt, a naggyal nem foglalkoztam kevesebbet. mire a pici elkezdett jobban mozogni, és több odafigyelést igényelt, addigra meg a nagyobb hozzaszokott ahhoz, hogy anyának meg egy gyereke van.

Én is féltem tőle, de minden ok. volt.

Amit rossz ötletnek tartok az az, ha a picire való tekintettel a nagyot többször lepasszoljuk. Minél többet van együtt a család annál termeszetesebb lesz az új jöveveny jelenléte a tesónak is.

2016. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!