Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdtetek meset olvasni...

Mikor kezdtetek meset olvasni a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
amikor már kb beállt a napirendünk. a 2. hónapban valahogy.
2016. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. fél éves kora óta olvasok neki, igaz, hogy sokáig egyáltalán nem érdekelte, de nekem fontos volt, könyvmoly vagyok, és alig vártam már, hogy olvassak a gyerekemnek. Nos, az elején inkább a gyerekem mellett olvastam, magamnak. :)


1-2 évesen elkezdte fogdosni, lapozgatni a könyveket, sokáig csak nézegettük őket. Volt már 3 éves is, amikor már meghallgatta a mesét, odafigyelt, érdekelte.

2016. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korán kezdtem. Igaz, hogy nem értette amiről szó volt, de megnyugodott, a hallotta, hogy beszélek.

Szóval az államvizsga tételeketől kezdve, a szakácskönyvön át, mindent felolvastam neki.

Két és fél éves kora óta már nem olvasok neki, hanem én találm ki a meséket. Általában szokta kérni, hogy mi legyen benne.

2016. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
haha! én volt, hogy a szorzótáblát mondtam fel neki esti mese gyanánt :)
2016. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nap közben 6-7 hósan, mikor már érdekelték a képek..azóta is imádja, napi szinten legalább 2 órát olvasunk...a lefekvés előtt nem olvasok, nem igényli és remélem így is marad :))
2016. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is egészen pici baba kora óta olvasok neki, kb 3 hónaposan kezdtük egyszerűbb, dallamos versikéket, mondókákat mondtam neki, azokat szerette.


Később jöttek a mesék, de abszolút nem kötötték le.

Most 2,5 éves és pár hete jutott el arra a szintre, hogy ténylegesen érdekli is a mese, nem akar belelapozni, nem megy el máshova, hanem ül és tátott szájjal hallgatja :)

2016. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendszeresen másfél éves korától. Előtte nem kötötték le abkönyvek. Azóta viszont imádja és több órát olvasunk. Tv-ben nem néz mesét. 2éves múlt.
2016. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amióta hazahoztuk, a férjem majdnem minden nap mesélt neki. :D Eleinte persze nem érdekelte. Most már 10 hónapos, kész "élmény" vele a mese olvasás. Ül a könyvön, lapozgatja, tépkedi. :D
2016. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!