Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás anyukák, hogy tudtok...

Kisbabás anyukák, hogy tudtok zuhanyozni?

Figyelt kérdés
Kicsi baba mellett hogy lehetséges ez? Megvárjátok mindig, míg apa hazaér? Mi van az egyedülálló anyukákkal? Vagy viszitek be magatokkal a gyermeket a fürdőszobába? Alvás közben felkelhet, míg zuhanyoztok..szóval hogyan?

2016. febr. 4. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

volt, hogy nyitott ajtónál, a gyereket letettem az ajtóba hordozóban.


vagy amikor még nem forgolódott, betettem a kiságyba. ha sírt, hangosan beszéltem hozzá a zuhany alól.


amikor már nem csak feküdt a hátán, mint egy büdösbogár :D akkor pedig megvártam, amíg elaludt és utána. vagy ha apoa itthon volt.


kb 3 éves volt, amikor már mertem annyira egyedül hagyni, hogy zuhanyozzak (vagy szemetet levigyem), tehát úgy, hogy tudom, nem tudok azonnal ugrani, ha baj van.

2016. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Este tusoltam, miután letettük aludni.

Amikor alszik, miért ne lehetne zuhanyozni? Te sem szobrozol az ágya mellett, gondolom... Egy zuhany kb. 5 perc. Ha felkel és elkezd sírni, akkor sirdogál egy-két percet, amíg kijössz és törölközőt tekersz magad köré/köntöst veszel. Nem lesz semmi baja addig. Az élet nem áll meg, mert kisbaba van a házban.

2016. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Amikor nagyon pici volt én még nem mertem lezuhanyozni sem.


Aztán mikor nagyobb lett 3-4hós kora körül akkor mentem mikor aludt,vagy hordozóba tettem és jött velem a fürdibe.


Amikor 8-9hós volt akkor kompba jött velem a fürdibe.


Most 13 és fél hónapos. Jön velem ugyanúg a fürdibe,én lezuhanyzok addig ő szétrámol és ennyi. 😊.


De mint írtam eleinte én nem mertem csak ha az apja hazajött,még a szemetet sem mertem kivinni.

2016. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Altatás után, vagy reggel, ébredés előtt.
2016. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Este szoktam zuhanyozni amikor apa itthon van. Ha valamiért mégsem volt itthon, akkor amíg pár hónapos volt a baba bevittem magammal pihenőszékben. Akkor is le tudsz zuhanyozni amikor alszik, hiszen nem fél óráig zuhanyzol gondolom, így nem baj ha pont akkor kel fel a baba és vár 1-2 percet.
2016. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Zuhanyozni este szoktam, amikor az apja már itthon van. De a wc-be simán beülök, amíg ő alszik (időben ugyanott van). Azért egy hajmosásnak nem állnék neki, mert az nálam egy óra (combközépig ér).

Egyébként ha felkel, felkel. Amíg nagyon pici volt, egyrészt alig aludt 5-10 perceket egyben, másrészt egyből üvöltött, na akkor tényleg még a wc-re is szorongva ültem be, hogy "jaj, mi lesz", de most hogy nagyobb, már nem kezd rá egyből (5,5 hónap), hanem előbb beszélget, gagyarászik... csak aztán "hív", addigra meg végzek.

2016. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
amíg pici volt, betettem a pihenőszékbe, becsatoltam, és nézte ahogy fürdöm. Aztán mikor már mászott, akkor veszély mentessé tettem a szobát, leraktam valamit amivel tuti el foglalja magát 5 percre, rácsuktam a rácsot és letusoltam..most hogy már 1,5 éves, jön megy, a Bogyó és Babócából teszek neki be egy részt, addig elintézem.
2016. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: még annyit hogy mióta jön megy, hiába a mese, úgyis utánam jön a fürdőbe...általában áll a kád szélénél és nézi ahogy pancsolok (fürdök nem zuhanyzok újabban) meg turkálja a vizem
2016. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Alvásidőben leginkább. Én a nagyfiamat egyedül neveltem születése óta, a gyors zuhanyzással sosem volt gond, előbb-utóbb mindig elaludt, olyankor el tudtam menni zuhanyozni. Inkább a fürdés volt néha problémás, mert én mindig is nagyon szerettem hosszasan áztatni magam, de volt időszak, amikor annyiszor kellett kiugranom a kádból, hogy inkább bele se kezdtem legközelebb a fürdésbe, csak gyorsan tusoltam.

Egyébként kb. tíz perc alatt le lehet zuhanyozni, törölközéssel együtt, ha mondjuk a közepénél felébred, attól nem lesz semmi baja.

2016. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sietősebben,mint egyébként.Persze ilyenkor nincs idő órákig áztatni magunkat,az tény.Illetve a szülés utáni első időkben nem is akartam.Többször volt,hogy kettesben voltunk a babával a fürdések idejére.Ilyenkor gyorsan letusoltam úgy,hogy ő is benn volt velem a fürdőszobában.Közben dumáltam hozzá,ő meg nézelődött.Szerintem az a legjobb megoldás,ha ébren van,magaddal viszed.Ha alszik,akkor sincs gond abban a pár percben.
2016. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!