Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha láttok egy kerekesszékes...

Ha láttok egy kerekesszékes kismamát milyen kérdések merülnek fel bennetek?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom, hogy sokan sok mindenre kíváncsiak akár a várandóssággal, akár a szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatban, de valahogy ez még tabu téma és ezért sokszor az információ hiány miatt előbb ítélnek, mint kérdeznek. Tehát, ha név és arc nélkül lehet, Ti mit kérdeznétek?

Köszönöm az építő, jóindulatú hozzászólásokat! :)



2016. febr. 5. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

A mi környékünkön él egy kerekesszékes anyuka, van egy 3-4 év körüli kislánya, néha látom őket.

Őszintén szólva nekem eszembe nem jutna kérdezni tőle, magamból kiindulva, én tolakodónak érezném a kérdezősködést. Persze tudom, hogy nem vagyunk egyformák, de nekem ez valahogy túl "intim".


Ennek ellenére természetesen megfordult már a fejemben, hogy vajon hogyan került tolószékbe, milyen így az életük, meg tud-e mindent egyedül oldani a csemete körül, stb ..

2016. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Én sem szoktam kérdezősködni, de eszembe jutott valami most.:)


Ha a kismamát úgy érted, hogy valaki terhes, akkor: magán helyre kell járni amiatt, mert államiban nem tűrik a férjet a vizsgálatokon, és a doki meg nem tudja/akarja felemelni az ágyra UH-hoz a kismamát? (pl. az elején, mikor hüvelyi). A szülést befolyásolja valahogyan ez a dolog, csak császármetszés lehet?


34hkm

2016. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem kimondottan nincs kérdésem, mert magam is ismerek kerekesszékes anyukákat, de akárhányszor látok egy ilyen kismamát, elszégyellem magam, hogy mennyit össze tudtam nyavalyogni meg szenvedni a terhességeim alatt, mikor lehetett volna sokkal rosszabb is, és örülnöm kellett volna, hogy egészséges vagyok.
2016. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Eszembe sem jutna kérdezni, nagyon tolakodó lenne. Lehet, hogy tudatlan vagyok, de nem hiszem, hogy másabb dolgot kellene kérdezni tőle, ha már nagyon akarunk, mint attól a kismamától, aki nem kerekesszékes. Hisz terhestünetek mindenkinél lehetnek, (programozott) császár mindenkinél lehet, ő is ugyanolyan kétségekkel, gondokkal, örömmel bánattal szembesülhet mint bárki más. Tehát egyáltalán nem kérdeznék különb dolgot.
2016. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én szívesen kérdeznék, már persze olyantól, akit ez nem zavar, szívesen válaszol. Csak sajnos nem jut eszembe semmi :) Bár most az egyik kérdés kapcsán eszembe jutott, hogy azért az tényleg érdekelne, hogy a terhesgondozás mennyiben más ilyen esetben. Mondjuk egy sima sztk-s rendelésen mennyire rugalmasak, mennyire tudják kezelni a helyzetet. Bár szerintem kell, hogy tudják kezelni, végül is egészségügyi dolgozók, hihetetlen lenne, ha egy mozgáskorlátozott kismama kifogna rajtuk.


Meg most még arra gondoltam, hogy ilyen technikai jellegű kérdésem lenne, amiről nem gondolom, hogy ne tudná megcsinálni a kerekesszékes kismama ugyanúgy, mint bárki, csak a "hogyan"-t nem tudom. Például hogy hogyan fürdeti a babát, vagy hogyan veszi ki éjjel a kiságyból. Biztos van erre teljesen egyszerű megoldás, csak én nem vagyok valami kreatív, ha nem vagyok rákényszerülve, ezért kérdezem :)

2016. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"magán helyre kell járni amiatt, mert államiban nem tűrik a férjet a vizsgálatokon, és a doki meg nem tudja/akarja felemelni az ágyra UH-hoz a kismamát? (pl. az elején, mikor hüvelyi). A szülést befolyásolja valahogyan ez a dolog, csak császármetszés lehet? "


Na szép sorban:

Nem "kell", sőt sok esetben nincs is megfizethető magánhely, az államiba, sztk-ba ilyen esetben beengedik a férjet(ha van) vagy a kísérő segítőt (ha van) - a doki csak örül, ha nem neki kell segíteni... :) Ugyanakkor pont az UH a legfontosabb vizsgálat, hogy megnézzék minden rendben van-e a babával, így azt nem hagyják ki, semmilyen móka árán.

Attól, hogy valaki kerekesszékben van még nem biztos, hogy paralízises (bénult) lehet, hogy van annyi mozgási képessége,hogy a székből a vizsgálóra feltornássza magát. A szülésre ugyanez igaz, állapot függő, hogy valaki "kitolhatja-e" a babát vagy eleve programozott császáros lesz.

2016. febr. 5. 12:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Fürdetés műanyag gyerekkádban, akár babatámasztóval. :)

Ha a kismama karja gyenge,nagyon sérült ott van apa vagy más segítő, ha kéri. Kiságy, egyéni megoldás: van aki a babával alszik, de van leengedhető oldalú kiságy is. Egyébként nem másabb kivenni a babát éjjel, mint nappal, legfeljebb fel kell kapcsolni a villanyt... ;)

2016. febr. 5. 12:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy miért lett lepontozva a válaszom?
2016. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik a tiéd, nekem ír ki neveket... de az is tény, hogy nem pontoztam senkit :)
2016. febr. 8. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Na látod, kérdező, mondtam én, hogy nem vagyok ilyen téren túl kreatív, pedig ez a leengedhető oldalú kiságy tök nyilvánvaló megoldás, de nekem eszembe sem jutott, mert a miénk nem ilyen :D Mondjuk minden más tényleg olyan, hogy még az én fantáziátlanságom sem szab gátat annak, hogy azt gondoljam, meg lehet oldani. De nem tudom, van esetleg valami, amihez tényleg kell valami trükk, vagy amit másként csinál egy kerekesszékes kismama/anyuka?
2016. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!