Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? Imádom a 9...

Mi a baj velem? Imádom a 9 hónapos kislányomat, a férjemet, szeretem itthon ellátni őket, de úgy érzem, becsavarodom itthon. Hiányzik a munka, de amikor felajánlottak egy jó állást, visszamondtam, mert nem akartam a mamára hagyni a gyereket.

Figyelt kérdés
A rossz közérzetem miatt mindenkire haragszom, mindenkiben a hibát látom, és ez nem tetszik. Ez nem én vagyok! MIt csináljak? Aki hasonló cipőben járt, hogy jött ki belőle?
2008. szept. 18. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Ez a probléma, ahogy itt leírtad. A depresszió egy fajtája... próbálj meg 4 órás állást szerezni.
2008. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a legtöbb anyukában felmerül néhanapján, hogy de jó lenne egy kis változatosság. Például nekem az segített, hogy eljártunk Baba-mama Klubba, ahol a gyerek is elfoglalta magát és én is kimozdultam otthonról. Sokszor nem is a gyerek volt a téma, hanem csak úgy beszélgettünk, amiről jól esik... Egy próbát talán neked is megérne!
2008. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ha gondolod, akkor keress egy négyórás munkát, ha van rá lehetőség. Nem lesz attól a gyereknek semmi baja, hogy napi négy-öt órát a mamával tölt el. Külföldön, főleg Amerikában, ahol nincs GYED/GYES, a nők egy-két hónap után mennek is vissza, ha meg akarják tartani a munkájukat. Nem mondom, hogy ez jó, de egy négy órás munkánál nem probléma szerintem.

Az én fiam 11 hónapos lesz, hát én is halálra unom magam itthon sokszor, pedig mindennél jobban szeretem a fiam. Én néha el szoktam menni este szórakozni, az egy egész hónapra feltölt :) Ha a mama bevállalja, és a kislányod is jól bírná, akkor javaslom, hogy te is menj el egyszer-egyszer a férjeddel szórakozni, ez nem önzés, ennyi a szülőknek is kell. Amúgy annak idején sokkal több szülő ment el hétvégente szórakozni, mert akkor még egyrészt sokkal több volt a nyugdíjas nagyszülő (az én anyám pl. 45 éves, hát még sokára megy ő nyugdíjba), másrészt akkor még valahogy nem volt "ciki" ha a szülő a saját szükségleteit is szem előtt tartotta.

2008. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!