Aki nyílt örökbefogadással fogad gyereket örökbe köteles képet küldeni, vagy tájékoztatni a szülőanyát?

Figyelt kérdés
Ki lehet ezek alól bújni? Mert a nőnek nincs szülői joga elvileg nem?
2015. jan. 3. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Igen, köteles, nem lehet kibújni.

De nem a szülőanyának adjátok át az információt, hanem a közvetítő szervezetnek, ők pedig az anyának. Az anya nem találkozhat a gyerekkel és nem fogja tudni a ti neveteket, címeteket, ha ti nem akarjátok.

2015. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Nem vagy köteles képet küldeni és semmi tájékoztatást nem kell adnod.Az örökbefogadott gyerek a te gyereked és senkinek nem tartozol semmivel.A szülőanya lemondott róla és ezzel minden joga megszűnt a gyerek felé.

Persze ha te nem zárkózol el,nyugodtan küldheted neki a képeket.

2015. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha a szülői joga megszűnt az örökbefogadással akkor miért köteles róla információt szolgáltatni az örökbefogadó anya? Nem hiszem hogy emiatt az örökbefogadó szülőket valami szankció érné vagy igen? Van ennek jogi következménye?
2015. jan. 3. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, hogy jogi következménye van-e, de pont emiatt nyílt örökbefogadás.

Ha ezt nem akarjátok vállalni, akkor válasszátok a zárt örökbefogadást.

2015. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miután a vérszerinti szülő lemond szülői jogairól az örökbefogadó szülő javára, és a gyermek elmúlt hat hetes (tehát a nyilatkozat nem visszavonható), és a határozat jogerőre emelkedik (így sorban történik ez meg), az örökbeadónak semmilyen joga, igénye nem lehet sem az örökbefogadók, sem a gyermek irányában, így az örökbefogadóknak semmiféle kötelezettségük nincs az örökbeadó irányába JOGILAG. Ami a félreértést okozhatja, az az, hogy néhány civil szervezet JAVASOLJA, hogy küldjenek képet, adjanak tájékoztatást a babáról, mást szervetetek pedig épp ellenzik ezt.
2015. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ahogy írták előttem nem kötelező, ez megegyezés kérdése az örökbe adó és fogadó között... (nálunk is nyílt örökbe fogadás volt és tőlünk nem kért semmit a szülőanyuka) én csak annyit szeretnék hozzátenni, ha egyszer a nyílt örökbe fogadást választod és a szülőanyuka kéri a képet, akkor mond meg neki, hogy te nem szeretnéd... mert az, hogy beleegyezel és utána nem teszel eleget ennek (hisz úgyse kötelezhet rá senki) én nagyon csúnya dolognak tartanám...
2015. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyitól nyílt, hogy tudod kié a baba eredetileg, de semmi különbség, gyakorlatilag ugyanúgy nincs joga semmihez.
2015. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Anyaként nem tudsz belegondolni, hogy annak a nőnek aki lemondott a gyermekről milyen érzés lehet a kezébe venni azt a képet amit küldesz?

Nem veheti el tőled, nem nevelheti, nem ölelheti át, nincs semmi vonatkozó joga, de a te emberséged miatt látni legalább láthatná néhány fényképen. Szerintem ez egy nagyon szép emberi gesztus, amit nem értem miért okoz problémát megtenni..

Meg most tényleg, ha a gyermeked felteszi azt a kérdést hogy a nő aki lemondott róla érdeklődött e utána kért e képet vagy bármit amit kérhet, te majd azt mondod hogy igen kért csak én nem adtam..

2015. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!