Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe lehet rávenni...

Hogy a fenébe lehet rávenni egy másfél évest, hogy engedje megmosni a fogát?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltunk. Elmagyarázni miért fontos, megmostuk az összes kedvenc plüssállat fogát, mostunk előtte fogat, megmoshatta a fogunkat, énekeltünk a fogmosásról, odaadtam a fogkefét, de csak játszik vele, és utoljára próbáltam már őszintén szólva kicsit erőszakosabban is kinyitni a száját és megmosni. Egyik sem járt túl sok eredménnyel. Sőt. Korábban egész szépen hagyta, egy ideje egyáltalán nem. Eléggé aggaszt, mert már eszik mindent.

Lehet amiatt esetleg, hogy a szemfogai jönnek?... (Eddig a fogzás nem volt gond, engedte attól függetlenül, mist ár hete nem engedi egyáltalán, mind a négy szemfog helye meg van duzzadva és ki van fehéredve, még egy sem tört át...).

Valami javaslat vagy trükk arra, hogy tudjuk végre mosni a fogát?


2016. febr. 9. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém két és fél évesen követelni kezdte naponta többször. Hátha.
2016. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát én jó párszor lejátszottam neki a fogmósódalt a Kerekmesétől.

aztán azt énekeljük a férjemmel közben - és úgy mossuk a fogát.

a szituáció a következő: végy egy nem túl fáradt babát. Fürdesd meg szépen, és öltöztesd fel. Tedd bele az etetőszékbe, és add neki a "nyugodjledrágám" tablettát, 2,5 dl folyékony fehér folyadék formájában. Ha megnyugodott, végy egy fogkefét és egy feles műanyag pohárkát némi vízzel.

Menj át cirkuszi bohócba, miközben a férjed artistaként egyensúlyozik két széken. Közben vágj idióta fejeket és kezd el üveghangon énekelni a fogmosódalt. Közben teátrálisan tegyél úgy, mintha minimum az oltár előtt állnál, olyan boldog lennél a fogmosás tényétől.

Majd sikáld meg a fogát, míg nem figyel, közben sűrűn öblítsd a fogkefét a pohárkában.


Na nálunk kb. így sikerül :)


- a sikerességet befolyásolja, ha túl fáradt, vagy fogzik, akkor azonnal üvölt hogy nem nem nem és én olyankor egyszerűen nem erőltetem...ez kb. 2 hetente 1-2 napot jelent.

2016. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányom. Nem engedi.

Fiam is kb 2 éves volt, mikor már hagyta megmosni a fogát.

2016. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 évesen állt be az az állapot, hogy engedi, próbálja sikálni, sikálja nekem is. Én is szórakoztatva próbáltam, hol sikerült hol nem. Maga elrágcsálta amúgy a fogleféjét addig is.
2016. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet pár napra hanyagolni kéne a témát, az erőlködést. Persze add oda neki a fogkefét, mond hogy sikálja meg a fogát, de ne akard te csinálni.
2016. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nálunk ez ugy néz ki...hogy mindenki mossa a másik fogát..kész cirkusz. de igy legalább meg tudom mosni a fogait. (oszintén, már utálom ezt a ceremoniát, alig várom, hogy végre rájojjon, hogyan kell egyedul surolnia a fogait, mert ez igy elég idegorlo,- ja és persze egyszerre mondjuk, hogy aaaaa)
2016. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én hagyni szoktam neki, hogy ő mossa meg magának (amúgy is mindent önállóan akar csinálni), cserébe a végén megengedi nekem, hogy én is megmossam normáliasan ahogy kell. Rövid ideig volt csak ellenkezés a nagy önállósodás elején, de rájött, hogy jobb, ha együttműködünk egymással, mert én akkor is megmosom, ha ordít közben.
2016. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es! Jót kacagtam, vizuális típus vagyok. Köszönöm! Sajnos nálam ez nem fog bejönni, mert az apuka csak hétvégén van itthon, de jó ötletet adtál. :)
2016. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lánykám, és ő sem engedi. Kisebb korában nem volt gond, szépen hagyta magát, de egy ideje már harc van. Mi is próbáltuk, hogy együtt mosunk (anno a fiamnál ez bejött, bár vele alapból nem volt ilyen gáz ez a helyzet), látja hogy a tesója is mossa, de ez sem használ, csak rágcsálni szereti, de mosni nem. Ha meglátja már menekül. Úgy szoktuk, hogy ahogy sír, nyitva a szája, és akkor meg tudjuk sikázni kicsit.

Abban bízom, hogy majd ahogy idősödik és értelmesedik már jobban felfogja a jelentőségét.

2016. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem lehet még rávenni, persze nagyon okosak, de kis oktondi pockok még. Majd ha tud "párpeszéddel" beszélni, akkor elmagyarázod, hogy milyen fontos. Az én másfelesem vizes fogkefét rágcsál, elejét - végét, kéri is, ha bejön a fürdőszobába utánam. Egyszer próbáltam, de sikítozós sírás lett belőle. Ilyet inkább nem többet, nem akarom megutáltatni a fogkefét vele.
2016. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!