Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok rá büszke, de...

Nem vagyok rá büszke, de másfél éves gyerekünk tanúja volt egy hangos veszekedésünknek. Milyen hatással lehet rá? Miért reagálhatott így?

Figyelt kérdés

Még nem hallott máskor ilyet, most sajnos nagyon összevesztünk az apjával, és kiabáltunk egymással, nagyon szégyellem, hogy előtte zajlott.

Szegénykém ott ácsorgott, és az a fura, hogy nevetett rajta ahogy kiabáltunk. Azonban mégis felfoghatott belőle valamit, mert később ellökte magától az apját az este folyamán többször is, engem pedig nem engedett el maga mellől.

Soha többet nem csinálunk ilyet, azóta már megbeszéltük a dolgokat, de aggódom, hogy mit okozhatott benne.

És hogy miért nevetett rajta?...


2016. jan. 25. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy egyszeri eset, akkor semmilyen kárt nem okoztatok, ebben szinte biztos vagyok.
2016. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért nevetett, hogy titeket nevetésre bírjon, mert érezte a feszültséget. Haragszik rátok, mert csúnyán viselkedtetek. Egyrészt ilyenkor illik bocsánatot kérni, nem csak egymástól, de tőle is, másrészt legközelebb legyetek tekintettel rá, mert már nem laktok kettesben!
2016. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja egy ilyentől,ha rendszeres lenne akkor igen okozhat később problémát. Szerintem azt hitte játékból veszekedtek.
2016. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, az önmagában nem probléma, hogy veszekedtetek és kiabáltatok egymással, mert ez még a legjobb családban is megesik. Viszont a kisgyereknek most azt kellene megtapasztalnia, hogy nem sérült a kapcsolatotok, tudtátok rendezni a konfliktust, helyreáll a családi béke.

Sokkal hitelesebben tanulja meg kezelni a saját érzelmeit, ha azt látja, hogy a harag kiadható, és az nem kapcsolatromboló.

2016. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az egyszeri alkalom biztos hogy nem hagyott benne mély nyomokat, már csak azért sem mert még kicsi ahhoz, hogy pontosan megértse mi történt. Max annyit érzett belőle hogy ez most más mint ami szokott lenni, érdekesnek találta és ezért nevetett rajta.

Azért persze figyeljetek hogy ez ne nagyon ismétlődjön meg, később már érteni is fogja. A 4 évesem már ránk is kiabál hogy ne veszekedjünk ha esetleg a férjemmel valamin kisebb vitába szállunk :-)

2016. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vallom, hogy a gyerek elől nem kell elbújni egy vitához, nyugodtan lehet előtte, ha két feltétel teljesül:


1, nem lesz tányércsapkodós b..golós a vita

2, MINDIG a kibékülés/megbeszélés a vége.


Mert ez egy teljesen normális emberi reakció, hogy két ember összevitatkozik néha, és neki meg kell tanulnia azt is, hogy ilyen is van. De látnia kell azt is, hogy a vita megoldódik, és béke lesz újra.

2016. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!