Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermeknek hajnövekedés...

Kisgyermeknek hajnövekedés segítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék ötleteket kérni Tőletek kisgyermek (2,5 éves kislány) hajnövekedésének elősegítéséhez valamilyen "csodaszert" vagy egyéb más bevált trükköt.

Sajnos!!! beteg kislányomat rá mertem bízni az anyósomra (ne menjek el táppénzre, úgysem látja sokat stb.) aki kihasználva a helyzetet aznap levágta a lányom haját. Már egy ideje terrorizált, hogy a sógornőmnek sem volt egészen 9-10 éves koráig hosszú haja (bilifrizura) mégis felnőtt, így a lányomnak is le kéne vágni rövidre a haját. Én szépen és udvariasan elmagyaráztam neki, hogy kislány és nem kisfiú, és hogy nekem nem okoz gondot az ő hajacskájának ápolása, de csak puffogott. Nem érdekelt, nem foglalkoztam vele. Amúgy is a kismanóm mindig is szerette, ha babrálok a hajával:fésülés, simogatás, hajgumizás. Nagyon dühös vagyok, és a legfájdalmasabb az egészben, hogy mikor mondtam a lányomnak, hogy na akkor indulunk haza, hozta a hajgumit, hogy csináljam meg a haját, de az pár centis haját nem tudtam neki megcsinálni, nem értette, hogy most mi is van?!, a tükör elé állt, és elsírta magát! :(

Hazafelé végig rosszkedve volt, estére kicsit felengedett, de az esti fésülködés rituálénk, már nem volt a régi, és ezt ő is érezte.

Ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy valamivel felgyorsíthatnám a haja növekedési folyamatát?

Már előre rettegek mit fognak hétfőn szólni a bölcsiben...

Mert oké, hogy nem a haj teszi az embert, de 2016 van...egy kislánynak, ha azt a szülő tudja kezelni (mert természetesen vannak helyzetek mikor levágják a gyerkőc haját, ez oké) hadd legyen már hosszú haja...Főleg, ha azt Ő is úgy szeretné/szerette volna.. :(



2016. febr. 12. 23:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hat nemtudom en nem allnek jot magamon ha anyos ilyet csinalna, ez extra durva !!!

A haja gyorsan visszano, nem is ez a lenyeg, hanem , hogy hogy kepes ilyenre a no, huh en evekig nem szolnek hozza az tuti !

2016. febr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem reagáltad túl az anyóst. Sajnos vannak ilyen nagymamák, akik azt hiszik, hogy az unoka nekik lett szülve.
2016. febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Amit a tobbiek leirtak nem ismetlem.


Karmenteskent lehet erdemes lenne elvinni a kislanyt egy fodraszhkz hogy az osszevissza vagott hajabol frizurat csinaljon.

2016. febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Vidd el fodrászhoz, majd szépen megigazítja neki.

Anyósodat meg nem minősítem, de egy darabig biztos éreztetném vele, hogy mennyire haragszom rá. Pofátlan volt, de sajnos ezzel már nem tudsz mit csinálni.

2016. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A kislánnyal: dicsérd, hogy milyen csinos így. Esetleg keress fotókat rövid hajú modellekről és mutasd meg neki, hogy "nézd, milyen szép néni, te is ilyen szép lettél most".


Anyós: jól teszi a férjed, hogy beszél vele.

Anyukámmal nekem örökös vita, hogy a lányomnak nem vágok frufrut, mert szeretném, ha nyárra lófarokba össze tudnám fogni neki. Anyukám nyektet, hogy vágjunk neki, de ő soha nem vágná le az engedélyem nélkül.

Amikor náluk volt egy hétig, akkor vett egy rakat csatot, gumit, bizbaszt és belerakta a gyerek hajába. Amit én azért nem csinálok, mert 2 perc után kiszedi. Így anyukám szívott azzal, hogy 2 percenként pakolta vissza a hajába, de akkor sem ugrott neki ollóval.


Még babaként volt egyszer olyan - akkor nem volt szó arról, hogy milyen hajat szeretnénk -, hogy frufrut akart vágni neki, de túlvágta. Ő maga mondta, hogy többet nem nyúl hozzá, mert tényleg elég hülyén nézett ki a Dumb és Dumber frizurával. Akkor nem csináltam ügyet belőle, mert úgyis visszanő, 7-8 hónapost meg pont nem érdekelte, hogy milyen a haja.

2016. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

első körben vidd el fodrászhoz h fazont vágjanak neki

bár nem tudom h pontosan mit művelt vele az anyós


a másik majd megnő, a gyerekeknek szerencsére gyorsan nő a hajuk :-)

és pár nap alatt megszokja majd az új frizurát

bölcsibe nem fog szólni a többi gyerek nem olyan életkorban vannak h ez téma legyen azt majd tinikorban :-DDD


am 5 éves a lányom most vágattunk a hajából vagy 25-30cm saját kérésére !

eddig szerette a hosszú hajat, most jött el az a pont h már zavarta inkább a fésülés meg a gumizás csatolás és h mindig csikizi pár szál az arcát

huncut csajos RÖVID haja lett - senki nem nézné fiúnak miatta !!!

2016. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ne drámázd ez túl :) Elhiszem hogy rosszul esett, én tuti elbeszélgettem volna anyóssal hogy mégegy ilyen eset és cseszheti hogy hozzávigyem a gyereket... és nem a hajvágás miatt hanem mert nem tisztel téged és az akaratodat. Anyósod egy tapló, húzd meg a határokat mert a fejedre nő.

Viszont ha már így alakult akkor tényleg ne drámázd túl. Ne azt tanulja meg a gyerek hogy a külső a minden és csak akkor fogják szeretni ha hosszú a haja, amúgyis hülyeség is mert nem ezért szeretik a kis társai. Nem tudom milyen lett a haja de vidd el fodrászhoz aki szép formát ad a hajának és dicsérd meg sokat gogy így is milyen szép :) Csatokat pici hajba is lehet tenni, hadd érezze hogy így is egy kis kiralylány és ez bizi nem a hajától függ h9gy az e.

2016. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is a tanácsaitokat! :)

Fodrászhoz nem igen tudnám elvinni, a frufruja nem a homloka közepéig lett vágva...Áá..Még attól feljebb. Meg a hétvégén szeretném, hogy ülepedjen a dolog, ne hogy megérezze, hogy azért ugornánk neki második körben, mert nem lett igazán jó! Vasárnap estefelé majd megpróbálok igazítani legalább a frufruján, hogy egyenes legyen neki.

Mai délelőtt elég sokat nézegette magát a tükörben, leginkább, mikor nem voltunk bent Nála a szobában, mikor bementünk mintha mi sem történt volna. Nagyon aranyos volt! :) Biztosan még Ő is barátkozik a "dologgal", magában pakolja össze a dolgokat!

Alig várom már a mai délutáni nagy el"beszélgetést"...

Igen, vannak aranyos kis rövid hajak, ami miatt nem néznék Őt fiúnak, de ez nem az a frizkó. Meg ugye felőlem nézzék Őt annak aminek akarják, csak legalább normálisan vágott rövid haja lenne, de már mindegy, ez egy tanulópénz volt számomra. Eddig nem szerettem volna bunkó lenni és nem szerettem volna konfliktust, de ha ebből ért a drága anyósom akkor legyen.... Nekem is a Dumb és Dumber jutott eszembe!!!!! :D :)

2016. febr. 13. 12:11
 19/21 A kérdező kommentje:

[link] [link]


A frufru része teljesen ilyen, meg úgy kompletten a haj"stílus" is, csak vonatkoztassatok el a hátul hosszúra hagyott hajrésztől.

2016. febr. 13. 12:17
 20/21 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek :) Én csak elvinném fodrászhoz, csak tud belőle valami normális hajat varázsolni. Nem lenne jó ha addig igazítgatnád hogy haja se maradna :) Ha nem akarod még fodrászatba vinni akkor van olyan fodrász aki házhoz megy :)
2016. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!