Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermeknek hajnövekedés...

Kisgyermeknek hajnövekedés segítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék ötleteket kérni Tőletek kisgyermek (2,5 éves kislány) hajnövekedésének elősegítéséhez valamilyen "csodaszert" vagy egyéb más bevált trükköt.

Sajnos!!! beteg kislányomat rá mertem bízni az anyósomra (ne menjek el táppénzre, úgysem látja sokat stb.) aki kihasználva a helyzetet aznap levágta a lányom haját. Már egy ideje terrorizált, hogy a sógornőmnek sem volt egészen 9-10 éves koráig hosszú haja (bilifrizura) mégis felnőtt, így a lányomnak is le kéne vágni rövidre a haját. Én szépen és udvariasan elmagyaráztam neki, hogy kislány és nem kisfiú, és hogy nekem nem okoz gondot az ő hajacskájának ápolása, de csak puffogott. Nem érdekelt, nem foglalkoztam vele. Amúgy is a kismanóm mindig is szerette, ha babrálok a hajával:fésülés, simogatás, hajgumizás. Nagyon dühös vagyok, és a legfájdalmasabb az egészben, hogy mikor mondtam a lányomnak, hogy na akkor indulunk haza, hozta a hajgumit, hogy csináljam meg a haját, de az pár centis haját nem tudtam neki megcsinálni, nem értette, hogy most mi is van?!, a tükör elé állt, és elsírta magát! :(

Hazafelé végig rosszkedve volt, estére kicsit felengedett, de az esti fésülködés rituálénk, már nem volt a régi, és ezt ő is érezte.

Ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy valamivel felgyorsíthatnám a haja növekedési folyamatát?

Már előre rettegek mit fognak hétfőn szólni a bölcsiben...

Mert oké, hogy nem a haj teszi az embert, de 2016 van...egy kislánynak, ha azt a szülő tudja kezelni (mert természetesen vannak helyzetek mikor levágják a gyerkőc haját, ez oké) hadd legyen már hosszú haja...Főleg, ha azt Ő is úgy szeretné/szerette volna.. :(



2016. febr. 12. 23:12
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok.Jézusom,ez igazi kókler munka!Azért ennyire nem akarhat egy nagymama(mert nem csak anyós Ő)rosszat az unokájának/fiának/menyének.Én elvinném fodrászhoz,nem azért,hogy vágja,hanem,hogy igazíts,rendezze össze(ergo mentse a menthetőt).Az én férjem tuti,hogy olyan balhét csapott volna az anyjával,amilyet még nem látott a világ.De az is biztos,kettesben sem maradhatna vele az elkövetkezendő 10 évben!Komolyan csodálom a nyugalmadat,mert lehet már én is adtam volna a Drága mamának(leordítottam volna a haját az 1000%)
2016. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!