Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen rossz az anyagi helyzet...

Ilyen rossz az anyagi helyzet miért vállalnak több gyermeket?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom, egyszerűen nem értem. Itt is és a mindennapokban is azt látom, hogy nagyon sok családnak van anyagi problémája tudom, hogy erről sok esetben nem ők tehetnek, de nekem akkor is összeszorul a szívem amikor azt olvasom, hogy a gyerekek mindenből a legolcsóbbat kapják (párizsi, olcsó kenőmájas...stb) és ha nem tetszik nekik nem esznek (én sem enném meg) Ki van szabva hogy mennyi gyümölcsöt ehet a szülők meg sokszor csak kenyéren és vízen élnek. És itt jön az amit nem értek, hogy a következő baba már a pocakban van (persze besikeredhet, de ennyi esetben nem valószínű, hogy erről van szó) Őt hogy etetik, hogy ruházzák? Manapság már szinte mindenki tudja, hogy nagyon fontos az egészséges táplálkozás ami túl mutat a krumplin,tésztán, kenyéren. Arról már ne is beszéljünk, hogy milyen alappal indul a gyerek az életbe...

Tudom nincs értelme a kérdésnek, hiszen ez nem változtat semmin, de akkor is szomorú


2016. febr. 13. 15:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
valoszinu akkor mas korokben mozgunk de en meg pont azt latom hogy mindneki sirankozik de azert mindenhol ket autot tartanak fent, nagyika elottem ma.a sparba ket uveg bertoulli olajjal, iphoneja mindnekinek.van még a 12 eveseknek is, black fridaykor 3 perc alatt fogy el a plazma tv a webshopba stb... van itt penz csak mindneki sir...a netto atlag kereset 200 e ft most budapesten, abbol azert meglehet elni, ugye? mas kerdes ha valaki minimalberes es a ferje is az...nem kell sirankozni tanulni kell kepezni magad es kitorni.
2016. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Mert mindig a buta ember szaporodik. Ők nincsenek felelősséggel, belátással a saját gyermekeik felé - épp ezért szülnek annyit. Ők nem gondolnak rájuk, csak magukra, mert nekik "ez jár, mint másnak is". Akárhány embert megkérdezel, akinek sok gyereke van és nem képes megfelelően eltartani őket, az a válasz, hogy miért, neki nem lehet, meg ment volna abortuszra?


Ezek az emberek egyszerűen primitívek. Nem látják be, hogy védekezéssel és felelős családtervezéssel máshogy is lehetne. És eleve úgy gondolkodnak emellé, hogy "a gyerek felnő így is". Nekik nem érdekük az, hogy a gyereknek jó gyerekkora legyen, minőségi ételeket egyen, élményei legyenek, boldog legyen. Az egyetlen ami nekik fontos, az a SAJÁT boldogságuk - mert az ilyen embereket az teszi boldoggá, hogy van gyerekük, van, aki függ tőlük, és van, aki később majd törődik velük.


Mindig így volt és így is lesz ez... a primitív, nemtörődöm ember halomra sokasodik, az értelmes, gondoskodó meg 1-2 gyereket vállal csak...

2016. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%

Én nem látom ennyire rossznak a helyzetet legalábbis a környezetemben. Kell egy megfelelő háttér ez tény, de azért manapság túl van lihegve ez az egész. Lehet normálisan élni úgy hogy nincsenek milliók a bankba, stb.

Mi tudatosan egyet vállalunk (nyáron születik). Mindent meg fogok tenni azért, hogy ne legyek újra terhes, mert tisztában vagyok azzal hogy egy gyerekkel viszonylag jól elélünk de kettővel már nem menne jól.

Nincsenek félretéve millióink, van egy jó autónk, minden ruhát újonnan veszünk meg, babakocsit és bútort is. Gáz vagy sem nekem ez szempont volt. És hangsúlyozom átlagosan élünk!

Sokan elítélnek emiatt, de én pl hamar vissza fogok menni dolgozni. Luxusnak tartom, hogy 3 évig itthon üljek. A gyereket ugyanúgy neveli millió ember munka mellett. Hozzáteszem elég jó a munkaidőm, így ebből szerencsés vagyok. A másik, ha anyagilag jobban járunk, akkor miért ne élnénk a lehetőséggel? Ez a gyereknek is jobb lesz.

Az ha nem tud egy szülő zöldséget és gyümölcsöt biztosítani a gyereknek és nem kell túlgondolni, de én ha télen megkívánja a gyerekem az epret biztosan megveszem neki.

(a minap magamnak vettem és mellettem el voltak szörnyülködve, hogy 500ft 250gr eper, pár sorral arrébb vett egy zacskó chipset majd 300ft-ért . na ez a gáz).

Én megértem ha valai családra vágyik, de szerintem mindenki annyit vállaljon amennyit tisztességesen fel tud nevelni.

Az egészséges táplálkozás fontos igen, de néha az is túl van gondolva már. De egy gyereknek igenis fontos a gyümölcs, zöldség, stb.

Az ha valaki turkálóban vagy használtan veszi egyáltalán nem ciki,bár én személy szerint nem szeretem. Van olyan ismerősöm akik nagyon jól állnak anyagilag, mégis olyan szuper turis cuccba öltözteti a kislányát, hogy csak pillázok.

Meg hát kinek mi a megfelelő színvonal. van aki megelégszik azzal hogy minden használt, más meg az újból is képes elszállni. A minap láttam itt egy kérdést, alatta a válaszban 40 ezerért vett ágyneműszettet az újszülöttnek. Na az már túlzás akárhogy is nézzük. Mert oké megteheti valaki de ennek már nem látom értelmét, ez már csak rongyrázás.....ez sem normális dolog.

2016. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

Most komolyan úgy gondoljátok, hogy sok pénzzel mindig csak a jót lehet megadni a gyereknek. Téli eper!! Megveszed aranyáron, mert megteheted és a pénzzel csak jót teszel ugye? Hát ne haragudj, de a téli eperrel inkább mérgezed a gyereket, mint jót adsz neki.


Én utálom ezt az egész más pénztárcájában való durkálást. A gazdag azt hiszi, ő a világ legfelelősebb szülője, mert akinek nincs robotfelmosója és robotporszívója az már biztos szar szülő. Nem tudom én nem foglalkozok senkivel.

A mélyszegénységről teljesen fölösleges beszélni, mert ők más intelligenciával rendelkeznek a legtöbb esetben. Ez nem lenézés, hanem tény.

De ettől függetelen van egy két mélyszegény gyerek, aki százszor boldogabb kint a pocsolyába mezitláb, mint a gazdag a drága iphone-jával.Ja és ismerek mélyszegénységből feljött felnőttet. Kémikus, akit külföldre is hívnak. Nem akárki lett belőle! És támogatja szeretettel a szüleit! boldog ember!

2016. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

ne csak egy részt emelj ki kedves utolsó a válaszomból. Ott írtam mellette, hogy 500-ért sajnálja az epret, de 300-ért vesz egy zacskó chipset. Tegye, az ő dolga, de akkor ne siránkozzon!


Jah és ha már itt tartunk. Fogorvos szerettem volna lenni, hiába tanultam jól, már csak fizetősre jutottam volna be, mivel a támogatott helyek korlátozottak és az én szüleim nem tudták kifizetni nekem de még segíteni sem diákhitel mellé hogy kifizessük a 1,5millió/félév tandíjat. Így sajnos más lettem. Megértem, mert nem is várhattam el, más páylát választottam, de mégis ott van bennem, hogy mennyire jó lett volna az a pálya...És nem haragszok rájuk stb, csak nekem rossz érzés. De lehet itt pedálozni azzal hogy valaki szegény mégis mi lett belőle. Igen ilyen is van. Mindig van kivétel mindenből.

Az én volt osztálytársaim közül van aki szegény volt most minden évszakban elmegy nyaralni pedig "csak" szakmunkás, míg a másik diplomával anyucival él..

Tök mindegy. A lényegen nem változtat, ha én nem tudok megfelelően gondoskodni több gyerekről nem vállalok akkor sem ha szeretnék, mert az önzőség. És igen lehet felnőttkorára milliomos lesz meg nekünk is jobb lesz, de ez nem olyan hogy vágjunk bele lesz ami lesz...

2016. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 1-es én ezt már nem mertem leírni, hogy tanulni kell vagy jobb lehetőséget keresni, mert akkor jöttek volna rá a hogy gondolom a tanuláshoz is pénz kell...stb. 3-as mi is pont ezért nem vállalunk csak két gyereket, nekem sem tudtam semmi ilyesmiben segíteni a szüleim és én ennél jobbat akarok a gyerekeimnek attól függetlenül, hogy tudom, hogy a tőlük telhetőt megtették.
2016. febr. 13. 16:29
 7/26 A kérdező kommentje:
Szerintem az iphone nem feltétlenül anyagiakhoz köthető, mert sok szülő megveszi hitelre csak hogy legyen a gyereknek sokan meg akik megtehetnék elvből nem vesznek. Bár nekem még kicsik a gyerekek, de lehetőségekhez képest igyekszem távol tartani őket az ilyen kütyüktől
2016. febr. 13. 16:31
 8/26 A kérdező kommentje:
4-es ezek szerint úgy gondolod, hogy akinek van pénze (bár ez is relatív, úgyhogy inkább úgy írom több mindent megengedhet) az már eleve szar szülő, aki szegény meg alapvetően szuperanya? Nincs a kettő között feltétlen összefüggés, de aki a meglévő egy gyermekének sem tudja megvenni pl amit megkíván a gyerek, az miért vállal még egyet, ez volt a kérdés.
2016. febr. 13. 16:35
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem sajnos.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki nem tudja fizetni a számlákat, nem tud normális ételeket venni a családnak (friss zöldség, gyümölcs, hús..stb), nem fizeti a hitelét, de közben a harmadik gyerekét várja, és a nagyszülők segítenek anyagilag. Könyörgöm, ha 2 gyereket nem tud ellátni, a harmadikat hogy meri bevállalni? Arról nem beszélve, hogy egy gyereknek nem csak a legszükségesebbek kellenek. Nekem megszakadna a szívem, ha a gyerekemet nem tudnám befizetni egy óvodai bábszínházra, vagy később az iskolában pl. egy kirándulásra, vagy gondolkodnom kellene azon, hogy mikor kap a nagypapától egy meleg kabátot télre, mert én nem tudom megvenni neki. Nem kellenek luxus dolgok, sőt, feleslegesnek tartom az ilyesmit, de hogy egy fagyizás is az legyen, az már szomorú :(

Sajnos alakulhatnak úgy a dolgok mindenki életében, hogy a biztos háttér megszűnik, és lejjebb kell adni az igényeket, változtatni kell az életvitelen, de eleve nehéz körülmények közé vállalni a sokadik gyereket véleményem szerint nagy felelőtlenség. És azt tapasztalom, hogy amikor tényleg ráébrednek arra a szülők, hogy borzasztó nehéz így hosszú távon élni, létezni, akkor meg mindenki hibás, a politikusok, a rendszer, a szomszéd... mindenki, csak ők nem.


Az ilyen szülők gyerekeit nagyon sajnálom, mert nem ők tehetnek erről (és tényleg nem a luxus dolgokról van szó).

2016. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Kiegészíteném az előzőt:


Szép dolog a szeretet, és az a legideálisabb, ha abból sok van. De sajnos nem lehet belőle ételt venni, nem lehet élményeket, tanulást biztosítani, pedig tényleg az egyik legfontosabb dolog.


Szerintem azért, mert valaki felelősen tervez családot,és normál körülmények között él, pláne, ha tehetősebb, nem kell rögtön azt feltételezni róla, hogy a gyereke nem kap elég szeretetet.

2016. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!