Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bizonytalan vagyok a 3. babát...

Bizonytalan vagyok a 3. babát illetően. Hogyan döntöttetek? Mik voltak a főbb szempontjaitok?

Figyelt kérdés

Agyagilag nem kèrdés, bőven megengedhetjük magunknak.

Segítségünk nincs, csak bébiszitter.

2 gyermekünk van kis korkülönbséggel (1.5év).

Nekem lennének még szakmai terveim, de 2 évet csúszna,ha bevállaljuk a 3.babát.

Ezen kívül még a türelmetlenségem az, ami ellene szól. Gyakran elfogy a türelmem, főleg ha nincs aznap programunk és itthon vagyunk. Már nagyon vágyom vissza dolgozni. A férjem kis korkülönbséggel szeretné a 3.at is. És én sem szívesen babáznék újra, ha màr egyszer túl vagyunk a sok éjszakázáson. De most úgy érzem, hogy egyik nap akarom, másik nap mégsem. Főleg amikor elfáradok a meglevő 2vel.


Mi alapjàn döntsünk? Nálatok mi adta meg a végső lökést?


2016. febr. 13. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Azt hiszem hasonló kételyekkel nem vállalnám be. Te leszel az, aki otthon lesz velük. Ha nem érzed, hogy tiszta szívből szeretnéd, akkor szerintem ne vállald be.
2016. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is 3 gyerekem van.A ket kisebb kozt 3 ev van! Hidd el meg ez is keves korkulonbsegnek szamit ;) Szerintem akkor vallald ha teljesen keszen allsz ra! En igy vallaltam nagyon vagytam ra :) Mar 10,8 es 5.5 evesek de nem konnyu veluk foleg hetvegen.
2016. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne szulj.
2016. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk ez a döntés már kezdetben megvolt, hogy szeretnénk, ha összejönne a három. Istennek hála, már itt vannak mind.


Ne haragudj, de szerintem te inkább nem akarsz többet, mint igen, legalábbis így jönnek le az érzéseid ebből a pár sorból.

Ha ennyit kell vacillálni azon, hogy legyen-e több gyermek, akkor a helyes válasz: nem. Szerintem.

2016. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor vállaljátok, ha tiszta szívből, mindketten szeretnétek...az írásodból egyértelmű számomra, hogy te nem szeretnéd (még)! Szerintem menj vissza dolgozni, és 1-2 év múlva újra vessétek fel a témát! :)


Mi vállaltuk, még pocakban van, lassan félidős lesz! :) 6 és 2 év lesz köztük! :)

2016. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi is eleve háromról beszéltünk, de persze könnyen beszél az ember háromról, amikor egy sincs. Amikor az elsőre vártunk ,hogy megfoganjon, egy tucatot is elfogadtam volna. De szerintem a gyakorlatban jön rá az ember, hogy ez valójában mit is jelent, és elbizonytalanodtam, igen. A férjem nem, de én igen.
2016. febr. 13. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Te szülöd meg, te vagy vele, többségében te éjszakázol még akkor is ha az apa besegít. Ráadásul 2 kicsivel mellette hát nehéz lehet. Én az elsőt várom és felnézek azokra akik terhesen gyereket nevelnek meg dolgoznak is esetleg. Én pl rosszul viselem..

Ha nem érzed akkor ne szülj, főleg, ha türelmetlen is vagy. Inkább menj vissza dolgozni, érd el szakmailag amit szeretnék és 2-3 év sem sok korkülönbség.

Engem eltiltottak a munkától ráadásul pont most léptem volna feljebb (ez engem is nagyon megviselt és várom hogy megint dolgozhassak). Persze szeretnétek 3. gyereket is, de ha nincs olyan ami miatt ne várhatnátok (pl a korotok) akkor inkább várjatok még. Neked is kell egy kis feltöltődés....

2016. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi is három gyereket szeretnénk kis korkülönbséggel - hamarosan születik a második, és nálunk is másfél év lesz közöttük. Azt beszéltük meg, hogy a harmadik babával a férjem marad itthon majd GYED-en, én meg visszamegyek dolgozni. Nálatok nem került szóba ez a lehetőség?
2016. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne vállald be, ha mennél vissza dolgozni, mert saját magadat teszed tönkre lelkileg. Neked is vannak igényeid, és ebbe a szakmai előmenetel, felnőtt társaság, hasznosság érzése is beletartozik.


Ha valóban szeretnétek gyereket bőven ráér 2-3 évet, nem a világ vége az.4-5 év korkülönbséggel még lehet nagyon jó kapcsolat a gyerekek között, nem ezen múlik.

2016. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1 szempontom volt 3. Gyereknél hogy kislány legyen volt már 2 fiam 1,5 év különbségel ,kislányom és bátyai közt 6,5,illetve 8 év különbség van .én 2 fiu után sokág nem akartam 3. Gyereket végül mikor legkisebb is nagycsoportos lett nagy meg iskolás lett beválaltuk mert lány is kellet,lány lett .nem késnél le semmiröl ha nem vagy nagyon idős ha 2-3-4 év mulva válalnátok a 3. Gyereket
2016. febr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!