Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alányom és a párja,8 éve...

Alányom és a párja,8 éve ismerkedtek meg. Félnek gyermeket vállalni ebbe a bizonytalan, számukra kilátástalan országba. Mivel tudom őket megnyugtatni, hogy nem kell félni a gyermekvállalástól?

Figyelt kérdés
Eddig mind a ketten velünk éltek és tanultak, mert a lányom párját a szülei kirakták az otthonából, amiért nem volt hajlandó abba hagyni az egyetemet, hogy havi 100 000 Ft-ot letegyen a családi asztalra. Most építkezünk, hogy a kétlakásos házban nekik külön bejáratú lakásuk lehessen és megkezdhessék közös életüket.Nem tudtak volna saját lakáshoz jutni, sokat nyugtalankodtak a pénztelenség miatt.

#gyerekvállalás #gyermekes család; gyermekvállalás problémája
2015. júl. 2. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem felnőtt emberek, nem kell őket rábeszélni semmire. Megoldják. Lesz lakásuk, dolgoznak majd. Ha az anyagi jólét és kényelem fontosabb, akkor meg jobb, ha nem születik oda kisgyermek. Azok, akik csak a szórakozást élvezeteket hajkurásszák, azoknak nem kell a kölök.
2015. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek bántani, de ne szólj bele, nem a te dolgod. Sajnos a kiírt kérdés alá írt részből úgy tűnik, hogy azt hiszed, azért, mert segítitek őket (ami tényleg nagyon becsülendő), beleszólhattok az életükbe, a döntéseikbe.


Kérlek, próbáld meg nem piszkálni őket, ők így döntöttek, fogadd el. A te érdeked is ez, ha ők úgy érzik, hogy túlzásba viszed ezt a dolgot, lehet, hogy egyszer csak elmennek inkább albérletbe azért, hogy nyugalmuk legyen.

2015. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek? Lehet 5 év múlva máshogy gondolják. Nem írtad mióta dolgoznak, mennyi a bevételük. Így nehéz véleményt írni. Mert ha minimálbéren vannak, akkor megértem, hogy arra nem akarnak gyereket, de ha több százezer a havi bevételük és több éve dolgoznak, akkor lehet az lehet még az ok, hogy ők inkább még éli akarnak, szórakozni. Lehet nem akarnak lemondani jó dolgokról egy gyerek miatt. A gyerek lemondásokkal jár, ők lehet inkább azt választják, hogy ketten élnek, szórakoznak és azt csinálnak, amit akarnak. Vannak ilyen emberek. Ebben sincs semmi rossz, mindenki maga dönt, hogy akar élni.
2015. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor végül is mit akarnak, elmenni itthonról? Mer gondolom, nem akarják gyerek nélkül leélni az életüket. Akkor viszont miért építkeznek? Nem értem.


Nem kell őket megnyugtatni semmivel, majd ők eldöntik, vagy kialakul. Az a legrosszabb, mikor egy felnőtt emberkenk dirgálni akar az anyukája / anyósa, hogy hol lakjon, mikor szüljön, miképp éljen. Békén kell őket hagyni. Amúgy is necces ez az egész egy házban elős helyzet.

2015. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell őket megnyugtatni, mert lakást elég kevés embernek tolnak a feneke alá. Inkább ezzel kéne szembesíteni: itt a lakás, tanultatok, dolgozzatok, mint bárki más. A gyerekvállalás az ő dolguk, de ha így sem akarják, akkor csak kifogást keresnek, vagy más oka van, nem a létbizonytalanság.
2015. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Jó látni, hogy hasonló vélemények íródtak, eszem ágában sincs bele szólni az életükbe, sőt már én is szeretnék a párommal egy kicsit nyugodtabb, csendesebb, pihentetőbb magánéletet élni kettesben. Csak kíváncsi voltam, születnek-e pozitív vélemények a gyermekvállalás mellett.
2015. júl. 5. 07:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Furcs már eleve a kérdés föltevése.


Ha te bizonytalannak, kilátástalannak gondolod az általános helyzetet, nem tudnád meggyőzni őket az ellenkezőjéről.

És legkevésbé sem tudnál önbizalmat adni nekik, hogy akárhogy is alakul, meg fognak tudni birkózni a nehézségekkel.

Lehet, hogy még túl fiatalok is, hiszen már 20 éves is írt itt olyat, hogy 6-7 éve együtt van a párjával.

A félelemről beszélés lehet mentség is, csak nem akarják őszintén megmondani az okot.

2015. júl. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!