Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben hatna ki az egyetemi...

Miben hatna ki az egyetemi tanulmányaimra, ha mellette babát vállalnánk?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton vagyok.
2016. febr. 13. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerinted? Mondjuk nem tudsz bejárni , mert lenne egy csecsemőd...
2016. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem vállalnék így gyereket.
2016. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az első mondja. Ha sok a gyakorlati órád, akkor garantált a csúszás. Egy szoptatós baba mellett képtelen lennél bejárni minden órára.
2016. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%
Esetleg, ha levelezőn folytatod, de nappalin szinte kivitelezhetetlen, de függ attól is mennyi segítséged van és hogy te hogyan bírnád..De gondolj bele elmész a baba mellől még ha nem is szoptatsz...Aztán hazaérsz vele vagy de tanulnod is kellene.Meg hát a gyakorlat is ha van. És egy neked kell a babához igazodnod nem fordítva, mert ő nem fogja abbahagyni a sírást csak mert te tanulsz.....
2016. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Nappali tagozaton úgy tudnál előadásokra járni, ha van egy állandóan ugrasztható nagymama vagy fizetett bébiszitter, illetve nem szoptatsz. Emellett éjszakánként apuka kel a gyerkőchöz, míg Te tanulsz, továbbá imádkozol, hogy ne vizsgaidőszakban érje el valamilyen betegség, ugyanis hiába más látja el, általában nyűgösebbek és sírósabbak olyankor.

Személy szerint azt gondolom, hogy nem ez a legideálisabb élethelyzet a gyermekvállalásra, mert gyakorlatilag más nevelné a saját gyerekedet és félig-meddig zombi üzemmódban élnéd át az egyik legizgalmasabb és legszebb időszakot, ami nem tér vissza soha.

2016. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
en egy nagyon konnyitett szombati okjt epp hogy elvegeztem egy baba mellett, de meg kellett varnom h mar ne szopizzon egesz nap apa tudjon ra szombaton vigyazni stb. rwndes egyetemet még levelezon se tudtam volna megcsinalni baba mellett nem hogy nappalin....igy is szo serint tankonyvel a kezemben setaltattam a babakocsiba...nagyon nem ajanlom hogy belevagj. a diplomas gyed is komolytalan
2016. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Hiába szavazod le az összes választ, igazuk van. Nekem is van szaktársam, aki egyetem mellett vállalt gyereket, és ahogy látom rajta, most kezd felocsúdni, hogy ezzel jól rá b a szott, ugyanis a fele órájára nem tud bejárni, pedig van kire hagyni a gyereket. Eleve, aki képtelen a méhének parancsolni amíg nincs a kezében egy normális diploma, amivel egzisztenciát és normális életkörülményeket tud a családvállaláshoz teremteni, azzal eleve valami gond van.
2016. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon szakfüggő. Nálunk (védőnő bsc) eddig többen vállaltak gyereket, nagy részük csúszik, mert az első fél-egy évben passziváltattak (inkább 1 évet, mert nincs lehetőség keresztfélévre). Egy lány van, aki tud velünk egyszerre haladni, neki úgy volt, hogy augusztusban megszületett a baba, szeptemberben már kezdte velünk az aktuális félévet. Egyéni tanulmányi renden van, ami azt jelenti, hogy előadásokra nem kellett bejárnia, csak a gyakorlatokra (ez heti 4-6*1,5 óra gyakorlatot jelentett). Addig az apuka és a nagymamák vigyáztak a kicsire. Szóval még a nappalit is meg lehet oldani, bár biztos, hogy vannak olyan szakok, ahol neccesebb (pl. orvosi, jog). Viszont segítség nélkül ez szinte lehetetlen, mert nem sok szakon engedik, hogy bevidd magaddal a babát a gyakorlatokra. Attól is függ, hogy mennyi tanulást igényelsz (vannak, akik 1-2* átolvassák az anyagot és levizsgáznak ötösre, van, aki pedig rengeteget tanul a kettesért), ha nagyon sokat kell tanulnod már most is, akkor ez hatványozottan nehezebb lesz a baba mellett. És nem utolsó sorban persze könnyebb kiélvezni a babakort, ha nincs mellette más kötelességed :) Azonban az egyetem melletti babavállalásnak is megvannak az előnyei, mire dolgozni kezdesz már nagyobb lesz, egyetemen könnyebb hiányozni egy betegség miatt, mint a munkából, nem fogsz pályakezdőként sokat kihagyni a szülés miatt... Szóval gondold végig az előnyöket, hátrányokat, aszerint döntsetek a pároddal. Nem te lennél az első, és nem is az utolsó egyetemista kismama :)
2016. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
meg mondjuk nekem ez a kategoria aki szuloagyrol a munkaba megy egyenesen: minek a baba ha nem vagy vele? ez az eletben csak egyszer ketszer adatik meg, nagyon bannad kesobb azt az idot amit a suliba toltottel még ha csak gyakorlatra kell bemenni...mindennek meg van a maga ideje. biztos meno volna elsokent babat vallalni a csoporttarsaid kozul de kesobb nagyon bannad amikor ok otthob babaznak felhotlenul a Te gyereked meg mar nagy, a sulit vagy elvegezted vagy nem,.de se a babaddal nem toltottel eleg idot se arra nem volt lehetoseget hogy kield magad amig lehet.
2016. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Attól, hogy mindenkit lepontozol még igazunk van.


Szerintem nincs olyan kar ahol ne lenne vagy szeminárium, vagy gyakorlat amin kötelező a megjelenés. Az előadások minimum 30 százalékán is bent kell lenni.


Ha van pénz bébiszitterre, vagy apuka már milliókat összegyűjtött így tud otthon babázni, esetleg van nagyi aki szívesen vállalja, akkor megoldható.

Máshogy nem.


Vagy hogy gondoltad? Gyereket magadra kötöd és viszed órára? Nem hiszem, hogy az oktató, vagy a szaktársak jó szemmel néznének egy üvöltő kisbabát. Plusz szerintem a gyereknek is kínzás lenne, ha nap mint nap cűgölnéd magaddal.


Ha időben szeretnéd készhezkapni a diplomád, akkor még vagy két évig le kell mondanotok a gyerekről.

Ha pedig gyereket szeretnél akkor a diplomáról.


Esetleg ha olyan a szakod és megoldható a levelezőre való átjelentkezés, meglehet csinálni gyerek mellett is a diplomát.

De nappali tagozaton, segítség nélkül lehetetlen.

2016. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!