Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb milyen összegű lenne a...

Kb milyen összegű lenne a GYED-em ha mostanában vállalnánk még egy babát?

Figyelt kérdés

2007. augusztus 1-től-volt folyamatos munkaviszonyom 2010. november 30-ig.

A két dátum között 2008. október 14.-én megszületett a kislányom.

2010. október 15.-től GYES-t kapok + október 15-től november 30-ig kiírták a fennálló szabadságaimat.

2010. december 1-től újra dolgozok 6 órában egy másik munkahelyen GYES mellett.


Ha jól gondolom a 365 nap biztosított munkaviszony megvan.?

Ugye abba a GYED is beleszámít?


1-2 éven belül szeretnénk kistesót.

Netto vagy bruttó bérből és mindig az előző évi jövedelmemből számolják ki a GYED összegét?


2011. márc. 17. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, megvan, és ha élt a munkaviszony a gyed és a gyes alatt, akkor az is beleszámít.


Mindig az előző évben elért bruttó jövedelem alapján számolják a gyedet. (ha volt 180 bérezett nap)

2011. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A gyed alatt is élt a munkaviszonyom. Nov. 30.-ával számoltam le és dec. 1-ével kezdtem az új helyen dolgozni.

Még annyit kérdeznék, hogy ha jövőre mennék gyedre, akkor ugyebár az idei jövedelmem alapján számolják ki az összeget.

Ebbe a gyes is beleszámít?

Ha igen akkor a 28500 Ft vagy az amit "kézhez kapok"?

2011. márc. 17. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, ha jövőre szülnél, akkor az idei béred lenne a gyed alapja. A gyes nem számít bele, mert egyik ellátás sosem alapja a másik ellátásnak.

Csak olyan jövedelem számít bele, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot.

2011. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi még egy kérdés felmerült. :)

Ha még idén szültem volna (sajnos ez már lehetetlen) akkor ugye a régi szerződés szerinti béremből számolták volna ki?

Tehát ugyanannyi gyed-et kaptam volna mint régen!?

Mert ugye az előző évi gyed nem lehet alapja a következőnek, mint ahogy előtte írtad.

2011. márc. 17. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Két esélyes:)

Ha idén szülsz július előtt, akkor igen a szerződés szerinti béredből számolnak. Viszont ha pl. augusztusban szülsz, és az igénylést megelőző évben nem volt 180 bérezett nap (a gyed miatt) akkor a szülés napjától visszafelé január 1-ig nézik a 180 bérezett napot, és ha volt ennyi, akkor abból számolnak.

2011. márc. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!