Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ekcéma állandóan kijön! Ez...

Ekcéma állandóan kijön! Ez mindig is így volt?

Figyelt kérdés

Én csak arra emlékszem, hogy gyerekként semmi bajom nem volt a bőrömmel. Nem voltunk túl gazgadok, szóval olyan samponunk, tüsfürdőnk, mosószerünk stb volt amit meg tudtunk fizetni. Játszottam a koszban, ettem a homokot, állandóan "nyaltam-faltam" a kutyánkat/macskánkat. Nővérem extra érzékeny fehér bőrű, mégis soha nem volt ekcémája.


Most meg a gyerekeim bőrére állandóan figyelnem kell. Kislányomon 2 évesen jött ki a tenyerén, hónapok alatt múlt el. A testén is kenegetni kell a bőrét, különösen télen. Kisfiamon pedig pár hónaposan jött ki először. Mindkét gyerekement napi szinten folyamatosan figyelem, milyen a bőre és hol kezd kijönni az ekcéma, hogy azonnal kenegethessem.


Lassan átváltottam bio mosószerre (nem használok öblítőt), parafinolajas gyógyszertári fürdetőt használok, hajmosás csak pár hetente (kevés hajuk van, így nem kell gyakran mosni).


Ráadásul annyi eltérő infó van mindenhonnan. Van ahol azt írják, hogy még a nagyobb gyereket se fürdessem minden nap!


Ez most már ilyen lesz egész életükben? Állandóan vigyázni, figyelni, kenegetni? Vagy ki fogják nőni?

Ez mindig is ilyen volt régen is? Mit tudok még tenni?



2016. febr. 15. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

gyerekeknél az ekcémát tejallergia is okozhatja, nem csak külső környezeti hatás.

és elsőrorban a tejtermékket "kell" megvonni, hogy kitisztuljon a szervezetből


kinövik


a kontakt allergia(pl vegyszerekre)az felnőtten szokott előjönni

2016. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam már... Régen gyerekként is ugyanazt használtuk mint a szüleink, nem volt bio meg sensitive meg nem tudom milyen mosószer, tusfürdő, mégse volt semmi bajunk soha. A mi gyerekeink meg ekcémásak, allergiásak, érzékenyek. Nem tudom mitől...
2016. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az orvos nem mondott semmi erre utalót. Csak hogy szárad a bőre és ezét kenegetni kell zsíros krémmel.

A tejet egyébként a mai napig alig kap. Tejterméket igen, de tejet szinte alig, azt is csak vizezve. De akkor megvonjuk tőle nem gond kipróbáljuk, hátha segít ez. Kap majd helyette rizstejet.

2016. febr. 15. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Vegyel rendes furdetot.

Probald ki a Weledat. A gyogyszertari koolajszarmazekot en nem kennem rajuk.

2016. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Keresd meg az okát, nem csak külső hatás lehet. Ételallergiára is gondolhatnál?...


A tejnél nem csak a tejet kellene elhagyni, hanem minden mást is amiben tej van. (tejtermékek, felvágottak, még a kifliben is lehet, stb..) jobban jársz, ha elviszed gasztroenterológiára.

2016. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányom kezét pl az ovoda olcso,gagyi szappana vágta haza mert naponta 10x mosatnak gyerekel kezet ,sebes lett a keze,én igy kislányomnak saját kézmosott vitem be megbeszélve az óvónőkel és a dadusal,illetve hetekig kenegetem,kezét ,sudocream,és másik kézkrémel ami érzékeny börüeknek ajánlott és nincs se illatanyag se hasonlok igy rendbejöt lányom keze .azota megint szép puha keze van .
2016. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy marad, lehet, hogy enyhül, de ha van német-sváb genetikum a családban, akkor akármikor kijöhet.

És tényleg, a németeknél is gyakori a tejallergia. És régen is így volt.


Szerintem a lekető legtermészetesebb szereket kell használni.

Öblítőnek jó az ecetoldat, esetleg egy csepp illóolajjal, ha utálod az ecet szagát.

Mosni a mosódió, de van aki ki nem állhatja. Hozzá lehet szokni.


Nekem a gyerekeknek csecsin valami fehér kenőcsöt adtak a gyógyszertárban fürdetéshez, ősrégen.


Hajmosáshoz is jó a természetes szappan, és ecet öblíteni.


Ha mégis kijön az ekcéma, akkor nálunk a Fenistil retard szelé használt. Egész kevés egyszerre, naponta többször, jól hűsít is. Van óriás tubusban is, de ha nem kell sok jobb a kisebb, mert 1-2 év alatt ki is száradhat. Már ha szerencséje van az embernek.és olyan hosszan nem jön ki.


De van, aki a vízre allergiás, vagy valamire, amivel a vizet kezelik.

2016. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem nemrég ajánlották, és nagyon bevált a fokhagyma gélt.

Korábban Elocomot kentem mindig, de telt van szteroidokkal, és a bőrgyógyász mondta, hogy azt csak nagyon végső esetben használjak.

2016. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!