Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy kislány a gyermekem...

Van egy kislány a gyermekem csoportjában, aki állandóan piszkálja a többi gyereket. (kissebbseghez tartozó a piszkálódó) Ellopja a lányom cuccait, szerintem anyjával osszejatszva, ráncigálja a gyerekeket stb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Ne kezdd el az előítéleteskedést. Ő csak egy gyerek, még nem játszik össze senkivel. Ő csak egy óvodás, jó lenne ezen a szinten megoldani a problémát és nem a rasszizmus szintjén. Az a kislány is ugyanúgy izgul ovi előtt, ahogy a tiéd, neki sem mindegy milyen az ottani napja... Nálunk amikor tetű volt, mindenki az egy kislányra mutogatott, aki kisebbség volt, de szerencsére nem hagytuk, hogy a megkülönböztetés elharapódzon, mert már a kicsik is kiközösítették a kislányt és ezt nem akartuk. Megegyeztünk, hogy mindenki megvizsgálja kicsijét és kezeli, ezután el is tűnt a tetű és a kislányt is elfogadták a társai... Mert mi, szülők nem mentünk bele ebbe az "összejátszós" felfogásba. Oldd meg óvodai szinten, de ne előítéletekből kiindulva. Nálunk egy MAGYAR!!! kislány lopikálta a kislányom cuccait, kiderült, beszéltünk a szülőkkel, és megoldódott. Nem mellesleg az én kislányom is egy időben lopta a legókat bentről, hát odavittem az óvónénihez, hogy bevallja és utána semmi baj nem volt. De hidd el, nem játszottam össze vele : )
2015. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Előző, pedig bizony van ilyen, h a gyerek pőici korától lopásra van tanítva. Nálunk is volt olyan kis cigánygyerek, aki csak összenézett az anyjával és már haza is mentek a másik gyerek kabátjában.
2015. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
1! Van a gyereked csoportjában/osztályában kisebbségi gyerek? Az az igazi? Azt gondolom nem. Nincsenek előítéleteim, de igenis van, higy ovis korban kiütközik a vér.
2015. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen eltekintve a származástól, ha a gyerek rosszra van nevelve, akkor rosszat fog csinálni. Illetve, ha rosszat csinál, és ezt nem büntetik, sőt még meg is erősítik, akkor is rossz mintát fog követni.
2015. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!