Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácsot kérnék? Gyerekszoba...

Tanácsot kérnék? Gyerekszoba ügybe

Figyelt kérdés

ugy vélem nekem van igazam


van 3 és 6 éves lányaink jelenleg egy szobába vannak kisebb méretü ygerekszoba. tavasszal lesz a festés és átrendezés. namármost azt szeretném elérnia férjemnél hoyg menjünk mi át a gyerekszobába lakni a gyerekek át a másikba.

Nagyszobába egy nagy ablak van

gyerekszobába 2 ablak

jelenleg a gyerekszobába állandó napfény van mig a másikba annyira nem süt a nap hiszen észak felé néz.


jol gondolom azt hogy a csemeték igy is ugy is nönek egyre nagyobbak lesznek egyelőre amig itt lakunk miért nem változtatnánk át a két szobát hiszen a nagyobb tér elég lenne két gyermekeknek hiszen úgy is lesz benne két iroasztal tanulniuk ugy is kell elférnének. nos ha a kiszsobába tennék két iroasztalt akkor már be se lehet lépni tér meg nincs.

illetev emeletes ágyuk van ez nem jelent gondot? vagy eladjuk és vegyünk két külön álló ágyat nekik külön sarkokba legyen hogy saját terük legyen. ki hogy oldaná meg?

két kislány


2016. febr. 15. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én a napfényes szobából nem biztos, h áttenném őket a másikba, még ha az nagyobb is.

inkább vmiféle galériás ágyat vennék, vagy olyat, amiben szinteltolással vannak az ágyak, alá tehető íróasztal, polc, stb... nem tudom, érted-e mire gondolok?


a 2 lány egészen kamaszkorig el tud békében élni egymással. utána is, csak akkor már néha első vérig mennek a csaták :D

2016. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értem


akkor lehet igazad lehet mert férjem is ezt mondja csak azt szeretném ha nem lenne gondjuk hogy kisebb térbe vannak. kb 5 éven belül elköltözünk de addig is kell lenni valahogy. amugy sárga és zöld lesz a szin (ami amugy is az csak átvariáljuk kicsit illetve sárga virágokkal dobjuk fel a szobát.

2016. febr. 15. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszem, gipszkarton fallal megpróbálnám elválasztani azt a szobát amelyiket lehet. A nagy jövőre iskolába megy, kelleni fog neki egy kis nyugi a tanuláshoz. A kicsi meg még bőven kicsi lesz. De ha nem megoldható, akkor én is inkább átköltöznék a kisszobába, a nagyszoba terét meg megpróbálnám elszeparálni, hogy saját kuckójuk legyen. Külön ággyal.
2016. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A napfény szerintem nem annyira jelentős, hisz gondolom suliban, oviban vannak a nap legnagyobb részében. Hétvégén meg gondolom legkevesebb időt a szobájukban töltik.
2016. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ilyesmire gondoltam.


a nagy hiába megy iskolába, még jó darabig ha haza is viszi a házi feladatot, azt nem egyedül csinálja, hanem jó eséllyel mondjuk a konyhaasztalon anyuval vagy apuval. ezért nem kell annyira külön kuckó. évek telnek el addig, hogy valóban EGYEDÜL tanuljon a gyerek.

2016. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
meg lehetne oldani az elszeprálást a nagyszobába de a kicsibe ez nem megoldhato
2016. febr. 15. 13:35
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket



köszönöm a tanácsokat

megy a zöld pacsi

2016. febr. 15. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Én simán átköltöznék, hiszen éjszaka nekünk elég a franciaágy és 2 éjjeliszekrény, esetleg, ha befér a is ruhás.


A kicsik meg hadd dorbézoljanak a nagyobb szobában. Könnyebb lenne kialakítani egy tanulósarkot is a nagyobbnak, hogy ne zavarja annyira a kisebb.

Mikor mi gyerekek voltunk a tesómmal a miénk volt a nagyobb szoba, és nem volt napfényes, mert északra nézett a nagy ablaka.

Hiába van a kisszobában 90-es emeletes ágy akkor sincs akkora terület a földön ahol kényelmesen játszhatnának.

2016. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát mi ketten vagyunk lányok nővéremmel és borzasztó volt, nem volt soha külön szobánk, állandóan öltük egymást, nagyon rossz volt a kapcsolatunk és sajnos ráment most a felnőttkori viszonyunk is..

3 és 6 évesen nem olyan nagy gond, de nővérem onnantól lett velem ilyen agresszor amikor suliba ment, "nagylány" lett. én ha 2 lányom lenne a mi példánkból tanulva tuti nem raknám őket egybe. ha nem megoldható legalább külön kis életteret biztosítsatok nekik a szobán belül..

2016. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!