Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekszoba-dilemma: együtt...

Gyerekszoba-dilemma: együtt legyenek még, vagy külön? Adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés

A lányom most 6,5 éves, ősszel sulit kezd. A fiam 5 (ő majd rá két évre, 7 évesen). Most közös a szobájuk, emeletes ágyuk van, és minden szekrény-polc a fal mellett, így van tér középen játszani. Szeretnek együtt lenni egyenlőre, meg praktikus is volt.

Viszont: ha a sulikezdés miatt bekerül az íróasztal, pláne később a másik asztal is, akkor sehogysem tudom majd kisakkozni, hogy tér maradjon nekik játszani, a lakásban máshová nem tudom átpakolni az itt lévő szekrényeket, zsúfolt lesz a szobájuk nagyon! Van két fél szobánk, ezért elviekben megoldható lenne nekik a külön szoba. Ezek mondjuk viszonylag kicsik, de fal mellé pakolva bennük az ágyat-asztalt-szekrényt azért középen maradna játszószőnyegnyi tér nekik, ahová le lehet hasalni... viszont félek, hogy így a közös elfoglaltsággal töltött idő is lecsökkenne, persze lehet, hogy iskoláskorban ez eleve így lesz.

Meg talán a privát szféra is jó lehet, nem tudom, mert én sosem éltem tesóval, egyke vagyok, de azt tudom, hogy kamaszként jó volt elvonulni, ezért is alakítottuk így a lakást, hogy a kamaszkorukra gondolva legyen lehetőség külön menniük, főleg, hogy külön neműek.

De nem korai ez még a kisiskola kezdésekor?

Mit tennétek? Maradjanak együtt de zsúfoltan? Vagy menjenek külön, nem sokkal nagyobb helyre fejenként, aztán meglátjuk beválik-e nekik?

Logisztikai szempontból könnyebb míg együtt vannak (pl fektetés, vagy akár a pakolás koordinálása... meg akkor a "közös" játékok pl lego kinél lennének? vagy a mesekönyvek, társasok...?)

Áááh, tanácstalan vagyok! Segítsetek ötletelni!


Az is baj, hogy anyagi erőforrásoknak erősen híján vagyok, tehát oké, hogy megveszek egy asztalt+széket, de különösebb beruházásra nincs lehetőségem. pl galériaágy-írósztallal-pakolórekeszekkel kombó vagy hasonlók! Gondolkodtam lehajtható asztalban is, de mivel várhatóan napi szinten használatban lesz, igazából ígyis-úgyis terveznem kell a helyével, akkor meg akár rendes asztal is lehetne, az legalább mobil, ha átrendezés vagy költözés van...


bocs h hosszú, de segítsetek ötletelni!


2014. dec. 27. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsőre az jutott eszembe, hogy maradjanak együtt a tanulósarkot pedig alakítsátok ki egy másik szobában. Akkor a játszó testvér sem tudná zavarni a másikat és a közös játékok elosztásán sem kellene gondolkodnod.
2014. dec. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam kérdezni a gyerekeket már pici koruk óta a szobájukban történő változtatásokkor. Persze nem ők döntenek, de meghallgatom, hogy mit szeretnének.

Az a fő kérdés, hogy a két gyereknek most van-e igénye külön szobára. Az enyémek 10 éves kor után kezdték mondogatni, hogy lassan jó lenne külön, de még mindig élvezik, hogy este sutyoroghatnak, még plüssöznek az ágyban.


A másik kérdés az íróasztal. Én a nagyobb lányom iskolakezdésekor kérdeztem egy fórumon, hogy kinek mi a tapasztalata. Volt, aki javasolta az íróasztalt, mert szimbolikus jelentése is volt, hogy elkezdődött az iskoláskor, volt akinek használta a gyereke, de sokan írták azt is, hogy első-másodikban még inkább szobadísz volt. A gyerekeknek nem volt még annyi házijuk, ha akadt is némi gyakorolni való, akkor hiába volt ott a szép új íróasztal, inkább kimentek anyuhoz a konyhaasztalhoz, vagy az ebédlőbe.

Mi végül nem vettünk mert a lakásba nehezen fért volna, nagy meló lett volna az átalakítás, és nem is volt rá végül szükség.


Szóval én a helyedben megkérdezném a gyerekeket, ha még szeretnének együtt maradni, akkor a nagyobbnak egy külön polcot rendeznék be a sulis cuccoknak és íróasztalt ráértek akkor is venni ha az otthoni tanuláshoz kell.

2014. dec. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dolgozzátok ki a variációkat és válasszanak ők!

Én úgy emlékszem, egészen 13-14 éves koromig úgy tudtam legjobban tanulni, ha a fejem fölött zajlott a családi élet.:) Majd jelzi a gyerek az elvonulási igényét, és akkor ráértek. De tényleg ők a legkompetensebbek ebben, döntsenek ők!

2014. dec. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

természetesen megkérdeztem őket pár napja, a lányka menne különbe szívesen, az öcsi maradna vele...

egyébként nekem is megfordult a fejemben, hogy egyáltalán kell-e feltétlenül saját írósztal így az első időkben, úgyis eddig is mindent pl feladatlapozás vagy színezés/gyurmázás stb az ebédlőasztalnál csináltak. Most megerősítettetek abban, hogy talán ráér pár év múlva, ha sokasodnak az itthoni külön teeendői, vagy ha eldől végérvényesen, hogy saját szobát akarnak.

Az iskolás-szekrény v polc jó ötlet, köszönöm. Valószínűleg e célból vennék egy külön fiókos görgős iratszekrényt, később ha lesz asztala, alá be tudná majd tolni.

2014. dec. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!