Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen hátérrel vállalnátok-e...

Ilyen hátérrel vállalnátok-e a babát?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fórumot, hozzászólást elolvastam már abban a témában, hogy mennyi az, amiből el lehet látni egy babát. Sok válasz elbizonytalanít, hogy most mi akkor vállalhatjuk-e, vagy felelőtlenek vagyunk. Szívünk szerint nagyon nagyon szeretnénk már. Pályakezdőként keresem a munkát, de fél éve semmi. Párom fizetése 170000 forint. Összegyűjtött pénzünk: 1 millió a bankban. Albérlet rezsivel, nettel, tvvel, felszerelve, két szobával 50000 forint télen, nyáron inkább: 35000 körül van. Autónk nincs, hitelünk nincs. Mikor valakinek mondom, hogy milyen jól élünk ennyi pénzből ketten sokan csak néznek, hogy uristen, hogy tudunk kaját venni, na most ehhez képest voltunk eddig minden évben nyaralni, arany gyűrűvel kérte meg a kezem, a babának is önállóan meg tudnánk venni a kelengyét stb. Szóval nem értem, hogy akkor mi most szegények vagyunk egy babához és életünk legnagyobb hülyeségét követjük el, ahogy egyesek fogalmaznak, vagy tök jól meg lehet élni ebből a pénzből addig az 1-2 évig még itthon vagyok a babámmal, mert nyilván utána dupla fizetése lenne, ha találnék munkát.
2016. febr. 15. 16:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem vállalnék, amíg neked nincs minimum 1 éves munkaviszonyod.

Ugyanis, ha bármi történik a pároddal, a gyesből és a családi pótlékból nem fogod tudni fenntartani magad. GYerekkel, munkatapasztalat nélkül pedig végképp nem fogsz munkát találni.


Ha más nem, keress gyakornoki állást, onnan idővel át lehet kerülni fizetős munkára, ráadásul az önéletrajzodban is lesz valami munkatapasztalat.

2016. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A hatteretek boven jo de ha ujra kezdhetnem en is azt mondom addig ne mig gyedre nem tudsz menni! Elso valaszoloval egyetertek.3 gyerek anyuja
2016. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, de nem találok munkát. Kis város, humán diploma. Várom a további tanácsokat. ment a zöld kéz.
2016. febr. 15. 16:40
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Munka nélkül nem.
2016. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A háttérrel nincs gond. Viszont, épp azt írod, hogy pályakezdőként fél éve nem találsz munkát. Szerinted 2-3 év múlva még mindig pályakezdőként (ráadásul az iskola elvégzése után ki is esel a gyakorlatból, így munkatapasztalat nélkül), gyerekkel hogy fogsz munkát találni? Vagy akkor szülsz még egyet? Mert ilyenkor jön az, hogy úgyis kis korkülönbséget akarunk... Aztán már hagy jöjjön a 3. is... Utána meg megy a siránkozás, hogy nem vesznek fel sehova. Bocsi, ha nyers vagyok, de ismerek jópár ilyen embert (sógornőm is ilyen, 3 gyerek 5 év alatt, csak ne kelljen menni dolgozni).

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, hogy előbb mindenképp dolgozz, legalább 1 évet.

2016. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Vállaltam és a babázás alatt másoddiplomáztam. Igy mire visszamentem, mást tudtam keresni. Ehhez stabil párkapcsolat kell, természetesen.
2016. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, amíg nincsen munkád. Az nem kifogás,,hogy kisváros meg humán diploma. Akkor helyezkedj el a diplomádon kívül, vagy kezdj el egy piacképes OKJ-t. Ha ott lesz a gyerek is, akkor soha soha nem fogsz munkát találni.

Mi a végzettséged egyébként?

Én amúgy nem csak a munka miatt, hanem egyébként is várnék azzal a gyerekkel. Értem, hogy nyaraltatok meg aranygyűrű van az ujjadon, de 170ezer forint egy három, később akár 4-5 tagú családnak nagyon szűkösen lesz elég. Arról nem is beszélve, amit egy korábbi válaszoló is mondott, bármikor történhet bármi a férjeddel, ami miatt jól jöhet az a kis plusz, amit már a GYED ad (ha jól értelmezem, most csak GYES-t kapnál, ugye?) vagy a biztos pont, hogy effektíve bármikor visszatudnál menni dolgozni.

2016. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
tanári diploma egyébként. a diplomás gyedet talán kapnám, bár szerintem kicsúsztunk az időből, mert nem születne meg egy éven belül a diploma után. Ennek most nézek utána. A 4-5 főre tényleg nem lenne sok, de nyilván csak hárman lennénk első gyerekkel, és keresném tovább a munkát. 27 éves vagyok, párom 38 és nem nagyon akarok várni tovább. Mi van, ha évekig nincs munkám, meg terhes sem leszek, mert munkát kerestem...ettől is félek kicsit.
2016. febr. 15. 17:06
 9/20 A kérdező kommentje:
ja igen és a nyaralunk meg a gyűrű azt azért írtam, hogy a babával nyilván más dolgok lennének fontosak, ami pénzt eddig nyaralásra költöttünk, mert "megtehettük", azt nyilván a babára (is) költeném. A megspórolt pénz miatt is biztonságot érzek. Ezt most nem magyarázkodásnak írtam, csak, hogy tényleg tisztán lássátok.
2016. febr. 15. 17:10
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így elég hamar felélnétek a félretett pénzeteket. Ha kell, akkor én elmennék másik városba dolgozni, akár költöznék is. Ha most nem találsz munkát, akkor gyerekkel, pályakezdőként hogyan fogsz? Kellene az a munkaviszony mindenképpen.
2016. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!