Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen helyzetben vállalnáto...

Ti ilyen helyzetben vállalnátok még egy gyereket?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk a férjemmel, van már 3 gyermekünk. Az anyagi helyzetünk stabil (nemcsak most, de a következő akár 30 évre nézve is). Viszont mivel külföldön élünk, nincs semmi segítségem. Ez a gyerekek mindennapi ellátásban nem probléma, azonban ha valamelyik megbetegszik és orvoshoz kell vinni, akkor vinnem kell a másik kettőt is. Vagy pl decemberben az egyikkel kórházban voltam egy hétig, addig a férjemnek kellett otthon maradni a másik kettővel. 6 éve itthon vagyok négy fal között a gyerekekkel, jó volna ha a napom már nemcsak a pelenkacseréről, etetésről szólna. (félreértés ne essék, van munkám, azt itthonról tudom végezni) Viszont nekem olyan jó volt a várandósság mindhárom esetben, a szülés is könnyű volt(már ha lehet ilyet mondani egy szülésre), a picik (is) annyira csodálatosak. Nem tudom. Az eszem nemet mondana, de a szívem még úgy szeretne. Ti mit tennétek?
2016. febr. 11. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Én a szívemre hallgatnék, így, hogy a feltételek adottak.
2016. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Én vállalnék még egyet.

Idővel úgy is kirepülnek, újra lesz mozgástered, az a pár év elröppen gyorsan. De ha nem lesz baba, mindig megmarad benned a hiányérzet.

2016. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az jött le abból amit leírtál hogy, csak a várandósság és szülés okozta pozitív élmények miatt szeretnél még egy gyermeket.

Tedd fel magadnak a kérdést hogy miért szeretnél még egy gyermeket.

Remélem ez segít.

2016. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha stabil az anyagi helyzetetek és szeretnétek, akkor szerintem is vállald be. Nem tudnátok esetleg nannyt fogadni? Ha nem is minden napra, de amikor úgy érzed, hogy elég a gyerkőcökből, akarsz magadra 2-3 óra hosszát, akkor ő jönne és vigyázna rájuk, vagy segítene neked ellátni őket, ha valaki beteg lesz, ahogy írtad, akkor ő tudna a másik kettőre vigyázni, amíg te a harmadikkal elmész az orvoshoz és nem kell 3 gyerkőccel végig bumlizni a fél városon.

A férjed mit mond? Ő szeretne egy negyedik gyerkőcöt?

2016. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
ilyen feltételeid vannak,ami még 1 baba válaláshoz tökéletes. halgas magadra érzéseidre,szivedre
2016. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Semmilyenben!


23/L

2016. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha ilyen jó az anyagi helyzetetek, akkor miért nem fogadsz fel segítséget? Napi x órára. Vagy hetente 1-2 napra.

Hogy jött szóba a 4. baba? Férjed szeretné?

Most így nem jó, ahogy vagytok?

Ha a már meglévő 3 nagyobb lesz, akkor neked is jobban lenne időd, magadra is.

Szerintem én 3 gyerkőccel nagyon elégedett lennék.

2016. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Ezt en se ertem, hogy kulfoldon miert nehezebb segitseget talalni mint otthon... Jo, dragabbnak dragabb, de ugyanugy diakok vallaljak minimalber alatt.


A 3 gyerek ennyire egyidoben jott hogy egyikuk sem bolcsodes/ovodas meg?

Vagy ikrekre sikerultek? Mert ha igen, akkor ha mar ovodas koruak, es ezert felszabadul az egesz napod, akkor johet a negyedik. De azert harom gyerekre szerintem mar nem mondhato hogy keves. Negyediket vallalni akkor erdemes -szerintem- ha nem csak a mindennapi megelhetes nem gond, hanem a tovabbiak, a jovo sem.

Vedd figyelembe, hogy lesz majd nekik kozepiskolas idoszak, lesz majd tovabbtanulas ami mar komoly penz, illetve a mai vilagban azert az sem art, ha kicsit segiteni tudtok az elindulasban, a sajat labra allasban (gondolok itt egy kezdeti tamogatasra az eletkezdeshez, mint pl leendo lakas onerejebe valamennyi, stb).


Ha valaszthatok hogy legyen harom de azokat kitanittatom, elinditom rendesen az eletben, vagy negy, de mind a negy kuszkodni kinlodni fog mire nagynehezen egyaltalan el tud koltozni, akkor -felteve persze ha meg nincs utban a negyedik mert akkor mar nem nyulnek hozza- inkabb az elso lehetoseg.


Illetve nem tudom hany evesek vagytok, de ha vannak idos szuleitek, elobbutobb bejon a kepbe az, hogy ok mar nem tudnak egyedul gondoskodni magukrol, erre se art gondolni.

2016. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is külföldön élünk és 4 gyermekem van. Nulla segítséggel. Igaz nekem a kisebbek ikrek. Már tapasztalatból írom, nem vállalnám a helyedben. Nem tudsz annyi időt fordítani ennyi gyerekre, mint kellene. Pedig nekem a legnagyobb már 17 éves lesz az ikrek pedig 9. Sajnos a fiam problémás gyerek lett, ADHD gyanús, hááát nagyon fárasztó. Én miatta dolgozni sem tudok elmenni. :( Pénzben is többe kerül akárhonnan is nézzük. Írod, hogy stabil az anyagi helyzet, de bármikor beüthet valami, sosem lehet tudni. Csak a szülés pozitív élménye miatt nem vállalnám a helyedben. Mert ahogy írod is, be vagy zárva és már eleged van a pelenkacseréből is... Szerintem hallgass az eszedre. Am a férjed mit szeretne?
2016. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A gyerkőcök 5 és fél, 3 és 1 évesek, vagyis a két nagyobb napközben oviban van. Mint említettem is, nem a mindennapi teendőkhöz kellene a segítség, hanem egy egy betegség esetén, vagy ha szeretnénk egy szabad estét magunknak a férjemmel kettesben.

Nehezen bíznám a gyerekeket idegenre, bár lehet szükség lesz így is rá.

Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 11. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!