Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan hatott a terhesség a...

Hogyan hatott a terhesség a baba érkezése a kapcsolatotokra?

Figyelt kérdés

Pusztán kiváncsiság. Biztos dolgoznak a hormonjaim..A terhesség előtt egy nagyon mély ponton volt a kapcsolatunk konkrétan már össze volt pakolva a párom holmija hogy költözzön el(én szerettem volna hogy vége legyen).Aztán megbékéltünk pár hétre de akkor sem volt jó a kapcsolatunk.Aztán egyszercsak kiderült,hogy terhes vagyok.Az első trimeszter nehéz volt.A munkából kiestem,államdóan rosszul voltam,stb.A párom aki még nem vágyott annyira gyerekre teljesen bezsongott (szerintem ő a boldogabb). Azóta úgy érzem nagyon közel állunk egymáshoz.Sokkal jobb minden.És bár szex len lehet köztünk mégis jó minden.

Összehozhat újra két embert egy gyerek? (9éves kapcsolat)


2016. febr. 15. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Sosem lehet tudni. Remélem, igen.


A baba születése előtt nincs gond, majd utána lesz, szerintem. Arra készüljetek azért lelkiekben. Nem alvás, fáradtság, türelmetlenség, és társai, hetekig, pecheseknek hónapokig. Nekünk masszív kapcsolatunk van, és egymást támogatva éltük túl mindkét gyereknél az első negyedévet. De kemény volt. Remélem, ebben is szerencsések lesztek! Engem nem került el a szülés utáni depresszió sem, sajnos. Nah, az sem segíti fenntartani a romantikus hangulatot.

2016. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sosem voltunk romantikus tipusok. Viszont sokkal figyelmesebb.Én is megértőbb vagyok.Egy szerencsénk van remélem ez hasznunkra válik,hogy sokat éjszakázunk.Ilyenek vagyunk.Én amíg dolgoztam 2-3-4órákar aludtam.Tudom hogy nem egészséges de egyszerüen ilyen vagyok.A párom is hasonló.
2016. febr. 15. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet! Nem mindenki éjszakázik hónapokig, nálunk pl csak az első egy hétben kelt fel sűrűn a gyerek, utána már csak egyszer enni, majd 6 hetes korától este 8-tól reggel 7-ig alvás, 6 hónapos kora után ez kitolódott reggel 9-re.
2016. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez csak később derül majd ki...függ attól, hogy milyen lesz a baba, mennyit segít a környezet..

Nekünk nagyon nehéz volt, nagyon-nagyon vártuk a babát, nagyon boldogok voltunk, amikor megszületett...Aztán éjszakáztam heteket, hónapokat, végül több, mint 2 évet. Senkinek nem kívánom. Valahogy a férjem sem találta a helyét, az elején azt hitte, minden megy tovább, edzeni járt, ide járt, oda jár. Én meg szenvedtem otthon. Egy idő után befelé fordultam és nem tudtam kedves lenni, nyilván ez sem segített... 1 év után holtpontra jutottunk, nagyon durván. Én sírtam, hogy a gyerek, aki megkoronázza a több éves kapcsolatunkat, akit annyira vártunk, most romokba dönti a házasságunkat?? Aztán csak változott valami, valahogy. Írtó nagy erőfeszítés kellett... Bár innentől még sok volt hátra a nehezségekből, közben kiderült ez-az a gyerkőc egészségével kapcsolatban, de valahogy sikerült talpon maradnunk. Már elmúlt 3 éves a fiunk, bár a mai napig nehéz eset, de már sokkal jobb minden (fél éve jól alszik). Úton a kistesó, boldogok vagyunk, és reménykedünk egy könnyebb folytatásban...

Hozzáteszem, mi mindig is egyedül voltunk, sokáig, nagyon sokáig én teljesen egyedül éreztem magam a gyerkőccel és a problémákkal (férjem nem segített be, sosem volt itthon...), családjaink, barátaink pedig messze élnek.

2016. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten az érdekel hogy mennyire nehéz egy babával,kialvatlanság stb.Hanem maga a tény hogy egy család lesztek.Hogy már nem csak úgy együttvagytok.Ilyesmik...Lehet rosszul tettem fel a kérdést akkor...
2016. febr. 16. 00:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk rosszul hatott. Nagyon vártuk a babát, évekig próbálkoztunk. Aztán kiderült fejlődési rendellenessége van (hálistennek nem vészes) és korábban jött. 3 hónapot voltam a kórházban a gyerekkel mire hazajöhettünk és utána is folyamatosan kórházba járogattunk. Vagyis én, meg a gyerek mert apuka más városban dolgozott. Nagyon nehéz volt, sokszor egyedül éreztem magam. Mostmár minden oké de úgy érzem ez a stressz nagyon megviselt és sokszor házisárkány vagyok ha azt érzem minden csak rám hárul. Ő ezt nehezen viseli, nem érti, én meg azt nem értem ő miértnem érti hogy nem olyan könnyű itthon egy gyerekkel. Remélem fog ez változni, próbálok kikapcsolni de nem könnyű. Az tuti hogy nekem kellene helyrejönni mert nem jó ez így de úgy érzem a férjem is lehetne kicsit segítőkészebb. Tönkremenni a kapcsolatunk biztos nem fog (már 11 éve vagyunk együtt és nehezebb dolgokat is átéltünk) de most nem egy jó periódusban vagyunk.
2016. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De egyébként az a probléma ami miatt elakartad küldeni a páodat, az valószínűleg a baba érkezése után is meglesz. Az emberek nem változnak. Én éreztem hogyha megleszva gyerek akkor valóazínűleg minden rám hárul majd de reménykedtem benne hátha változik a férjem és jobban kifogja venni a részét a dolgokból. Változik talán, mostmár viszi a gyereket magától ha valahova megy (előtte sokat kellett vele vitatkoznom,hogy igazán vihetné őt is,hadd nézelődjön), vagy néha nekiáll rendet rakni (nem sokmindent csinál de értékelem a szándékot) de sose lesz olyan mint más apukák akik néhe megetetik a gyereket, megfürdetik,órákig játszanak vele csak azért hogy anyukának legyen ideje magára vagy a háztartásra.
2016. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem (de biztosan vannak kivetelek mint mindig, en csak azt irom le amit gondolok). Egy kisbabnak nem az a “dolga” hogy egy kapcsolatot helyrehozzon vagy osszekovacsoljon. En ketlem, hogy egy kisbaba helyretudja hozni azt a problemat ami miatt ti majdtnem szetmentetek. Ezt nektek kell megoldani es nektek kell ezen dolgozni es eldonteni, hogy elfogadjatok-e, megoldhato-e. Egy kisbaba sokszor meg a stabil, boldog kapcsolatokat is probara teszi, nemhogy egy olyan kapcsolatot ahol mar melyponton volt a par es szinte szetmentmentek. Nagyon sokszor van olyan, hogy az ember mindent megtesz a gyerekeert es emiatt meg maganak sem akarja bevallani, hogy ez az egesz nem mukodik. Mindent megprobal de egy ido utan belefarad es mar nem lesz onmaga. Ekkor kezdodik a gond. Olyan szinten valtozik meg minden egyik naprol a masikra, hogy hihetetlen probatetel. De szivbol kivanom, hogy ne legyen igazam es minden rendben legyen.
2016. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi nagyon átestünk anya-apa szerepbe, ami nem feltétlenül baj, de pl annak ellenére, hogy császáros voltam 3 hónap után szeretkeztünk először. Nem én hárítottam, egyikünk se közeledett. Ott van az a tudat, hogy a pici ott a szobában, stb. Aztán ez lassan rendrződött, de pl most 7-10 naponta van szex a terhesség előtt 2 naponta/naponta volt. Más lett a kapcsolatunk. Egymás legjobb barátai lettünk, valakinek a szülei, akit imádunk. Nem tudom, ez jó vagy rossz irány, de összességében boldogok vagyunk. 6 hós a kicsi.
2016. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki érti a kérdésedet. Amiket leírtak a többiek, azok töltik ki a mindennapokat, a ti közösségeteket. Amiket most csináltok azokat az itt leírtak váltják fel. Megváltoznak a dolgok, a személyiségetekből, hozott mintáitokból, a kapcsolatotoktól függ tud e ebben az új felállásban megújulni.

Aki írta, hogy jön a kistesó nagyon hasonló helyzetben van mint én, annyi különbséggel hogy az én férjem mindenben segít csupán sokat van távol a munkája miatt ergo én sokat egyedül.

A mi kapcsolatunk 2013 augusztusban kezdett mélyrepülésbe a gyerek 1.5 éves korában amikor elvetéltem a második gyerekkel.

A nagyon stabil kapcsolat széthullani látszott, szerelmes lettem valakibe (akivel végül egy csók sem lett). Terápiára mentünk és azt választottuk rendbe tesszük az életünket. Az àllandó kimerültség, megváltozott élethelyzet (folyamatos készültség 0 kettesben töltött idő) összehasonlíthatatlan próbatételek elé tesz. Ez a folyamat maga a családdá válás. És ez nem pár hét vagy hónap.

Én azt javaslom tapasztalatból is, azokat a problémákat még most beszéljétek át, oldjátok meg, mert ahogy írta vki előttem elő fog jönni.

2016. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!