Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több lehet a gyerektartás...

Több lehet a gyerektartás vagy kevesebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg van munkám , minimálbért keresek, tavalyi évben pár hónapot dolgoztam csak, próbaidő leteltéig amíg a cégeknek jó volt.

Szóban megegyeztünk a volt párommal havi 20 ezer gyerektartásban amivel sokszor a jelenlegi párom segített Most babát várunk és az exem ő bíróságra akarja vinni az ügyet, mondván majd biztos nem fizetek ha meglesz a gyerek, pedig ilyenről szó sincs.

A kérdés az, hogy tényleges minimálbér alapján előfordulhat hogy több lehet 20nál a díj vagy esetleg csökkenthetik?

73 ezer forintot kapok havonta.


2016. febr. 16. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Egy gyerek után, a fizetés 15-25 %-a lehet, attól függően, hogy a bíróság hogy ítéli.
2016. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Általában gyerekenként kb. 20%-ot szoktak megítélni. Ha te jelenleg kevesebbet fizetsz, akkor van esély arra, hogy amennyiben az exed

bíróságon kéri a gy.tartás megállapítását, akkor emeljenek rajta.


Ha viszont te sokallod a gy.tartás összegét, akkor te is mehetsz a bíróságra, hogy megállapítsanak egy hivatalos összeget.

2016. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy még csökkenteni is tudnád, de ne haragudj, jó nagy szemétség lenne tőled. 20 ezer forint is rettentő kevés egy gyerekre. És ne hozd az új gyereket kifogásként, mert annyit kellene csinálni, amennyit fel is tudsz nevelni. Minimálbérre minek vállaltál gyereket, ha nincs stabil munkahelyed, és az előzőnek is csak szaros 20 ezret tudsz adni?
2016. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Átlagosan 20%-ot határoznak meg, tehát ha most 73-at kapsz kézhez, akkor 14600 Ft lenne a gyerektartás.

De! Meg lehet határozni egy minimumszintet is akár, ami a Ti megállapodásotok, és ezt pl. lehetne 20 e Ft-ban meghatározni, akkor ugyanott lesztek, mint most, és nincs vita.


Nem tudom, hogy a többiek miért támadják a kérdezőt, hiszen már a kérdésben is leírta, hogy nem kíván eltérni az eddigi fizetési szokásaitól. Valamint a gyerekvállalás kapcsán is butaság támadni, hiszen azt is írta, hogy a jelenlegi párja segíti őt ki, ha úgy adódik, tehát még az új pár is fizet a régi gyerekre. Miért lennének szemetek? Tudjuk mennyit keres a mostani Párja? Tudjuk, hogy ez felelőtlenség vagy sem?


De jó magyar mentalitás, támadjuk le, ha van sapkája azért, ha nincs, azért.

2016. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

"A kérdés az, hogy tényleges minimálbér alapján előfordulhat hogy több lehet 20nál a díj vagy esetleg csökkenthetik? "


Ez egyértelműen utal arra, hogy a kérdező nem bánná, ha csökkenne a gy.tartás.


És lehet a felesége dollármilliomos is, úgy nem vállalok gyereket, hogy nem tudok róla gondoskodni. Pont. Ha nem tudok nyomorult 20 ezret odaadni az egyik gyerekemnek, az azt jelenti, hogy NEM TELIK másikra. Mert így is a béka segge alatt van a színvonal.

2016. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

"Most babát várunk és az exem ő bíróságra akarja vinni az ügyet, mondván majd biztos nem fizetek ha meglesz a gyerek, pedig ilyenről szó sincs."


Akkor én is kiollózom a választ. A Te másolásod csupán egy számszaki kérdés arról, hogy a bíróság mit határozhat meg. Az, hogy SZERINTED arra utal, hogy majd talán nem akar annyit adni semmi más, csupán feltételezés.


Lehet persze ettől igaz, félre ne értsetek, csak erről nem tudunk semmit. És én nem támadok le senkit addig, amíg nem tudok róla vagy az ügyről eleget. Ennyit akartam volna mondani, de látom, hogy itt felesleges, azonnali megtorlás jár érte.

2016. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
73e netto fele az 36,500: ez a maximálisan vonható összeg gyermektartasdijra. Ebbe viszont az összes gyerek bele kell hogy férjen, így a 20ezres tartasdijat le fogják csökkenteni minimum 18250re, hacsak a kérdező nem vállalja a 20ezret.
2016. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gondolom a tudatlan rosszindulat a nőktöl van, de nem gond ez normális nálatok...:)

Nem akartam kevesebbet fizetni, ezt írtam is a 20at az exem mondta, nem én , fizettem eddig is akartam ezután is.

Na most ha ő nem tudja elviselni , hogy a mi évek óta oly jó kapcsolatunknak anno véget vetettem és próbál keresztbetenni és minden alkalommal beleszállni az életünkbe akkor hagyom hagy történjen úgy ahogy szeretné. Ha kevesebb lesz akkor kevesebb..a gyereknek eddig is megadtam ami kellett , mert amit fizettem azt nem rá költi..megjegyzem jómódú család..

Arra hogy kinek miért csinálok gyereket nem reagálok vajmi kevés közötök van hozzá.

A normális válaszokat köszönöm!

2016. febr. 16. 14:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Amíg ennyit keresel nem fogják megemelni, pláne, hogy lesz még egy gyerek. Még a csökkentés is elképzelhető, úgyhogy ha bíróságra viszi, lehet, hogy csak rosszabbul jár.

Viszont azt tanácsolnám, (bár nem akarok ilyen rosszat feltételezni az anyukáról, de sajnos vannak ilyenek), hogy mindenképp úgy fizesd neki, hogy nyoma legyen. Pl. banki utalással,és közleményben szerepeljen a gyerektartás.

Mert anno a nagybátyám megszívta ezzel. Ők is csak így egymás között egyeztek meg, fizette is, de csak kézbe adta neki. Ez ment 1-2 évig, majd anyuka valamiért bepöccent rá, és feljelentette, hogy nem fizet gyerektartást, nagybátyám meg nem tudta bizonyítani az igazát. Úgyhogy visszamenőleg fizethette ki újra az egészet büntető kamatokkal együtt, 2 gyerekre...

2016. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Visszamenőleg hogy tudja kifizettetni? Nem onnantól kéne fizettetni ahonnan ő beadja bíróságra?
2016. febr. 19. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!