Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak itt a gyakorin...

Miért csak itt a gyakorin vannak "szuperanyák"?

Figyelt kérdés

Itt a legtöbb anya bio-öko saját készítésű étellel eteti a gyerekét, 100-ezres autósülésbe ülteti, soha nem néznek tv-t, nem ismerik a telefont... stb

A saját tapasztalatom a környezetemben, pl amikor bölcsibe megyek a fiamért: már az öltözőben adják a Dörmi-t és társait, meg minden második gyereket GYEREKÜLÉS NÉLKÜL teszik autóba. Mert csak városon belül mennek (15ezres Agglomerációs városban élek). A nagyobbik tesó (ovis) addig a telefont nyomja.


Leginkább a gyerekülés nélküli szállítás akaszt ki, mert felháborodok, hogy ennyire lesz.rják a gyerekük életét? Mert igen, akár 40-nél is meg lehet halni, nem kell autópálya.

Mi rengeteget autózunk, mindegyik kocsiban van gyerekülés, és a megtett út hosszától függetlenül bekötöm a fiam.


2016. febr. 18. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

3 gyerekünk, soha nem utaztak ülés nélkül, már iskolások. A legkisebb még autósülésben van.

Érdekes, de ők nem szeretik a Dörmit, én imádom:)

A 7 évesnek egyáltalán nincs telefonja, ám itthon naponta, két naponta játszik a tableten egy keveset.

A 13 évesnek van egy régebbi telefonja, de nem hordja magával.

Néznek tévét bizony, mindegyiknek van saját tévéje:)

Főzök is és hozatom is az ételt.

2016. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%
Ezeket felelőtlen anyának nevezném amit le írtál.És attól,hogy valaki felelősségteljes gondoskodik a gyermekéről nem lesz szuper anya.Nekünk a baby kozmetikumok biok és az ételre is próbálok oda figyelne ,hogy ha lehet bio legyen vagy el megyek a falura zöldségeket venni ha épp nem kapok ,a baby autósülés nekünk 90 ezer volt :D nem 100 :D :D stb... nem hinném,hogy ezektől valaki szuperanya lenne
2016. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ritka kivételtől eltekintve, én is ezt tapasztalom. Biztos van aki valóban igazat ír, sokan írnak össze vissza. Jobbnak/másnak akarják mutatni magukat, talán olyankor még magukat is becsapják. Illetve például, ha a válaszolók többsége ír x dolgot, van hogy az embernek nincs is kedve leírni a saját gondolatát, mert tuti úgy megrángatják, hogy 2 nap múlva is az jut eszébe. Nem mindig érzi az ember, hogy hiányzik, hogy a vérét szívják.
2016. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

nekem két fiam van. a nagy ovis, 4 éves. jobban ért a telefonhoz mint én. csak néha játszik vele,ha akar nézhet mesét. oviba sosem vittem neki semmit, mert nem szertném hogy más kisgyerek rosszul érezné magát amiatt hogy ő nem kapott.

a kicsinek főzők, de kap bébiételt is. és 2 hós kora ota hozzátáplált mindegyik.


gyerekülés nélkül nem vinném őket.


én igy is szuper anyának érzem magam. :) remélem Te is kérdező

2016. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Itt a környéken sok kisgyerek van és soha nem láttam, hogy gyerekülés nélkül vitte volna bárki a gyereket.

Persze Dörmi meg társai az más kérdés, abba nem hiszem, hogy bele lehet halni. Személy szerint ismerek csokifüggő 2,5 évest, van róla véleményem de megtartom magamnak. A gyereküléses amit leírtál nagyon szomorú.

2016. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

A gyereküléssel teljes mértékben egyetértek.

Jómagam gokarttal, 5 pontos övvel bekötve ütköztem egyszer frontálisan, 40 km/h-val. Eredmény: agyrázkódás, elharapott nyelv, az övtől zúzódások.

És mindezt felnőttként, akinek már a testéhez képest arányos a feje, ezért a gerincoszlopomról se tudott leszakadni...


Ha velem ez történt egy ilyen erejű ütközésnél, akkor inkább bele se gondolok, hogy egy gyerekkel mi történhet.


Városban régebben én se kötöttem be magamat, viszont mióta gyerekünk van, pont azért kötöm be magam, hogy beleivódjon, hogy ezt így kell.

A legcukibb az volt, amikor egyszer kisbusszal mentünk hosszabb útra és megálltunk pihenni. Az álló autóban odajött és rám cibálta az övet, mert észrevette, hogy nem kötöttem be magam. Ennek örömére, azóta álló autóban is be kell kötnöm magam, mert ő még nem érti, hogy csak mozgó kocsiban kell használni :)

2016. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért van itt Ennyi szuper anyu, mert ez egy anonim oldal, azt írsz, amit akarsz.
2016. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Én a Dörmit azért veszem, mert reménykedem abban, hogy nekem adja...
2016. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
3%
Most mit mondjak... nem járnak bölcsibe mert szerintem az sem fér bele. Ezért nem találkozol olyanokkal akik így gondolkodnak. Én többet is ismerek. Min.3 évig otthon maradnak. Néhányan tovább is. És autót sem használunk.
2016. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

A gyermekpszichológusokat régóta foglalkoztatja a kérdés, vajon milyen hatással van a bölcsőde a gyermekek fejlődésére.

Megfigyelték, hogy a bölcsődébe járt kicsik később általában önállóbbak, függetlenebbek szüleiktől, tanáraiktól, mint otthon nevelkedett társaik. Ugyanígy jellemző rájuk a nagyobb segítőkészség, az erősebb verbális kifejezőkészség, jobban tájékozódnak a világban és könnyebben feltalálják magukat az új helyzetekben. Kétség kívül nagy előnye a bölcsődei nevelésnek az, hogy a gyermekek megtanulják, hogyan találják meg a hangot az ismeretlen felnőttekkel, és képesek legyenek a kortársakkal való kapcsolatok kialakítására.

Negatív hatásként szoktuk számon tartani, hogy olykor kevésbé udvariasak, nehezebben engedelmeskednek szüleiknek, kevésbé jó magaviseletűek és agresszívebbek. Mindezek természetesen nagyban függenek attól, hány évet és naponta hány órát töltött a kicsi a bölcsiben.

Azt azonban megállapíthatjuk, hogy a jó minőségű bölcsődei nevelés és a szeretetteljes, kiegyensúlyozott családi légkör az, ami igazán meghatározza a gyermek érzelmi és értelmi fejlődését.

Mi ebből a tanulság a gyermekét féltő, óvó anyáknak?

Amennyiben lehetséges, igyekezzen minél későbbre halasztani a kicsi bölcsődébe kerülését. Ha mégis szükséges, akkor próbálja megtalálni a legideálisabb intézményt és szánjon elég időt a beszoktatásra. Az együtt töltött bölcsődén kívüli időben pedig fordítsanak minél több figyelmet a gyermekre, játszanak sokat, ölelgessék és szeressék egymást.


Ez idézet egy gyerekpszichológustól.

Csak azért másoltam be, hogy megmutassam egy ideális korban (nem túl korán), egy jól megválasztott bölcsi nem az ördögtől való.

2016. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!