Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt a gyakorin rajtam...

Van itt a gyakorin rajtam kivül még olyan ember, akinek a gyereke még 2-3 éves korában is rossz alvó volt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem csak,mert ha ebben az irányban itt kérdést teszek fel,akkor mindenki nekem jön,hogy ez hogyan lehet ,hogy egy ennyi idős gyerek még felkel éjjel,akár cicizni,akár mert szomjas.Szóval itt mindenkinek a gyereke átalussza az egész éjszakát?
2016. jan. 20. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
9 éves és még mindig rossza alvó. Születésétől fogva! És ez nem neevlés. A két tesója igazi kis medve:)
2016. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is itt vagyok, 3 éves múlt a kislányunk és még mindig rosszul alszik, azóta javult valamit a helyzet mióta tejmentes diétán vagyunk elvileg tejallergiás, de azóta se alussza át az éjszakát, van egy 16 hónapos öccse, ő meg jó alszik, a nővére ordítására se kel fel. Nem egyszerű. Én délben van amikor alszom velük mikor már nagyon kimerült vagyok. kitartást neked!!! És ez nálunk se a nevelésen múlt, kicsinek refluxos volt, utána tejallergia gyanús. Nekünk még ráadásul rosszul is eszik, egy nap egyszer eszik talán rendesen... Most meg beteg, hát én két napja, 20-30 perceket alszok egyszerre, mindig megébred és keres,sír... :-(
2016. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 éves, és szerintem soha nem lesz jó alvó, az alvásigénye is kevés alapból. Még óvodás, délután addig ringatják simizik, míg elalszik, utána eset 10 kor még friss és éber, mi meg küzdünk vele hogy aludjon már. Alszik 3-4 órát, majd felkel, és átjön hozzánk. Mivel az álom is kimegy a szeméből, kb. 1 órát forgolódik, és fél 7 körül kipihenten ébred hétvégén. Hét közben hamarabb ébresztem. Itthon nap közben 3 éves kora óta nem alszik, így esete 10 után már el lehet altatni.
2016. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor megnyugodtam hogy nem vagyok egyedül.Nemrég feltettem itt egy kérdést,hogy a 22 hós gyerekemet hogyan szoktassam le a ciciről,és csak olyan válaszok érkeztek,hogy hagyjam orditani,meghogy mi az, hogy már megyek dolgozni,és miért nem gondolkodtam elöbb?Hiába magyaráztam,hogy ez nem nevelés kérdése.Most megyek vissza dolgozni.Ti hogy tudtok igy nappal dolgozni hogy éjjel fel kell kelnetek?Vagy megszoktátok már?
2016. jan. 20. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem csak végletekben lehet gondolkozni. Emlékszem a kérdésedre, és igazuk volt a válaszolóknak, nem normális, hogy egy közel kétéves gyerek éjjel cicizik, főleg, ha már a normális napi működésedben akadályoz. Le lehet szoktatni, lehet, hogy akkor sem fogja száz százalékosan végigaludni az éjszakát, könnyen előfordulhat, hogy kelteni fog párszor, de ő is és te is kipihentebbek lesztek, ha nem a maratoni szoptatásról fog szólni az éjszaka.

Az én gyerekeim 5,5 és 3,5 évesek. Mindkettőt leszoktattam 1 évesen az éjjeli szoptatásról, mert már nem bírtam. A mai napig nem a legjobb alvók, a nagy éjjel átjár hozzánk (nem bánom), a kicsi néha kéri, hogy aludjak mellette (ezt kevésbé szeretem, de még belefér). A lényeg, hogy így vagy úgy, de a család éjjel alszik. Nem kajál, nem műsorozik, alszik.

Nyugodtan lehet nevelni is azt a gyereket, az alaptulajdonságait nem fogod tudni megváltoztatni, lehet, hogy a közelségedet még sokáig igényelni fogja, de annak, hogy mindketten hullák legyetek nap közben, te ne tudj teljesíteni a munkahelyeden egy rossz szokás miatt (mert ez az!) semmi értelme.

2016. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam, meg nagyon gyakran inni kel fel éjjel. 22 hónapos. Nyáron volt, hogy 3-4-szer. Nem kellemes, de mit tudok tenni? Ha szomjas megitatom, nem várom meg, hogy ordítson.
2016. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerőseim lánya még 3 évesen is kelt éjjel 1-szer 2-szer, el is vitték alvás centrumba, ahol azt tanácsolták, hogy szoktassák rá a gyereket arra, hogy egyedül aludjon el, ne legyen ott vele anya/apa. Pár hét alatt így is tettek, de a kislány még ezek után is felkelt, szóval nincs általános recept, csak annyit lehet írni hogy majd kinövi.

Két éves gyereket én egyébként már nem szoptatnék éjjel (én a kisebb lányom most szoktattam le az éjjeli ciciről 18 hónaposan, és azóta már többször átaludta az éjszakát, míg előtte sosem). Valószínű, hogy azért kel fel, hogy cicizhessen. Ha leszoktatnád valószínű kevesebbszer kelne fel éjjel, mert rájönne, megszokná, hogy éjjel nincs cici. És ehhez nem kell sírni hagyni, menj be hozzá, simizd a hátát, legyél ott vele míg vissza nem alszik.

2016. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tudjatok egy dolgot nem ertek.mikor egy anya odaig jut hogy a gyakorin teszi fel a kerdest mert nem tudja hogyan szoktassa le a gyereket akkor gondoljatok de most komolyan hogy nem probalt meg ilyen alapveto dolgokat hogy cici helyett simizes ringatas amig vissza nem alszik?mindent de mindent megprobaltam mar de ul az agyban es ordit kapaszkodik belem es ezt egeszen addig csinalja amig nem kapja meg.tegnap peldaul ejjel 2tol fel 7ig.mindent megprobalok viz tea de semmi nem kell.ma egesz nap nyugos annyira faradt.egy ilyen ejszakat kivanok nektek kedves valaszolok akik azt mondjak ez neveles kerdese...de tenyleg csak egyszer vegigcsinalnatok ezt es eleg gyorsan megvaltozna a velemenyetek...de nem akarok senkit meggyozni mert ugyis az lesz nekem semmi nem eleg jo...de ha mar mindent kiprobaltam???
2016. jan. 20. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ez egy dackorszakos gyerek, aki nagyon erősen hozzá van már ehhez szokva, így, ha valóban változtatni szeretnél, akkor fel kell készülnöd néhány kemény menetre. Neked kell eldöntened, bevállalod-e. Hidd el, mindannyiunknak megvannak a magunk harcai a gyereknevelés során.
2016. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Én nem csesztetni akarlak, csak tanácsot adtam.

Nekem most 19 hónapos, és mondom nem rég szoktattuk le az éjszakai ciciről, de az én lányom is fent szokott lenni kb 2 órát ilyenkor éjjel, ami baromi fárasztó. Konkrétan az elmúlt 3 éjszaka úgy telt, hogy hajnali 3-tól fent volt 5-ig, és nem aludt vissza csak utána! Ilyenkor persze tovább alszik reggel,én viszont már tiszta zombi voltam. Viszont ma éjjel meg átaludta az éjszakát, mert tudja hogy nincs cici. Az első két nap egyébként apa ment át hozzá, de nem tudta visszaaltatni, ringatta is stb., tegnap én is voltam nála fél órát, mivel anyás, tőlem jobban megnyugodott szerintem. De karácsonykor konkrétan kb 10 napig csinálta azt, hogy éjjel fent volt 2-3 órákat, majd jobb lett a helyzet.

És azt is próbáltátok hogy apa megy át hozzá és marad ott 1-2 órát? Téged ne is halljon, ne is lásson a gyerek. Viszont ha végül beadod a derekad és adsz cicit akkor csak rontasz a helyzeten, mert tudja hogy ha sokáig sír akkor kap. De lehet hogy ezt ki kell a sikerhez egészíteni azzal is, hogy a nappali alváskor se cicin aludjon el.

2016. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!