Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem sajnáljátok a "csúnyább...

Ti nem sajnáljátok a "csúnyábbik" gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Ez így gonoszul hangzik, de nem tudom szebben megfogalmazni. Van két lányom, imádnivaló, okos gyerekek. A nagyobbik sajnos minden előnytelen tulajdonságunkat megörökölte (nagyon ritkás haj, előnytelen fejforma, sárgulásra hajlamos fogak), a kissebbik az apja dús fekete haját örökölte, tipikus "babaarcú" lány. Kiskamaszok és egyre inkább kezdenek kiütközni ezek a külső tulajdonságok. Már volt egy két ilyen megnyilvánulása a nagyobbnak hogy ő miért nem szép, miért nem olyan szép a haja mint xy-nak. Persze ilyenkor mindig győzködöm róla, hogy igenis szép, arra terelem a szót, ami szép rajta, de ha magamhoz őszinte vagyok, látom és értem, mi a baja. Hasonló helyzetben lévő szülők, akiknek az egyik gyermekük nagyon előnyös külsővel rendelkezik, a másik annál kevésbé, hogy kezelitek ezt?
2016. febr. 20. 11:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Keressetek sikerélményt neki. Pl. Jarjatok futni, legyen a környék legsportosabb lánya.
2016. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon megértelek, kedves kérdező.

A gyerekkori önmagam jutott eszembe. Anyukám feltűnően szép nő volt, és meg apámra hasonlítottam. Csoda, hogy nem dobtak le a Tajgetoszról :-) Ritka haj, görbe orr, ferde fogak, a tetejébe meg túlsúly...Az általános suliban az összes lány rajtam gónyolódott. Anyukám mindig azzal vígasztalt, hogy nézzem meg a lányokat, akik most csúfolnak, mert 25 év múlva majd egyikkel sem cserélnék...És igaza latt.

Huszonéveimre nagyon csinos lettem, fogyás, sport, fogszabályzó után szép fogak, előnyös frizura (a fiúkat úgy kellett elhajtanom, holott kamasz koromban rám sem néztek). Azóta sok év eltelt megint, de negyvenen túl is "jóképű" nőnek mondanak, állítólag egy tizest letagadhatok.

A szépség egy adottság, de az életmód, a sport a stílus nagyon sokat formál.

A 8-as válaszolónak igaza van, ha megkeresitek azt a területet, ahol sikerélmények érhetik, akkor ki fog virulni. És dicsérjétek nagyon sokat, hogy mennyire értékes és jó ember.

2016. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem elég durva, hogy plasztikai műtét jár egy 11 éves gyerek fejében, én biztos, hogy szakemberhez vinném. Már csak azért sem lehet neki könnyű otthon, mert a kérdésedből lejön az, hogy igazából téged is zavar, te is csúnyának tartod a saját gyerekedet, és ezt biztos, hogy érzi, tudja, még ha nem is mondod neki.
2016. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

Nekem nincs csúnyábbik gyermekem! Mindegyik egytől egyig szép!

Te meg inkább magad győzködd,mert igen s,,zarul fogod fel a témát!

2016. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Az a gond, hogy te is azt erősíted benne, hogy nem elég szép. Erről gyorsan szokj le!

Ha kevés a haja olyan frizurát kell neki vágatni, amitől többnek tűnhet, és jobban illik a fejformájához. A sárguló fogakra kérjetek tanácsot a fogorvostól.

Mivel te sem látod őt szépnek, nem is tudod hitelesen meggyőzni.

2016. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem elég durva, hogy plasztikai műtét jár egy 11 éves gyerek fejében, én biztos, hogy szakemberhez vinném. Már csak azért sem lehet neki könnyű otthon, mert a kérdésedből lejön az, hogy igazából téged is zavar, te is csúnyának tartod a saját gyerekedet, és ezt biztos, hogy érzi, tudja, még ha nem is mondod neki.
2016. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hú,nem vagy egyszerű helyzetben,az biztos.Hozzánk kegyes volt a sors,mindhárom gyerekünk egyformán bájos,kellemes küllemű gyerek(fiúk-lány).A Férjemnek-és felmenőinek-köszönhetően rengeteg hajuk van(az enyém se ritka,de vékony szálú,és kevesebb,mint az övéké)vegyesen barna-kék szeműek.Mondjuk a fiúk olyan kis szépek voltak,hogy sokszor lánynak nézték Őket olyan 4-5 éves korukig...
2016. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!