Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonról dolgozó anyukák?

Otthonról dolgozó anyukák?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, hogy amíg kicsik a gyerekek, "szabad időmben" jó lenne valami itthonról végezhető munkát csinálnom, de hiába agyalok, semmi életképes ötletem nincs, így szívesen vennék ötleteket mindenféle területről, ki mit dolgozik, hátha lenne valami, amire eddig nem gondoltam és akár továbbképzéssel, de belevágnék valami újba... (végzettségemet szándékosan nem akarom leírni, mert nyitott vagyok a váltásra, és nem feltétlenül akarok az eddigi területen maradni)


Köszi az ötleteket, válaszokat,aztán hátha valami jó kisülne belőle... :)



2016. febr. 23. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak a fő kérdésre tudok válaszolni, a munkahelyemen projektekben segítek be a gyerek születése óta is, előtte rendes 8 órában, most csak úgy néha-néha. Sajnos, nem tudom azt tanácsolni, hogy csinálj meg gyorsan egy phd-t, ezért közepesen hasznos a válaszom tanácsadás szempontból.:)


de remélem, azért egy példa volt arra, hogy vannak, akik dolgoznak home office-ban otthonról és anyukák:)

2016. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam gyerek, nekem nagyon tetszett az hogy édesanyám háztartásbeliként otthon tevékenykedett például a háztáji gazdaságban és a kertben. Vagyis kizárólag a háznak és a családnak végzett munkát. Az a háztáji két család élelmezését is megtermelte. Azt az időszakot úgy tudom jellemezni hogy a hét minden napja pirosbetűs ünnep volt. Volt idő amikor felnőttként is éltem velük otthon a gazdaságban. Ismerősöknek úgy szoktam mondani hogy még parasztként is nagyobb úr voltam mint egy gyárban túlhajszolt diplomásként.
2016. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gépelést szoktam vállalni, mert tanultam gépírást, és nagyon gyorsan, hiba nélkül írok a számítógépen. Igaz, ezért nem fizetnek túl sokat. Főleg, hogy én leginkább egyetemistáknak gépelek, akik nincsenek is úgy eleresztve, szóval ha akarnék, se tudnék tőlük túl sokat elkérni ezért. Jócskán a piaci ár alatt fizetnek, de zsebpénznek jó. Egyébként még élvezem is, kicsit újraélem az egyetemi éveimet, amiket nagyon szerettem, és valahol hiányzik is ez a korszak :)

Szakdoga-időszakban kicsit többet is lehet ezzel keresni, de olyankor nem csak gépelek, hanem a megírt szöveget teljes egészében meg is formázom, a megalkotójának már csak át kell olvasnia és be kell adnia.


De ez nyilván nem olyan dolog, amire azt mondanám, hogy ez a foglalkozásom, ez csak egy kis plusz.


Amibe most bele szeretnék vágni, az egy saját webshop, egyedül az tart vissza, hogy nincs helyem raktározni. Ha lenne egy szabad szobánk, akkor már elkezdtem volna, de jelenleg négyen vagyunk két szobára, költözés előtt állunk, de még nem találtuk meg a megfelelő lakást. Ha a költözés lezajlott, akkor majd szeretnék egy garázst bérelni a leendő lakásunkhoz közel, és akkor végre belevágok. Elsősorban női divatáruban gondolkodom, szerencsére még végzettségem is van hozzá, bár sosem gondoltam, hogy valaha valamire használni is fogom. A költözés előtti időt meg kihasználom arra, hogy a szükséges papírmunkának utánajárjak, beszerezzem a különböző engedélyeket, könyvelőt keressek, stb.

2016. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nyelvtanár vagyok, de főleg fordításból élek, amit itthon tudok csinálni.
2016. febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Közgazdász- pénzügyes vagyok.

Amikor pici volt a most ovis kisfiam, akkor ismerős könyvelőcégénél segítettem be pl. ilyenkor, bevallási időszakban stb.

Pályázatíró cégnél segítettem be a pályázatok pénzügyi és szöveges részénél a formába öntésnél, a pályázati elszámolásnál- ezekhez sem kell különösen sok ész.

Persze nem hivatalos vállalkozói szerződés vagy munkaszerződés keretében- hanem megállapodtunk elvégzendő munkában (pl. adott pályázat vagy x darab y típusú bevallás vagy z cég kontírozása stb.)


Viszonylag hamar visszamentem dolgozni- azt is megpróbálhatod (persze munkakörtől, cégtől függ), hogy részben home office-ban vagy.

Nekem már ovis a kisfiam, egyedülálló vagyok, de bizony nagyon jól jön pl. betegség idején, hogy távoli hozzáféréssel tudok haladni az egyébként is szakértői jellegű, önálló munkámmal. Emaileket látok, a munkabeosztás szempontjából a határidő a fontos, hogy az egyébként a délutáni alvás idejében megy vagy éjszaka, esetleg rászánok a hétvégémből időt cserébe azért, hogy a kisfiammal otthon is vagyok- az nagyjából mindegy.


A barátnőm is pénzügyi területen dolgozik, ő ténylegesen könyvelő- neki 1 éves picije van- ott a céggel megállapodtak- a sofőr hozza viszi pár naponként a könyvelendő cégei cuccait a ház és a munkahely között, otthonról dolgozik- jellemzően ő isalvásidőben, éjszaka, hajnalban- de plusz pénzt kap érte az ellátása mellé.


Bolti eladó, egyébként nagyon talpraesett, ügyes barátnőm pici baba mellett azzal egészíti ki a jövedelmét, hogy az otthoni megunt, használt dolgaival (saját háztartás, szülők stb.) üzletelget- ez ennyiben legális (jófogás, vatera stb.- illetve most ott sajnos lett örökségből maradt sokféle háztartási dolog, így el tudja vele foglalni magát és pénzt is hoz- ok, ez nem nagy bevétel, de valami és időben sem sok.

Ugyancsak ő a nagy kertjükben pl. levendulát ültetett és június körül, amikor virágzása van, akkor kis kézzel készített, varrott zsákocskákba tesz szárított növényt, font kis koszorúkat, csinál kis csokrocskákat és pl. az én munkahelyemen is már lelkes vásárlótábora alakult ki- párszáz Ft egy kis csokor (illatosítónak, dekornak is szép)- besegítek neki, hogy kocsival behozom ide az irodába a megrendeléseket- szép kis pénzt tud belőle kiárulni.

Kerti fáról termett gyümölcsből főz lekvárt, szörpöt, szépen díszíti az üvegeket- ebből is keres egy kis mellékest. Neki ehhez van kertje, gyümölcse persze.

(ok, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nincs erre vállalkozóija, őstermelőije, annyi azért nincs belőle- így ismerősi körben megy)


Gyesen otthon lévő kismama ismerőshöz néha hoznak ismerősök kicsit vigyázi pár órára, illetve "ovijáratot üzemeltet"- ismerős gyerekét is hazaviszi- ő ebből összeszed annyi kis havi bevételt, hogy kiegészíti a gyest és marad kapacitása a több gyerkőcre és az ápolásra szoruló idős rokonra is.


Ez utóbbi ötletekhez nem is kell végzettség vagy nagyobb beruházás, tanulás. Nyilván kevesebb a bevétel is, de kevesebb időből is megoldható. Én becsülöm őket, talpraesettek.

2016. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kedves 3-as, mi pont most költözünk, lesz egy nagy garázsunk, én is gondoltam régebben webshopra. meg tudnád mondani, hogy mi kell hozzá? keresekedelmim nincs, abból mit fogadnak el ha elmennék tanfolyamra, pl OKJ?
2016. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!