Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon maradt anyukák, otthonr...

Otthon maradt anyukák, otthonról dolgozó anyukák, az életetekről kérdeznék?

Figyelt kérdés
Sok gyereket szeretnénk, 3-4-et, nagy családot, ez nekem kb. 10 év itthon maradást jelentene, elképzeléseink szerint. Mindig is dolgoztam, egész korán, gyerekkorom óta. Most pedig itt a változás és nem tudom, hogyan szervezzem át a gondolataimat. Sokszor két munkahelyen dolgoztam párhuzamosan, egyikből mentem a másikba, és mindig csak magamra számíthattam. Úgy éreztem, sosem lesz olyan társam, akivel családot vállalnék, kicsit rosszul alakult a magánéletem. Aztán megismertem a férjem, és minden megváltozott. Évek teltek el, megnyugodtam és megtanultam bízni. Boldog vagyok. Mindketten szeretnénk nagy családot. Anyagi gondjaink nincsenek. De a tudat, hogy még min. 10 évet itthon leszek, nagyon furcsa. Tudok valamennyit itthonról dolgozni, ha nagyon jól szervezem a dolgokat, de azért az nem olyan, mint eljárni itthonról. Szeretek itthon lenni, biztonságos, nyugodt, családias, és szeretem a gyermekem is. Mégis azért ez nagy váltás. Van itt olyan anyuka, akinek így megváltozott az élete és a sok munkát teljesen felváltotta a nagy család (3-4-5 gyerek) nagyon hosszú időre? Milyen az életed? Jól döntöttél? Mi alapján döntöttél így? Nem félsz esetleg attól, hogy egyedül maradsz a gyerekekkel? (Nem, a férjem nem hagyna el minket, de akármikor történhet tragédia és azt hiszem, erre is gondolni kell, főleg, ha ő az egyetlen kereső a családban.)
2014. júl. 1. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, akkor szerintem vállajatok "csak" két gyereket pár év korkülönbséggel, és közben dolgozhatsz is. A félelmeid nem alaptalanok egyébként, és jó hogy valaki előre is tud gondolkodni. A Fókusz és Házon kívül tele van olyan családokkal, ahol sok gyereket nevelnek, és egyik szülővel történik valami... :(( Inkább legyen kettő, de őket biztonságban, szeretetben tudjátok nevelni. Én mondjuk nem tudom elképzelni, hogy tíz évre kiessek a munkából és otthon maradjak főleg nem egyfolytában. De ez a ti életetek, döntsetek ti, okosan, felelősen! Sok boldogságot nektek! :)
2014. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 gyermekem van 6 éve itthon vagyok. Nem bántam meg, sőt! A kicsi még csak 9 hós, úgyhogy van még időm gondolkodni, hogyan tovább. Amúgy eddig sem unatkoztam mindig volt valami (pl.költözés, lakásfelújítás stb..). A gyerekekkel is állandóan van valami olyan dolog, ami teljesen leköt. A 2.és 3. gyerek között kerestem állást, közben nyelvtanfolyamra jártam. De a kistesó hamarabb kopogtatott, mint az új munkahely... szerencsére a férjem melója eleget hoz a konyhára, hogy megéljünk. Ha nem így lenne teljesen másként alakult volna.

A tragédiát enyhítendő nálunk mindenkinek van életbiztosítása. Ez megnyugtató, mert tényleg bármi lehet (ne legyen!!). Azért jövő ősszel már szeretnék valami részmunkaidős munkát keresni, vagy továbbképezni magam.

2014. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy gyerekem van, vele két és fél éve itthon vagyok! Vállalkozásom van! Itthonról dolgozom, de visszamenni a céghez teljes munkaidőben nem tudok, mert úgy nagyon hajtós, gyerek mellett nagyon nehéz lenne.

De így is van,hogy 1-2 napig nincs úgy munka a vállalkozással, na én olyankor rettentően unom magam.

Valahogy én nem tudnám elképzelni,hogy kizárólag itthon legyek a gyerekekkel és más munkám ne legyen.

Nekem kell a felnőtt társaság, kell,hogy valamennyi pénzt keressek. Én valahogy akkor érzem magam igazán hasznosnak!

2014. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Milyen életbiztosítást kötöttetek?
2014. júl. 1. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok! Mi speciel nem kötöttünk! A szülőknek van több is, aminek mi vagyunk a kedvezményezettjei! Szerencsére elmondhatom,hogy nincs szükségünk életbiztosításra!
2014. júl. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Olyan életbiztosításunk van, ami halál esetén kb. 10 millát hoz a férjemnél, nálam nem emlékszem pontosan mennyit, valamivel kevesebbet, rokkantság esetén is fizet, illetve van un. rettegett betegség (pl. rák) esetére is 1 millió forint, amit fizet. Az ING banknál kötöttük mindketten a férjemmel. Sőt, a nagyobbik gyereknek is van hasonló, jelenleg a két kisebbnek még nincs, de majd nekik is tervezzük. És lejáratkor is fizet valamennyit. Nagyon jó kis konstrukció! Érdemes egyébként alkuszoktól segítséget kérni, mert megtalálják a nektek legmegfelelőbb típust.

Remélem segítettem!

2014. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!