Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka kisbaba mellett? Otthonr...

Munka kisbaba mellett? Otthonról dolgozó, vagy saját vállalkozásukat a kisbabájuk mellett is működtetni tudó édesanyák tapasztalatait várom, tanácsukat kérem.

Figyelt kérdés
Jövőre kisbabát szeretnék, így valamivel 30 fölött érzelmileg érettnek érzem magam rá. Vágyom az anyaság érzésére, és szeretnék majd neki mindent megadni, amit csak tudok. 14 éve folyamatosan dolgozom, már az egyetem alatt elkezdtem. 2 évre biztosan, de lehetséges, hogy 3 évre is otthon tudok majd maradni a picivel. A munkámat szeretem, de késztetést érzek rá, hogy váltsak. Ezt a babázás utáni időre tervezem. Addig viszont, a baba mellett is szeretném hasznosan elfoglalni magam. Kedves anyukák, akik a pici babátok mellett is dolgoztok otthonról, vagy saját vállalkozásotokat menedzselitek, mivel foglalkoztok? Mi az, ami összeegyeztethető az anyai szereppel - a baba maradéktalan ellátásával, és közben mégis tudok egy számotokra élvezetes, hasznos tevékenységgel pénzt keresni? Mindig is magamat láttam el, szeretném a páromat részben tehermentesíteni majd ily módon, és talán megalapozni egy új utat, amire válthatok. Szívesen képzem magam, nyilván a baba természetétől is függ, hogy mennyi energiám magad majd:-) Várom tanácsaitokat, hogy Ti, akiknek ez a két dolog megy egyszerre, hogyan csináljátok. Köszönöm :-)

2014. aug. 1. 08:51
 1/4 anonim válasza:

Az első gyerek mellett feketén dolgoztam a kicsi 6 hetes kora után.Leveleket osztottam szét (nem szórólapot 1-2 Ftért).Hetente 2-3 alkalommal,séta közben.Havi 40.000-50.000Ftért.Aztán ahogy nagyobb lett,otthon hagytam apára és harmadannyi idő alatt végeztem.Ekkor még épp hogy elindultunk az életben,kellett a pénz.

A 2. gyerek születése után,nem igényeltünk Magyarországon gyest,hanem a párom után Ausztriából,így dolgozhattam a kicsi 8 hetes kora után Magyarországon.

Közvélemény kutatás.Havi olyan 70.000Ftot kerestem heti kb 2szer 1,5 óra munkával.Röhögve bírtam volna és szerettem és meg is érte volna anyagilag,de ha túlóra volt a páromnál,akkor én nem értem oda a megbeszélt időpontra.Aztán megcserélték a párom két munkanapját,vagy szakadt az eső és máris nem tudtam menni.Ő rohant haza,én meg még jól le is szúrtam.Beláttam,hogy nincs értelme,hiszen az Ausztriából kapott juttatás a kicsi után több volt mint a magyar minimálbér 1,5*ese.

Nagyon akartam dolgozni,nagyon akartam én is tenni,de beláttam,hogy így jobb.

Most használtruhákat adok-veszek piacon,bababörzén,interneten.A ruházkodásunk,a gyerekek játékai,könyvei innentől ingyen vannak,pedig nem vagyok kisigényű.

Egyébként Te hogy gondoltad?

Lemondasz a Gyedről és hivatalosan dolgoznál,vagy feketén?

2014. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Feketén semmiképpen, nem lennék úgy nyugodt, és az a családnak sem jó. Inkább olyan dologra gondolok, amiben a GYED ideje alatt némi gyakorlatot, tapasztalatot szerezhetek, ezért is írtam, hogy szívesen képezném magam, és miután újra, hivatalosan is munkába állok, immár bevételi forrásként is szolgálhatna. Gyakorló anyukákat azért kérdezem, mert ők tudják, mi az, amire idejük, energiájuk maradt a baba mellett, én ezt még nem tudom megítélni.

Alapvetően egyébként valamilyen szellemi elfoglaltságot tervezek. Köszönöm a választ.

2014. aug. 1. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Két és féléves a fiam, saját vállalkozásom van! Igazából én beadtam bölcsibe, mert vannak olyan napok,hogy nem tudom megoldani itthon a munkát! De amikor itthon dolgozom, és ő itthon van (mondjuk bölcsi után), akkor sem megy. Sok számmal dolgozom, sokat telefonálok, figyelnem kell, és csönd kell. Na ez egy két és féléves kis aktív mellett nem megy! :) Illetve menne, de csak úgy,ha leültetem mesét nézni. Azt meg sokszor nem akarnám, így napközben bölcsi, délután pedig igyekszem minél ritkábban dolgozni!
2014. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Grafikusként dolgozom nagyrészt otthonról. Ez olyan munka, aminél én osztom be az időmet, és nagyon szeretem is.


Ilyen munka lehet még a fordítás, könyvírás, vagy egyéb kreatív munkák.

2015. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!