Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel és hogyan tolnak ki...

Mivel és hogyan tolnak ki azzal, "aki egymás után vállalja a gyerekeit, mintha nem lenne mindegy, hogy valaki másfél vagy hat év korkülönbséggel szüli a gyerekeit (márpedig nem az, kőkemény pénzben mérhető a különbség)?

Figyelt kérdés
A bevezetésre kerülő változások hogyan szivatják a 2-3 év korkülönbséggel szülő nőket?
2010. márc. 31. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A május 1 utáni változásokra gondolsz?! Én májusba szülöm a 2. babánkat, de őszintén teszek a fejükre mit csinálnak. Azt akarják elérni ezzel, hogy takarodj vissza dolgozni, mert valahogy ez az évek folyamán úgy néz ki mint aki ingyenélő lett "otthon" gyereknevelés közben. Én meg úgy vagyok vele, hogy 10 év rendes adózás után nehogy már ne maradjak itthon a gyerekeimmel és még szerintem többet is melózom mint a melóhelyemen. Amúgy mi 3 gyereket tervezünk, igaz mi 2-2 év korkülönbséget beszéltünk a férjemmel mikor még szó sem volt erről az új tv-ről.

Amúgy szerintem meg is lett a hatása, kevesebben vállalnak gyereket, mert még azt is elbizonytalanították aki szeretne szülni...

Tudnék még írni ide, agyam ledobja az ékszíjat a sok baromságtól ami itt megy...

2010. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, de miről van szó? Engem is érint, mert most tervezzük a kistesót a 16 hónapos lányom mellé!
2010. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt a mondatot a hírportálon vagy valami ilyesmin olvastam.

Az új tgyás, gyed törvényhez kapcsolódik, de nem látom át.

Valami olyasmiről van szó,hogy ha több, mint 2 év a korkülönbség, akkor hiába dolgozta le eddig az anya az életét, akár 20 évet is, a második gyerekkel, ha nem megy vissza legalább egy évre dolgozni a kettő között, akkor nem jár neki 2 éves korig a gyed, hanem csak kevesebb ideig. Nem látom át teljesen. :(

2010. ápr. 2. 07:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis nem egy évre, hanem kettőre, csak elírtam.
2010. ápr. 2. 07:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! "Valami olyasmiről van szó,hogy ha több, mint 2 év a korkülönbség, akkor hiába dolgozta le eddig az anya az életét, akár 20 évet is, a második gyerekkel, ha nem megy vissza legalább egy évre dolgozni a kettő között, akkor nem jár neki 2 éves korig a gyed, hanem csak kevesebb ideig." Ezt hol olvastad?

Ha az anya munkaviszonya folyamatos, akkor szerintem ilyesmiről szó sincs. Tehát ha már dolgozok mondjuk 10 éve, határozatlan idejű szerződéssel, elmegyek szülni, attól még nem szűnik meg a biztosítottságom (ez elég hülye szó, de gondolom érted mire gondolok).

Most mentem vissza dolgozni ősszel, de szeretnénk ha hamarosan jönne a kistesó. Mindössze arra kell "figyelni", hogy majd csak jövőre szülessen meg, mivel az ellátásokat (TGYÁS, GYED) mindig az előző év átlagjövedelméből számolják, és tavaly nagyrészt még GYES-en voltam, tehát elég kevés pénzt kaptam.

De attól én még ugyanúgy 2 évig maradhatok vele majd GYED-en otthon, mert a biztosításom nem szűnt meg ez idő alatt sem.

2010. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem másképp mondták a május elsejei változások miatt. De, Te visszamentél dolgozni, ezért neked jár. De, aki nem megy vissza, mert nem akarják visszavenni, az más szitu már. :(
2010. ápr. 2. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igaz... sajnos :((((
2010. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!