Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mivel és hogyan tolnak ki...

Mivel és hogyan tolnak ki azzal, "aki egymás után vállalja a gyerekeit, mintha nem lenne mindegy, hogy valaki másfél vagy hat év korkülönbséggel szüli a gyerekeit (márpedig nem az, kőkemény pénzben mérhető a különbség)?

Figyelt kérdés

Ezt a mondatot a hírportálon vagy valami ilyesmin olvastam.

Az új tgyás, gyed törvényhez kapcsolódik, de nem látom át.

Valami olyasmiről van szó,hogy ha több, mint 2 év a korkülönbség, akkor hiába dolgozta le eddig az anya az életét, akár 20 évet is, a második gyerekkel, ha nem megy vissza két évre dolgozni a kettő között, akkor nem jár neki 2 éves korig a gyed, hanem csak kevesebb ideig. Nem látom át teljesen. :( Ti tudjátok, hogy hogyan van ez? Mert a gyes nincs benne az összekötésben és akkor kevesebb idő jár. Olyan, mintha lusta lett volna dolgozni, pedig egész életében járulékolt.


2010. ápr. 2. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem ismerem a törvényt.De aki a második gyerekvállaláskor már 20 évet dolgozott,az nagyon benne van a korban.

A másik pedig az,hogy 2 évig kapja a Gyest,utána már elvileg mehet vissza dolgozni (ha van munkahelye). Gondolom azért ilyen a törvény,hogy ne forduljon elő az eddigi gyakorlat,hogy dolgozik az első gyerek előtt 1-2 évet,utána sorban szüli a gyerekeket,és hosszú évekig a Gyes-ből él.

2010. ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy azzal,hogy dolgoztam 19 évet és utána otthon szeretnék maradni a 2 gyerekemmel kiskorukban, akkor egy kitartott, ingyenélő lennék, aki az állam nyakán élősködik.

A 2 év gyes nem egyenlő a két év gyeddel, kb havi 60ezer a különbség.

Benne vagyok a korban...nem vagyok olyan, hogy az anyámék nyakára, akik nem tudtak támogatni, 20 évesen leszülök 2 gyereket a kisszobába, mint valami állat...aki bérből él, annak eltart egy darabig, amíg összerak egy lakás önrészére valót...bár, nagyon szemét dolog 39 évesen gyereket szülni...

2010. ápr. 2. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyen törvénymódosításokkal meg az egész politikával, hogy mindig az szívja meg, aki egyébként nem érdemlné meg, aki meg eddig ingyen élt, az ezután is megtalálja az utat...
2010. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezt tök jól elkezdtétek, de nem lettem okosabb! Kéne a válasz mert én se tudom, és most ezen múlik, hogy visszamenjek e dolgozni vagy nem! Ezen a forumon is kétféle választ kaptam tehát nem tudom! Az egyik azt mondja jár a tgyás akkor is ha nem megyek vissza a másik azt, hogy 18O napot kell dolgoznom a két gyerek közt!
2010. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!