Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek elfogadni hogy én nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Én örülök ha valaki boldog apaként/anyaként, tiszteletbe tartom a döntését, de ha valakinek egy félmondatban is megemlítem a véleményemet, rögtön jön a rábeszélés, érvek, milyen jó hogy az én szüleim nem így gondolkoztak (aki nagyon sértő). Szerintem mindenkinek joga van erről dönteni saját maga, és boldognak lenni (természetesen bizonyos keretek között). És ha a sztereotípiáknál tartunk, nem vagyok önző. Szerintem az önző, aki azért csinál/szül gyereket, hogy legyen ki gondozza öreg korában, vagy hogy elhallgattassa a rosszmájúakat. Nem is vagyok állat, aki eszik és szaporodik ész nélkül, mi, emberek tudunk uralkodni az ösztöneinken, ez különböztet minket meg az állatoktól.

Ja, és 21 éves férfi vagyok, és már 15 éves korom óta tudom hogy gyermektelen agglegény szeretnék maradni, alkalmi párkapcsolatokkal.



2016. febr. 28. 09:23
 1/9 anonim válasza:
70%
Szerintem csak nem tudják elfogadni, hogy neked lehet saját döntésed. Esetleg féltékenyek rád mert nekik is tetszene ez az életmód. Ez csak az én véleményem egyáltalaán nem biztos.
2016. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni akar e gyereket. Én akartam, nemsoká meg is születik.

De teljes mértékben megértem azt aki nem akar.

Te is méf akár majd 30 éves korodban is meggondolhatod magad.

Lehet most így érzel évek óta, de aztán ha jőn az igazi teljesen máshogy fogod látni, de ha nem hàt nem! Akkor majd szül más :)

2016. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek. Van egy kisfiam, el sem tudnám képzelbi az életemet nélküle, előtte is szerettem volna, de maximálisan megértem ha valaki ilyen tipus mint te. Van ilyen hölgy ismerősöm (40éves) ő azt mondja hogy a testét nem áldozná fel egy gyerek kedvéért. Na ezt például nem értem, de eszembe sincs rábeszélni vagy elítélni mert így gondolja. Ahogy szeretnéd, úgy élj, a boldogságod a lényeg, ha így vagy boldog és így kerek az életed, akkor élj így. Lehet hogy majd jönni fog valaki az életedbe aki miatt máshogy döntessz és mégiscsak kell majd gyerek, de lehet hogy majd olyan lesz ez a valaki, aki pont így gondolja mint te.
2016. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 21 évesen ez teljesen normális.

Ne foglalkozz velük.

Nekem az lenne a fura, ha akarnál gyereket ennyi idősen.

Azt viszont nem tudhatod, hogy 15-20 év múlva mit fogsz érezni, gondolni.

2016. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg térjünk erre vissza 10 év múlva:) De én teljesen megértem a mostani gondolkodásodat. 15 évesen én is elhatároztam,hogy én nem fogok szülni soha,nem éreztem magam elég türelmesnek. Ez 24 évesen megfordult bennem. Majd megbolondultam,annyira anya akartam lenni. 26 évesen megszülte az első gyermekünket és most,30 évesen majd megbolondulok a kistesóért :)

Tényleg megértem,de ez még változhat benned. Ha meg nem,akkor puff...Akkor ez van. Ha így kerek az életed akkor így. Más véleménye nem számít. Rövid az élet ahhoz,hogy más elvárásai szerint éljünk.

2016. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

21 évesen még ott a tojáshéj a hátsódon, ne lepődj meg hát, ha függetlenül a témától MINDEN "én aztán soha" kijelentésedet minimum megmosolyogják.


Egyébként semmi gond, ha vki soha nen akar.

2016. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Irigykednek arra,hogy nem akarod adósrabszolgaként élni az egyetlen életedet.

Ez a bajuk.

2017. febr. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudják hova tenni , hogy nem állsz be a sorba , nem akarod elcseszni az életed . Vagyunk így páran gyermektelenek . Sokat fogjuk még hallgatni szerintem ,hogy " Vállalj gyereket , mert az az élet értelme , stb ..." (khmmm... szánalom , ha valaki nem tud rendes életcélt találni magának ,csak egy alapvető biológiai adottságot.... Pont , mint az állatoknál is van . ) :D
2019. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Sajnos a legtöbb embernek nincs semmi érdeklődési köre,hobbija.

Nekik annyi az élet,hogy elmennek dolgozni,elvégzik biológiai szükségletekeit,és gyereket vállalnak,akik majd ugyanazt a semmitmondó monoton f-szságot élik 40 évig.

Persze egy részük nem jut el 40 évig,mert vannak,akikből alkesz lesz,meg nem nevelik fel a gyereket,elveszi tőlük az állam,stb.


Sajnos az ilyen emberek tényleg nem különbek az állatoktól,akik csak azért élnek,hogy fenntartsák magukat és tovább örökítsék azokat a "kivételes" génjeiket:)

2019. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!